| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Peak Service ApS | 107,0% | 3.389 kr. | 4 | 4,6 | Malling |
| 2 | Service2020 ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,7 | Åbyhøj |
| 3 | CPGROENT HOLDING ApS | 99,4% | -11.949 kr. | — | 7,2 | Trige |
| 4 | AFS Statsautoriserede Revisorer ApS | 97,8% | -32.425 kr. | — | 7,3 | Hjortshøj |
| 5 | Kompl. Sjælland III ApS | 97,4% | -9.042 kr. | — | 6,7 | Aarhus V |
| 6 | AE Properties ApS | 96,1% | -10.553 kr. | 1 | 5,7 | Brabrand |
| 7 | Klarsigt ApS | 95,5% | 194.735 kr. | 2 | 7,1 | Aarhus V |
| 8 | ApS KOMPL. VEJLE | 95,3% | 4.258 kr. | — | 6,8 | Aarhus V |
| 9 | Aros Facility A/S | 91,7% | -11.750 kr. | — | 7,4 | Aarhus V |
| 10 | MD.rengøring ApS | 91,6% | 33.284 kr. | — | 7,6 | Viby J |
| 11 | A-TEAM SERVICE ApS | 90,5% | 69.554 kr. | 2 | 6,5 | Åbyhøj |
| 12 | KOSAR ApS | 88,8% | 714.021 kr. | 2 | 6,8 | Aarhus C |
| 13 | Boho Facility Services ApS | 88,5% | 212.310 kr. | 2 | 7,0 | Risskov |
| 14 | AECconsulting.dk ApS | 87,7% | 1,6 mio. kr. | 2 | 4,9 | Aarhus C |
| 15 | Tjekditindeklima ApS | 87,6% | -20.318 kr. | — | 6,7 | Viby J |
| 16 | IBHO ApS | 85,4% | -149.584 kr. | — | 7,1 | Risskov |
| 17 | Emils Multifix ApS | 84,9% | 96.771 kr. | 2 | 6,4 | Risskov |
| 18 | ak Rengøring ApS | 83,5% | 10,8 mio. kr. | 46 | 7,7 | Aarhus N |
| 19 | DTV Ejendomme ApS | 82,7% | 119.294 kr. | 1 | 5,2 | Tranbjerg J |
| 20 | Græsnørden ApS | 81,3% | 487.035 kr. | 2 | 6,8 | Hjortshøj |
| 21 | T&C ApS | 80,3% | 134.955 kr. | — | 8,0 | Aarhus C |
| 22 | Lyth Ejendomsservice ApS | 80,0% | 33.411 kr. | 1 | 5,9 | Brabrand |
| 23 | N.H.S ApS | 80,0% | -9.887 kr. | — | 6,3 | Aarhus C |
| 24 | R & O Polering ApS | 79,5% | 3,1 mio. kr. | 7 | 7,4 | Harlev J |
| 25 | Renplet ApS | 78,6% | 299.385 kr. | 3 | 7,1 | Aarhus N |
| 26 | Viby Ejendomsservice ApS | 78,2% | — | 1 | 6,1 | Vejle |
| 27 | Cklar Service Sjælland ApS | 75,2% | 1,2 mio. kr. | 3 | 7,0 | Harlev J |
| 28 | B&B Rengøring ApS | 74,4% | — | 2 | 5,8 | Risskov |
| 29 | TOTAL INDUSTRI & SKADESERVICE ApS | 73,2% | 717.229 kr. | 2 | 6,3 | Malling |
| 30 | RENSTABIL A/S | 72,4% | 2,8 mio. kr. | 12 | 6,1 | Tranbjerg J |
| 31 | Rigtig Rent ApS | 71,5% | 175.312 kr. | — | 7,9 | Brabrand |
| 32 | DLCS ApS | 71,2% | 3,8 mio. kr. | 6 | 7,3 | Egå |
| 33 | DPC SKADEDYRSBEKÆMPELSE A/S | 70,4% | 311.267 kr. | 1 | 5,6 | Aarhus N |
| 34 | Tækker Natur ApS | 70,0% | -156.216 kr. | — | 5,9 | Aarhus C |
| 35 | ANLÆGSGARTNERNE H. HOFFMANN A/S | 69,9% | 22,3 mio. kr. | 24 | 7,8 | Trige |
| 36 | Dingo Service ApS | 69,3% | 979.820 kr. | 1 | 7,1 | Tranbjerg J |
| 37 | Time People ApS | 69,2% | 4,5 mio. kr. | 15 | 7,8 | Højbjerg |
| 38 | Hartvigs Havepleje ApS | 68,0% | 22.672 kr. | — | 8,2 | Trige |
| 39 | Kongsvang Cleaning & Facility A/S | 67,7% | 300,4 mio. kr. | 1.017 | 9,8 | Åbyhøj |
| 40 | S.98 ApS | 67,3% | 1,2 mio. kr. | 1 | 7,0 | Egå |
| 41 | Havemand Aarhus ApS | 66,7% | 3,3 mio. kr. | 3 | 7,0 | Hasselager |
| 42 | Oscars Ejendomsservice ApS | 66,0% | 654.242 kr. | 7 | 6,7 | Aarhus N |
| 43 | A-Z Ren ApS | 65,8% | 325.236 kr. | 5 | 5,8 | Aarhus N |
| 44 | Aarhus Rengøringsselskab ApS | 65,8% | 5,6 mio. kr. | 32 | 6,2 | Åbyhøj |
| 45 | EJENDOMSSELSKABET MEJLBYVEJ ApS | 65,5% | 2,8 mio. kr. | 2 | 6,4 | Egå |
| 46 | IM Works ApS | 64,8% | 4,5 mio. kr. | 3 | 6,1 | Brabrand |
| 47 | IVAR HUITFELDTS GADE 79, ÅRHUS ApS | 64,3% | 2,4 mio. kr. | — | 7,3 | Risskov |
| 48 | Nul Alger ApS | 63,1% | 9,1 mio. kr. | 14 | 6,7 | Viby J |
| 49 | SUVERENT AARHUS ApS | 59,5% | 3,0 mio. kr. | 18 | 5,7 | Egå |
| 50 | AO-Rengøring ApS | 59,5% | 2,0 mio. kr. | 12 | 7,1 | Sabro |
Ranglisten dækker alle 165 virksomheder inden for services til bygninger og anlæg i aarhus sorteret efter soliditetsgrad. Topplaceret er Peak Service ApS med 107,0%, efterfulgt af Service2020 ApS (100,0%) og CPGROENT HOLDING ApS (99,4%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.