| # | Virksomhed | Overskudsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Euro-Cleaners A/S | 18107,9% | 126 kr. | — | 7,0 | Maribo |
| 2 | DANKOBBER ApS | 6202,0% | 2.071 kr. | — | 6,7 | Dronningmølle |
| 3 | TIMCO DANMARK ApS | 3510,1% | 61.636 kr. | 1 | 6,0 | Haderslev |
| 4 | CM AUTOSERVICE ApS | 1853,6% | 7.560 kr. | 2 | 7,0 | Tune |
| 5 | C. Reinhardt Motor A/S | 1043,7% | 31.819 kr. | — | 7,5 | Ballerup |
| 6 | Tide Service 2023 ApS | 943,1% | 623.027 kr. | — | 4,1 | Odense S |
| 7 | LASSE MELDGAARD ApS | 600,1% | 212.738 kr. | — | 7,9 | Rødekro |
| 8 | SLOA Holding ApS | 440,0% | 101.000 kr. | — | 6,4 | Fredericia |
| 9 | RYDBERG ERHVERV ApS | 386,7% | 364.648 kr. | 2 | 6,9 | Lystrup |
| 10 | EMJ EGÅ ApS | 266,5% | 131.934 kr. | 2 | 6,1 | Egå |
| 11 | Fredericia Autopleje ApS | 240,2% | 483.147 kr. | 1 | 6,9 | Fredericia |
| 12 | M.C.J. Holding ApS | 216,5% | 288.906 kr. | — | 6,6 | Oksbøl |
| 13 | ELVEKJÆR INVEST ApS | 215,7% | 495.958 kr. | — | 7,3 | Rødovre |
| 14 | PERS AUTOVÆRKSTED ApS | 212,1% | 21.741 kr. | — | 6,1 | Skævinge |
| 15 | Buleteknik Fyn ApS | 200,2% | 57.594 kr. | 1 | 5,8 | Odense S |
| 16 | GLOBEX ApS | 182,6% | 702.331 kr. | 2 | 7,3 | Albertslund |
| 17 | Birch Montering & Bilpleje ApS | 181,7% | 112.294 kr. | 1 | 6,2 | Hillerød |
| 18 | FAMILIEN RYDAHL HOLDING ApS | 173,3% | 748.483 kr. | — | 7,1 | Kirke Såby |
| 19 | TRANSPORTVÆRKSTEDET MARIBO ApS | 117,6% | 1,3 mio. kr. | 1 | 5,6 | Holbæk |
| 20 | G-KRAFT ApS | 108,1% | 52.902 kr. | — | 5,4 | Holstebro |
| 21 | TempX ApS | 107,8% | 24.262 kr. | 1 | 6,0 | Ringe |
| 22 | VESTI AUTO ApS | 107,4% | 139.870 kr. | 1 | 6,6 | Grindsted |
| 23 | PrinterGuys Europe A/S | 103,1% | 566.671 kr. | — | 8,1 | Karlslunde |
| 24 | SKJERN BREMSER A/S | 102,7% | 6,0 mio. kr. | 29 | 7,4 | Skjern |
| 25 | Nordic Antirust Garantiforening FMBA | 101,5% | 64.804 kr. | — | 7,1 | Holstebro |
| 26 | Boldt's Custom ApS | 100,6% | 3.541 kr. | — | 6,4 | Veflinge |
| 27 | KBH-Entreprise ApS | 100,3% | 50.808 kr. | — | 7,5 | Brønshøj |
| 28 | Next-Data ApS | 100,2% | 1,0 mio. kr. | 1 | 5,2 | Nørresundby |
| 29 | SERVICE CENTER NORD A/S | 100,0% | 925.000 kr. | 1 | 6,4 | Pandrup |
| 30 | SES BILER A/S | 100,0% | 8.809 kr. | — | 4,8 | Horsens |
| 31 | A B C VÆRKSTEDET ApS | 100,0% | 15.339 kr. | — | 5,5 | Toreby L |
| 32 | Kong Thai Jewellery ApS | 100,0% | 46.065 kr. | 1 | 4,6 | København S |
| 33 | Mobi-Care ApS | 100,0% | 79.006 kr. | — | 7,0 | København N |
| 34 | A+ Tech Group APS | 100,0% | 3.283 kr. | — | 5,5 | Aalborg |
| 35 | Billig Depot ApS | 99,8% | 15.000 kr. | — | 5,4 | København V |
| 36 | EFFICIENT-CONSUMER-RESPONSE ECR-SOLUTIONS SERVICE ApS | 99,5% | 79.881 kr. | — | 6,4 | Padborg |
| 37 | Midtsj-trailerservice ApS | 99,3% | 233.982 kr. | 2 | 3,7 | Gadstrup |
| 38 | SYSTEMCONNECT DEVELOPMENT ApS | 98,9% | 71.528 kr. | — | 5,5 | Ølstykke |
| 39 | HAVNELEV AUTO ApS | 98,7% | 1,4 mio. kr. | 1 | 6,5 | Rødvig Stevns |
| 40 | Thorup Service ApS | 98,2% | 439 kr. | 1 | 5,5 | Sunds |
| 41 | JR DEKORATION ApS | 97,2% | 136.537 kr. | 1 | 3,6 | Hillerød |
| 42 | KELLBERG EL-URSERVICE ApS | 96,1% | 689.250 kr. | 1 | 7,4 | Aarhus C |
| 43 | T.C. Service, Bramming ApS | 94,0% | 9.578 kr. | — | 7,2 | Esbjerg Ø |
| 44 | row-teq ApS | 93,6% | 18.497 kr. | — | 6,4 | Sunds |
| 45 | KVIK NØGLE- & SKOSERVICE ApS | 92,7% | 41.811 kr. | — | 7,9 | Holstebro |
| 46 | Bonus Biler/Auto Pladeværksted ApS | 91,1% | 276.816 kr. | — | 4,9 | Herning |
| 47 | RASK BIL & MC ApS | 90,0% | 5.586 kr. | — | 6,9 | Odder |
| 48 | Outwash ApS | 89,0% | 42.558 kr. | 1 | 4,3 | Rødovre |
| 49 | AUTOINDTRÆK ApS | 88,0% | 3.364 kr. | — | 7,5 | Gudhjem |
| 50 | Au2skader.dk, Syd ApS | 87,3% | 224.731 kr. | 2 | 3,9 | Vejle |
Ranglisten dækker alle 2.263 virksomheder inden for reparation af computere og forbrugsvarer sorteret efter overskudsgrad. Topplaceret er Euro-Cleaners A/S med 18107,9%, efterfulgt af DANKOBBER ApS (6202,0%) og TIMCO DANMARK ApS (3510,1%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.