| # | Virksomhed | Likviditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | EGEVÆNGET HOLDING ApS | 115027,3% | -71.898 kr. | 1 | 6,2 | Galten |
| 2 | JP BILER AF 2009 ApS | 35559,3% | 21.877 kr. | 1 | 5,9 | Kettinge |
| 3 | DP MARINE ApS | 28054,2% | -8.813 kr. | 1 | 5,6 | Thyborøn |
| 4 | BETANIK ApS | 24465,8% | 1,9 mio. kr. | 1 | 6,7 | Rødovre |
| 5 | TECODAN ApS | 24378,8% | -2.599 kr. | 1 | 6,6 | Holte |
| 6 | ALLIANCE INVEST ApS | 23771,3% | 84.734 kr. | — | 7,3 | Kastrup |
| 7 | ANPARTSSELSKABET INGEBORGVEJ 21 | 18399,3% | 54.200 kr. | — | 8,2 | Charlottenlund |
| 8 | CHR1 Holding ApS | 16628,3% | -1.698.427 kr. | 1 | 7,0 | Hejls |
| 9 | SØBORG AUTO A/S | 16369,9% | -210.638 kr. | 1 | 5,7 | Gilleleje |
| 10 | Strandbjerg Holding ApS | 15904,0% | -14.801 kr. | — | 7,2 | Ringkøbing |
| 11 | SAI-SCANDINAVIAN AVIONICS INTERNATIONAL ApS | 15898,8% | — | — | 7,2 | Billund |
| 12 | RN ELEKTRO ApS | 15550,6% | 360.686 kr. | 4 | 6,2 | Nykøbing F |
| 13 | SEXTUS STÅLMONTAGE A/S | 11070,7% | -7.014 kr. | — | 8,0 | København N |
| 14 | RITEK GASES A/S | 10195,0% | 1,2 mio. kr. | — | 7,6 | Kolind |
| 15 | LEPHANT ApS | 9955,3% | 51.320 kr. | 1 | 5,7 | Roskilde |
| 16 | DK TRAPPER ApS | 9588,4% | -29.874 kr. | — | 6,9 | Herning |
| 17 | KL ENTREPRISE HOLDING ApS | 8768,4% | — | — | 6,6 | Viborg |
| 18 | Lis og Carsten Holding ApS | 8120,3% | 827.518 kr. | 2 | 6,4 | Esbjerg Ø |
| 19 | INTERCOOL FOOD TECHNOLOGY A/S | 8113,0% | -264.387 kr. | 4 | 6,9 | Farum |
| 20 | BOEING DENMARK ApS | 7648,0% | 7,2 mio. kr. | 3 | 7,3 | Odense C |
| 21 | Shaft Solution ApS | 6832,1% | 548.589 kr. | 1 | 6,9 | Støvring |
| 22 | NANTEK Holding ApS | 6612,3% | -1.108.261 kr. | — | 8,0 | Sæby |
| 23 | ENVO SERVICE ApS | 6279,6% | 311.591 kr. | 1 | 6,8 | Sønderborg |
| 24 | Bjerlevvej ApS | 6119,8% | — | — | 7,5 | Brande |
| 25 | B.J. HOLDING. HALSNÆS ApS | 5838,6% | — | — | 6,4 | Hundested |
| 26 | Dokumenthuset ApS | 5752,7% | 918.232 kr. | — | 7,6 | Nuussuaq |
| 27 | TANK TEKNIK APS | 5257,5% | — | — | 7,3 | Svendborg |
| 28 | KONMAS HOLDING ApS | 4617,1% | 14.896 kr. | — | 7,3 | Valby |
| 29 | JKrogh Holding ApS | 4441,8% | -351 kr. | — | 5,7 | Herning |
| 30 | ANDERSEN INTERPLAN ApS | 4135,4% | -94.351 kr. | 1 | 5,4 | Skørping |
| 31 | NiLa-Tech ApS | 3667,5% | 90.819 kr. | 1 | 4,4 | Vemmelev |
| 32 | TwoCut ApS | 3596,1% | -4.066 kr. | — | 6,4 | Ryslinge |
| 33 | DT Pro ApS | 3360,7% | 17.144 kr. | 5 | 5,8 | Kerteminde |
| 34 | EM AF 1/3 2002 A/S | 3332,2% | 105.460 kr. | 1 | 5,7 | Næstved |
| 35 | LINDHARDT HOLDING ApS | 3142,0% | 425.456 kr. | 1 | 5,8 | Ebeltoft |
| 36 | Contak ApS | 2929,4% | -623.645 kr. | 1 | 5,3 | Hjørring |
| 37 | AMATIS APS | 2795,6% | 14.319 kr. | — | 6,6 | Horsens |
| 38 | Nordvestsjællands Industriservice ApS | 2744,8% | 97.753 kr. | 1 | 5,3 | Højby |
| 39 | SN EJENDOMME & HANDEL APS | 2567,4% | -5.858 kr. | 1 | 5,7 | Aalborg |
| 40 | RANCA ApS | 2336,0% | -38.447 kr. | — | 6,4 | Vejle |
| 41 | THYBORØN SKIBS- OG TØMRERSERVICE ApS | 2175,9% | 133.289 kr. | — | 8,1 | Thyborøn |
| 42 | JP Fiskenet ApS | 2157,0% | 63.454 kr. | — | 7,7 | Esbjerg V |
| 43 | POUL JENSEN HANDELSSELSKAB A/S | 2126,9% | -7.152 kr. | — | 7,6 | Horsens |
| 44 | KUBIK SERVICE ApS | 1903,5% | 231.084 kr. | 1 | 6,2 | Tim |
| 45 | FYRST NORDAL ApS | 1891,8% | 310.232 kr. | 1 | 6,0 | Skørping |
| 46 | JEMATIC ApS | 1880,2% | 145.600 kr. | — | 6,3 | Brøndby |
| 47 | EnBW Offshore Service Denmark ApS | 1811,0% | 725.651 kr. | 6 | 6,5 | Borre |
| 48 | Colbus ApS | 1804,1% | 5,5 mio. kr. | 7 | 6,6 | København V |
| 49 | TPSMarineService ApS | 1783,1% | 674.184 kr. | 1 | 7,1 | Frederikshavn |
| 50 | Hyldegaarden ApS | 1779,8% | 246.632 kr. | — | 8,0 | Gjerlev J |
Ranglisten dækker alle 1.342 virksomheder inden for reparation og installation af maskiner og udstyr sorteret efter likviditetsgrad. Topplaceret er EGEVÆNGET HOLDING ApS med 115027,3%, efterfulgt af JP BILER AF 2009 ApS (35559,3%) og DP MARINE ApS (28054,2%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.