| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Under Åben Himmel ApS | 85,8% | 23.359 kr. | — | 6,9 | Aarhus C |
| 2 | NCJJ ApS | 79,2% | 19.200 kr. | — | 5,4 | Tranbjerg J |
| 3 | BATTERTOUR ApS | 76,4% | 60.643 kr. | 1 | 7,0 | Risskov |
| 4 | NORDIC TOURS A/S | 75,3% | 56,0 mio. kr. | 44 | 8,2 | Åbyhøj |
| 5 | AF21 Consult ApS | 70,4% | 75.956 kr. | — | 7,5 | Sabro |
| 6 | ØSTERGAARD REJSER ApS | 66,2% | 1,3 mio. kr. | 11 | 6,8 | Højbjerg |
| 7 | Selskab af 5/9 2024 Aps | 62,7% | 87.086 kr. | — | 6,5 | Brabrand |
| 8 | SPOT ON TRAVEL A/S | 60,3% | 83.078 kr. | 1 | 5,9 | Risskov |
| 9 | Strateski.dk ApS | 59,0% | 37.095 kr. | — | 7,4 | Brabrand |
| 10 | My Way Travel ApS | 58,9% | 159.242 kr. | 1 | 5,9 | Risskov |
| 11 | HH Travel Group ApS | 55,2% | -47.994 kr. | 2 | 5,2 | Aarhus C |
| 12 | Skiers.dk ApS | 55,0% | 912.867 kr. | 1 | 7,4 | Aarhus C |
| 13 | DC TRAVEL ApS | 52,5% | 15.548 kr. | 1 | 5,5 | Hasselager |
| 14 | Ruby Travel Group ApS | 50,4% | 29,9 mio. kr. | 7 | 7,8 | Aarhus C |
| 15 | 4Hunt Jagtrejser ApS | 48,7% | 629.380 kr. | 1 | 6,5 | Harlev J |
| 16 | MANGAARD TRAVEL GROUP A/S | 44,8% | 6,1 mio. kr. | 8 | 6,5 | Åbyhøj |
| 17 | RUBY REJSER ApS | 42,3% | 22,6 mio. kr. | 53 | 8,5 | Aarhus C |
| 18 | Travel Collective ApS | 33,7% | 3,7 mio. kr. | 5 | 6,3 | Aarhus C |
| 19 | Gjøa Travel ApS | 33,3% | 576.827 kr. | 1 | 6,6 | Aarhus C |
| 20 | DE GRAA BUSSER ACTOURS ApS | 32,8% | 65.118 kr. | — | 5,1 | Risskov |
| 21 | Vilholdt Rejser ApS | 32,2% | 2,7 mio. kr. | 8 | 6,5 | Viby J |
| 22 | CHECK POINT TRAVEL ApS | 31,8% | 14,5 mio. kr. | 29 | 7,3 | Brabrand |
| 23 | Salsa Camp Events ApS | 25,8% | 62.627 kr. | — | 6,9 | Aarhus C |
| 24 | TourCompass A/S | 25,2% | 447,3 mio. kr. | 70 | 7,3 | Viby J |
| 25 | Atlantic Salmon Flyfishing ApS | 24,9% | 42.870 kr. | 1 | 4,8 | Aarhus N |
| 26 | Vores Verdenshjørner ApS | 23,9% | 55.889 kr. | — | 5,9 | Aarhus C |
| 27 | Fonden VisitAarhus | 17,1% | 46,0 mio. kr. | 58 | 6,6 | Aarhus C |
| 28 | VIKTORS FARMOR A/S | 14,8% | 15,8 mio. kr. | 50 | 7,4 | Trige |
| 29 | ToriiTravels ApS | 12,8% | 570.265 kr. | 6 | 3,9 | Aarhus C |
| 30 | Hannibal Travel ApS | 11,0% | 3,2 mio. kr. | 11 | 4,4 | Aarhus C |
| 31 | Yak Sport ApS | 10,8% | 658.404 kr. | 5 | 3,8 | Tranbjerg J |
| 32 | Private Tours ApS | 3,3% | 15.516 kr. | — | 5,5 | Højbjerg |
| 33 | 2GTOURS ApS | 1,1% | 3,0 mio. kr. | 9 | 4,2 | Åbyhøj |
| 34 | SPA TOURS ApS | -22,8% | 759.202 kr. | 1 | 4,0 | Egå |
| 35 | Speciale Invest ApS | -27,6% | -31.128 kr. | — | 4,3 | Risskov |
| 36 | SnowTours.dk ApS | -53,7% | -1.202.284 kr. | 3 | 3,8 | Aarhus C |
| 37 | Fiskelodge ApS | -56,9% | 15.956 kr. | — | 3,2 | Aarhus C |
| 38 | Adventure Company Denmark ApS | -65,5% | 64.158 kr. | 1 | 3,5 | Aarhus C |
| 39 | Hangtime Event ApS | -98,7% | -17.905 kr. | — | 3,7 | Aarhus C |
| 40 | Fiskeeventyr.nu ApS | -177,4% | 229.569 kr. | — | 5,4 | Aarhus C |
| 41 | FerieMedFormål ApS | -266,0% | -102.343 kr. | — | 3,8 | Risskov |
| 42 | CULTOURS ApS | -489,1% | 529.495 kr. | 2 | 3,2 | Aarhus N |
42 af 42 | ||||||
Ranglisten dækker alle 42 virksomheder inden for rejsearrangørvirksomhed og turistservice i aarhus sorteret efter soliditetsgrad. Topplaceret er Under Åben Himmel ApS med 85,8%, efterfulgt af NCJJ ApS (79,2%) og BATTERTOUR ApS (76,4%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.