| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | TITIME ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,8 | Albertslund |
| 2 | Manpower Danmark ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,8 | Albertslund |
| 3 | Ry Management ApS | 100,0% | 278.292 kr. | 2 | 5,7 | Glostrup |
| 4 | CC Facility A/S | 95,7% | -20.775 kr. | 120 | 7,0 | Glostrup |
| 5 | HRH GARTNER & EJENDOMSSERVICE A/S | 88,5% | 11,6 mio. kr. | 14 | 6,8 | Albertslund |
| 6 | Servista ApS | 86,2% | 361.719 kr. | 3 | 5,3 | Glostrup |
| 7 | ANLÆGSGARTNERFIRMAET KIRKEGAARD A/S | 75,1% | 16,4 mio. kr. | 32 | 7,7 | Glostrup |
| 8 | Astella Service ApS | 74,2% | 935.901 kr. | 2 | 6,9 | Albertslund |
| 9 | Renværk ApS | 73,8% | 587.403 kr. | — | 8,1 | Albertslund |
| 10 | Bey rengøring ApS | 71,9% | -3.000 kr. | 1 | 3,9 | Albertslund |
| 11 | KBH EJENDOMSSERVICE A/S | 71,2% | 21,2 mio. kr. | 48 | 8,7 | Glostrup |
| 12 | N.E.M.P. Byg & Service ApS | 67,4% | 762.266 kr. | 2 | 6,9 | Albertslund |
| 13 | Vaskekonerne Tagrenderens ApS | 67,0% | 345.549 kr. | 1 | 5,3 | Glostrup |
| 14 | CMS Facility ApS | 65,6% | 31,5 mio. kr. | 115 | 9,2 | Glostrup |
| 15 | Care4Nature ApS | 61,2% | 3,6 mio. kr. | 10 | 7,6 | Albertslund |
| 16 | NPM Quality Service ApS | 58,2% | 1,2 mio. kr. | 13 | 6,2 | Taastrup |
| 17 | Vaskekonerne A/S | 52,4% | 10,8 mio. kr. | 26 | 7,6 | Glostrup |
| 18 | ALL REMOVE DANMARK A/S | 52,2% | 32,4 mio. kr. | 99 | 8,9 | Glostrup |
| 19 | Vaskekonerne Grøn Service ApS | 50,3% | 2,8 mio. kr. | 7 | 6,1 | Glostrup |
| 20 | People´s Solutions Vikarbureau ApS | 47,3% | 1,9 mio. kr. | 4 | 6,3 | Glostrup |
| 21 | A-Z Service ApS | 45,5% | 902.198 kr. | 4 | 6,3 | Albertslund |
| 22 | B clean and shine ApS | 42,4% | 393.183 kr. | 1 | 5,9 | Albertslund |
| 23 | E.R.S. ApS | 41,8% | 1,4 mio. kr. | 7 | 6,2 | Glostrup |
| 24 | SONTEX A/S | 41,6% | 11,4 mio. kr. | 34 | 7,7 | Glostrup |
| 25 | AGM Service og Rengøring ApS | 40,0% | 7,7 mio. kr. | 24 | 6,3 | Albertslund |
| 26 | RCP Service ApS | 37,7% | 392.942 kr. | 1 | 4,9 | Albertslund |
| 27 | Engelbrecht Rengøring ApS | 37,3% | 463.015 kr. | 13 | 5,0 | Glostrup |
| 28 | Kiltech ApS | 36,3% | 1,1 mio. kr. | 4 | 6,3 | Glostrup |
| 29 | Bay Group ApS | 35,4% | 484.259 kr. | 1 | 5,2 | Albertslund |
| 30 | Montage Service Danmark ApS | 34,5% | 1,2 mio. kr. | 2 | 5,7 | Albertslund |
| 31 | MATEKA ApS | 33,0% | 429.301 kr. | 1 | 3,6 | Glostrup |
| 32 | IS Facility ApS | 32,8% | 6,2 mio. kr. | 45 | 6,8 | Glostrup |
| 33 | MONDUS ApS | 32,5% | 4,7 mio. kr. | 18 | 5,5 | Glostrup |
| 34 | VIKING A-Z ApS | 32,1% | 6,2 mio. kr. | 44 | 5,9 | Glostrup |
| 35 | Vikke ApS | 30,7% | 3,4 mio. kr. | 9 | 4,7 | Glostrup |
| 36 | Krone Rengøring ApS | 27,9% | 2,7 mio. kr. | 21 | 5,1 | Glostrup |
| 37 | Danske Superservice ApS | 27,8% | 2,9 mio. kr. | 29 | 5,5 | Glostrup |
| 38 | REN EV ApS | 27,8% | 4,3 mio. kr. | 13 | 4,4 | Albertslund |
| 39 | OKS SERVICE A/S | 27,3% | 4,9 mio. kr. | 13 | 5,0 | Glostrup |
| 40 | QWC ApS | 25,7% | 5,2 mio. kr. | 21 | 6,0 | Glostrup |
| 41 | E Home Services ApS | 23,9% | 995.404 kr. | 6 | 4,0 | Glostrup |
| 42 | Nordisk Totalservice ApS | 22,6% | — | 9 | 5,3 | Albertslund |
| 43 | Aptus Vikar ApS | 21,3% | 6,7 mio. kr. | 20 | 5,8 | Taastrup |
| 44 | MS Multi Service ApS | 18,9% | — | 11 | 4,6 | Albertslund |
| 45 | Giza ApS | 15,9% | 3,2 mio. kr. | 9 | 5,2 | Albertslund |
| 46 | Handcrafts ApS | 11,9% | 416.525 kr. | 1 | 4,8 | Glostrup |
| 47 | DanRengøring ApS | 11,0% | 2,8 mio. kr. | 15 | 4,6 | Glostrup |
| 48 | Housekeeping.dk ApS | 9,5% | 2,3 mio. kr. | 7 | 5,0 | Albertslund |
| 49 | CPH Solutions ApS | 6,8% | 4,1 mio. kr. | 12 | 4,7 | Glostrup |
| 50 | Hafnia Group ApS | 0,2% | 2,5 mio. kr. | 11 | 3,7 | Albertslund |
Ranglisten dækker alle 61 virksomheder inden for services til bygninger og anlæg i albertslund sorteret efter soliditetsgrad. Topplaceret er TITIME ApS med 100,0%, efterfulgt af Manpower Danmark ApS (100,0%) og Ry Management ApS (100,0%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.