| # | Virksomhed | Likviditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | An10rust ApS | 2704200,0% | -4.688 kr. | — | 6,7 | Maribo |
| 2 | Thorup Service ApS | 509933,3% | 439 kr. | 1 | 5,5 | Sunds |
| 3 | JOHN BIRKHOLM ELEKTRO-AKUSTIK ApS | 410930,2% | 112.679 kr. | 1 | 6,1 | Højby |
| 4 | 6.9.1994. IKAST ApS | 39639,7% | 0 kr. | — | 7,9 | Ikast |
| 5 | I-Bus ApS | 29471,0% | -205.648 kr. | — | 5,1 | Christiansfeld |
| 6 | M.J. Holding 2016 ApS | 28619,0% | -12.936 kr. | — | 6,5 | Sakskøbing |
| 7 | TOFT HANSEN AUTO ApS | 22471,1% | 85.905 kr. | 1 | 4,4 | Kirke Hyllinge |
| 8 | EMJ EGÅ ApS | 18356,5% | 131.934 kr. | 2 | 6,1 | Egå |
| 9 | RUFUS A/S | 16322,6% | -74.433 kr. | — | 6,7 | Odense C |
| 10 | AUTOHALLEN HEIMDAL HOLDING ApS | 13473,4% | -45.464 kr. | — | 6,3 | Ølstykke |
| 11 | RYDBERG ERHVERV ApS | 11245,5% | 364.648 kr. | 2 | 6,9 | Lystrup |
| 12 | LASTBILVÆRKSTED FLEMMING PAULSEN ApS | 11110,9% | — | — | 7,3 | Vojens |
| 13 | HLT HANDEL ApS | 10866,1% | -2.850 kr. | — | 8,2 | Aabenraa |
| 14 | PAVA-CENTRET SILKEBORG ApS | 10757,8% | -21.216 kr. | — | 7,5 | Silkeborg |
| 15 | Claus Rishøj-Andersen ApS | 10693,1% | -11.278 kr. | — | 6,8 | Hirtshals |
| 16 | P.K. FINANS ApS | 10157,3% | -18.607 kr. | — | 6,4 | Esbjerg V |
| 17 | Fredericia Autopleje ApS | 9089,4% | 483.147 kr. | 1 | 6,9 | Fredericia |
| 18 | HANDIWORK ApS | 8742,6% | -272.474 kr. | 2 | 5,9 | Allerød |
| 19 | CMA MC ApS | 8740,3% | -271.143 kr. | — | 7,1 | Kastrup |
| 20 | K-N-D Holding ApS | 7796,5% | -22.323 kr. | — | 6,5 | Odder |
| 21 | TempX ApS | 7730,3% | 24.262 kr. | 1 | 6,0 | Ringe |
| 22 | KK Holding, Højby ApS | 7307,9% | 186.964 kr. | 1 | 5,7 | Højby |
| 23 | AHLMANN DÆK A/S | 7002,3% | 4,4 mio. kr. | 2 | 7,3 | Esbjerg |
| 24 | FJELLERAD AUTO ApS | 6370,3% | 314.911 kr. | 1 | 5,6 | Gistrup |
| 25 | CM AUTOSERVICE ApS | 4895,5% | 7.560 kr. | 2 | 7,0 | Tune |
| 26 | row-teq ApS | 4885,4% | 18.497 kr. | — | 6,4 | Sunds |
| 27 | HENRIK PEDERSEN INVEST, VEJRUMBRO ApS | 4756,3% | -8.004 kr. | — | 6,7 | Tjele |
| 28 | C. Reinhardt Motor A/S | 4599,1% | 31.819 kr. | — | 7,5 | Ballerup |
| 29 | Dækcenter.nu ApS | 4574,9% | -11.312 kr. | — | 6,8 | Næstved |
| 30 | TEISEN HOLDING ApS | 4405,6% | -18.601 kr. | — | 6,8 | Lemming |
| 31 | CHR. TANGELSBJERG CHRISTENSEN ApS | 4348,1% | 260.864 kr. | — | 6,2 | Faaborg |
| 32 | Fuglsang Auto ApS | 4170,4% | 2,0 mio. kr. | 3 | 6,6 | Herlufmagle |
| 33 | Nordisk Fjerndiagnose ApS | 4130,3% | -8.279 kr. | — | 7,5 | Aalborg Øst |
| 34 | AUTOINDTRÆK ApS | 4127,0% | 2.716 kr. | — | 6,7 | Gudhjem |
| 35 | AABYBRO AUTOCENTER A/S | 3817,8% | -68.093 kr. | — | 7,3 | Aabybro |
| 36 | BREGNERØDVEJ AUTO ApS | 3755,7% | 5,5 mio. kr. | 2 | 5,6 | Birkerød |
| 37 | MØNSTER SERVICE ApS | 3523,1% | 410.749 kr. | 8 | 6,2 | Haderslev |
| 38 | BYRG Invest ApS | 3501,1% | -103.438 kr. | 18 | 6,3 | Odense SV |
| 39 | FuteQ ApS | 3392,7% | -350 kr. | — | 6,8 | Ikast |
| 40 | PV2 ApS | 3207,1% | 5.297 kr. | 1 | 6,1 | Holte |
| 41 | MOGENS KOLD MØBELFABRIK ApS | 3110,1% | -10.625 kr. | — | 7,6 | Kerteminde |
| 42 | KURT ANDERSEN ApS | 3102,3% | 0 kr. | — | 6,7 | Bording |
| 43 | BONDE & SCHMIDT ApS | 3076,3% | -9.212 kr. | 1 | 6,3 | Vojens |
| 44 | Phoneklinik ApS | 3072,9% | 100.464 kr. | 4 | 3,5 | København V |
| 45 | BLACT ApS | 3037,6% | -14.084 kr. | 1 | 5,9 | Løsning |
| 46 | Brdr. Stage Vig A/S | 3001,0% | 0 kr. | — | 6,9 | Vig |
| 47 | BB Service ApS | 2985,4% | 209.528 kr. | 1 | 5,3 | Fredericia |
| 48 | AUTO CENTRUM BENT KNUDSEN A/S | 2983,6% | -15.997 kr. | — | 7,2 | Rudkøbing |
| 49 | KY ApS | 2920,1% | -3.501 kr. | 2 | 6,4 | Hillerød |
| 50 | Panzerfish ApS | 2569,3% | 9.298 kr. | — | 3,6 | Brande |
Ranglisten dækker alle 2.599 virksomheder inden for reparation af computere og forbrugsvarer sorteret efter likviditetsgrad. Topplaceret er An10rust ApS med 2704200,0%, efterfulgt af Thorup Service ApS (509933,3%) og JOHN BIRKHOLM ELEKTRO-AKUSTIK ApS (410930,2%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.