| # | Virksomhed | Afkastningsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Midtsj-trailerservice ApS | 3674,2% | 233.982 kr. | 2 | 3,7 | Gadstrup |
| 2 | LIBRA ART ApS | 1141,0% | -7.477 kr. | — | 4,7 | Charlottenlund |
| 3 | SERVICE CENTER NORD A/S | 1031,2% | 925.000 kr. | 1 | 6,4 | Pandrup |
| 4 | JR DEKORATION ApS | 229,4% | 136.537 kr. | 1 | 3,6 | Hillerød |
| 5 | PORT 6 ApS | 136,8% | — | 1 | 3,4 | Storvorde |
| 6 | MS-Auto ApS | 121,8% | -7.696 kr. | — | 6,2 | Jægerspris |
| 7 | NJ2017Holding ApS | 121,3% | 52.654 kr. | — | 4,7 | Holmegaard |
| 8 | Carcare ApS | 96,0% | 735.052 kr. | 5 | 4,3 | Birkerød |
| 9 | HANDIWORK ApS | 92,9% | -272.474 kr. | 2 | 5,9 | Allerød |
| 10 | Carl Oppermann ApS | 89,0% | 454.410 kr. | 1 | 4,1 | København V |
| 11 | Myautowash ApS | 84,2% | 73.214 kr. | 1 | 5,4 | Aarhus V |
| 12 | Bang's Autolakering ApS | 79,1% | 6,0 mio. kr. | 5 | 6,4 | Helsinge |
| 13 | SN Solens Autolakering ApS | 77,8% | 917.355 kr. | 3 | 6,3 | Solrød Strand |
| 14 | B og R Teknik ApS | 75,2% | 123.428 kr. | — | 7,3 | Holmegaard |
| 15 | Phobilix ApS | 75,1% | 400.221 kr. | 2 | 4,9 | Taastrup |
| 16 | OnSpotRepair Herlev ApS | 72,7% | 397.251 kr. | 2 | 3,9 | Herlev |
| 17 | Nyholms AutoEkspert ApS | 71,4% | 579.426 kr. | 2 | 4,1 | Rødovre |
| 18 | Schmidt's Garage ApS | 70,5% | 513.626 kr. | 1 | 5,6 | Herlev |
| 19 | Drive-in bilsyn Vejen ApS | 70,1% | 1,1 mio. kr. | 1 | 6,8 | Vejen |
| 20 | AVEDØRE LASTVOGNS CENTER A/S | 69,8% | 6,0 mio. kr. | 3 | 6,9 | Hvidovre |
| 21 | TOM'S AUTO ApS | 69,5% | 5,6 mio. kr. | 11 | 5,5 | Solbjerg |
| 22 | Mobilmaler ApS | 68,6% | 6,9 mio. kr. | 6 | 7,5 | Fredericia |
| 23 | KBH-Entreprise ApS | 67,0% | 50.808 kr. | — | 7,5 | Brønshøj |
| 24 | Vores Auto ApS | 66,1% | 1,1 mio. kr. | 4 | 3,9 | Nykøbing F |
| 25 | Jessen Electronics ApS | 65,6% | 146.648 kr. | 1 | 7,2 | Ølstykke |
| 26 | Buleteknik Fyn ApS | 65,2% | 57.594 kr. | 1 | 5,8 | Odense S |
| 27 | HB Multiteknik ApS | 64,4% | 1,9 mio. kr. | 2 | 6,1 | Roskilde |
| 28 | Jama Auto & Pladeværksted ApS | 64,1% | 43.412 kr. | 1 | 3,3 | Odder |
| 29 | Usetech ApS | 63,8% | 331.131 kr. | — | 7,4 | Skanderborg |
| 30 | BIRNIE ApS | 61,8% | 435.351 kr. | 5 | 6,2 | Horsens |
| 31 | Mobile Fixer ApS | 60,8% | 465.444 kr. | 5 | 4,1 | Ringsted |
| 32 | Johan Bendixen Eftf. ApS | 60,8% | 2,3 mio. kr. | 2 | 7,1 | Frederikssund |
| 33 | Jysk Montering ApS | 60,4% | 1,8 mio. kr. | 2 | 7,0 | Højslev |
| 34 | Prima Autolakering Vejle ApS | 60,0% | 5,8 mio. kr. | 12 | 6,8 | Horsens |
| 35 | K-B Autolaker ApS | 59,8% | 744.048 kr. | 1 | 6,7 | Glostrup |
| 36 | Atamann Autoteknik ApS | 59,0% | 124.852 kr. | 1 | 5,7 | Aarhus N |
| 37 | Billig Autoservice Sydhavn ApS | 58,0% | 132.096 kr. | 2 | 5,5 | København SV |
| 38 | FL Buur Lak ApS | 57,9% | 655.319 kr. | — | 7,8 | Vrå |
| 39 | Køge Bilpleje ApS | 57,9% | 226.070 kr. | — | 7,7 | Lille Skensved |
| 40 | Onsite Møbelservice ApS | 57,6% | 2,7 mio. kr. | 5 | 6,3 | Silkeborg |
| 41 | Khassouk ApS | 56,8% | 173.876 kr. | — | 7,4 | Haderslev |
| 42 | Outwash ApS | 56,3% | 42.558 kr. | 1 | 4,3 | Rødovre |
| 43 | Kong Thai Jewellery ApS | 56,0% | 46.065 kr. | 1 | 4,6 | København S |
| 44 | Dansk Bilmontage ApS | 56,0% | 1,1 mio. kr. | 1 | 6,9 | Næstved |
| 45 | Fixmac Servicecenter ApS | 55,9% | 432.207 kr. | 2 | 4,0 | Svendborg |
| 46 | Halsnæs Autoservice ApS | 55,8% | 1,8 mio. kr. | 6 | 4,3 | Hundested |
| 47 | JESPER MADSEN AUTOSERVICE ApS | 55,2% | 3,9 mio. kr. | 3 | 7,4 | Ribe |
| 48 | Bilwax bilpleje ApS | 54,4% | — | 5 | 7,3 | Kastrup |
| 49 | Alwan Auto ApS | 54,2% | — | 3 | 7,0 | Kastrup |
| 50 | JENSEN & SCHMIDT ApS | 53,5% | 1,2 mio. kr. | 2 | 7,3 | Fredericia |
Ranglisten dækker alle 2.642 virksomheder inden for reparation af computere og forbrugsvarer sorteret efter afkastningsgrad. Topplaceret er Midtsj-trailerservice ApS med 3674,2%, efterfulgt af LIBRA ART ApS (1141,0%) og SERVICE CENTER NORD A/S (1031,2%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.