| # | Virksomhed | Overskudsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | SBK Invest ApS | 6780,0% | 12.110 kr. | 1 | 6,0 | Galten |
| 2 | Horsholt ApS | 3536,6% | 25.360 kr. | 1 | 6,8 | Sindal |
| 3 | ANPARTSSELSKABET INGEBORGVEJ 21 | 405,8% | 54.200 kr. | — | 8,2 | Charlottenlund |
| 4 | KONMAS HOLDING ApS | 377,6% | 14.896 kr. | — | 7,3 | Valby |
| 5 | LARSEN EL AUTOMATIK ApS | 258,5% | 47.535 kr. | 1 | 5,5 | Slagelse |
| 6 | NorSea Wind A/S | 241,7% | 500.519 kr. | 3 | 7,1 | Esbjerg |
| 7 | Lis og Carsten Holding ApS | 231,7% | 827.518 kr. | 2 | 6,4 | Esbjerg Ø |
| 8 | ALLIANCE INVEST ApS | 204,0% | 84.734 kr. | — | 7,3 | Kastrup |
| 9 | Shaft Solution ApS | 135,9% | 548.589 kr. | 1 | 6,9 | Støvring |
| 10 | RN ELEKTRO ApS | 134,1% | 360.686 kr. | 4 | 6,2 | Nykøbing F |
| 11 | Ap Industri ApS | 105,9% | 131.508 kr. | — | 3,9 | Randers NV |
| 12 | HD Handel og Teknik ApS | 103,3% | 274.126 kr. | 1 | 7,3 | Brædstrup |
| 13 | COLD BLASTING ApS | 100,0% | 113.328 kr. | — | 7,6 | Middelfart |
| 14 | SELSTAD NORDTRAWL A/S | 100,0% | 109.966 kr. | 1 | 6,9 | Skagen |
| 15 | Botronic ApS | 99,6% | 1,1 mio. kr. | 2 | 5,6 | Padborg |
| 16 | MFL HOLDING ApS | 97,1% | 267.331 kr. | — | 6,9 | Støvring |
| 17 | JKS af 5. november 2018 ApS | 95,5% | 16.829 kr. | — | 7,2 | Nibe |
| 18 | Møllegårdens Service ApS | 94,9% | 38.684 kr. | 1 | 3,2 | Grenaa |
| 19 | DT Pro ApS | 94,2% | 17.144 kr. | 5 | 5,8 | Kerteminde |
| 20 | WIEDERQUIST TEKNIK ApS | 93,3% | 54.422 kr. | 1 | 5,6 | Præstø |
| 21 | SEVERA A/S | 92,3% | 870.815 kr. | 1 | 7,3 | Munkebo |
| 22 | NowiTek ApS | 89,8% | 413.000 kr. | 2 | 5,6 | Hjørring |
| 23 | LOK - TEST A/S | 88,3% | 2,2 mio. kr. | — | 8,8 | København NV |
| 24 | CM Workforce ApS | 86,7% | 185.746 kr. | — | 6,8 | Skagen |
| 25 | Wind X UCP ApS | 85,4% | 2.404 kr. | — | 5,7 | Rønde |
| 26 | Servicecrew ApS | 82,1% | 714.066 kr. | — | 7,8 | Sommersted |
| 27 | SaxoLift ApS | 82,0% | 295.930 kr. | — | 6,7 | Vejle Øst |
| 28 | Komplementarselskabet PMCBM ApS | 80,4% | 342 kr. | — | 7,5 | Roslev |
| 29 | RITEK GASES A/S | 79,5% | 1,2 mio. kr. | — | 7,6 | Kolind |
| 30 | DK Staal ApS | 78,9% | 184.280 kr. | 1 | 3,5 | Vojens |
| 31 | PK TEKNIK ApS | 78,9% | 245.735 kr. | — | 7,3 | Kastrup |
| 32 | Qualitec ApS | 78,7% | 371.840 kr. | 2 | 3,9 | Ringkøbing |
| 33 | Mortens Motor og Montage ApS | 78,5% | 22.553 kr. | 2 | 6,0 | Hvide Sande |
| 34 | JK Sales ApS | 78,3% | 493.018 kr. | 2 | 6,0 | Jyllinge |
| 35 | Biogas Teknik Service A/S | 78,2% | 279.762 kr. | — | 7,2 | Ringkøbing |
| 36 | Btb traktor afprøvning ApS | 78,1% | 340.868 kr. | — | 6,9 | Grindsted |
| 37 | Hildur ApS | 78,0% | 21.954 kr. | 1 | 5,1 | Ryslinge |
| 38 | Hyldegaarden ApS | 78,0% | 246.632 kr. | — | 8,0 | Gjerlev J |
| 39 | MC multi service ApS | 77,9% | 66.697 kr. | — | 7,8 | Svendborg |
| 40 | AL-INTRA 2020 APS | 77,7% | 114.375 kr. | — | 7,3 | Sønderborg |
| 41 | SlushiceTeknik ApS | 77,4% | 23.664 kr. | — | 7,3 | Nykøbing M |
| 42 | GMT Denmark, Filial af GMT ehf., Island | 77,4% | 1,9 mio. kr. | 1 | 7,1 | Billund |
| 43 | N SKIBSBYGGER & STÅLKONSTRUKTION ApS | 77,3% | 555.684 kr. | 1 | 7,1 | Ringkøbing |
| 44 | LagerTek ApS | 77,2% | 140.113 kr. | — | 6,9 | Møldrup |
| 45 | ELMEK ApS | 77,0% | 137.527 kr. | — | 7,3 | Odense NV |
| 46 | L W Montage ApS | 77,0% | 535.525 kr. | 1 | 6,9 | Roskilde |
| 47 | Kring360 ApS | 76,9% | 64.850 kr. | — | 7,4 | Næstved |
| 48 | CPH Boat Service ApS | 76,8% | 114.141 kr. | — | 7,7 | København K |
| 49 | Whitanium ApS | 76,2% | 100.731 kr. | — | 7,2 | Jyderup |
| 50 | Blechlavine ApS | 75,3% | 933.484 kr. | 1 | 6,9 | Glostrup |
Ranglisten dækker alle 1.150 virksomheder inden for reparation og installation af maskiner og udstyr sorteret efter overskudsgrad. Topplaceret er SBK Invest ApS med 6780,0%, efterfulgt af Horsholt ApS (3536,6%) og ANPARTSSELSKABET INGEBORGVEJ 21 (405,8%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.