| # | Virksomhed | Afkastningsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Pole Position Network ApS | 2590,9% | 425.580 kr. | — | 5,1 | Vojens |
| 2 | Laursen Consulting ApS | 374,9% | 48.707 kr. | 1 | 3,4 | København K |
| 3 | VOSAIO Travel Scandinavia ApS | 189,3% | 370.555 kr. | 1 | 3,6 | København K |
| 4 | Nordsee Holidays 2019 A/S | 182,2% | 3,8 mio. kr. | — | 6,8 | Blåvand |
| 5 | BA Entertainment ApS | 162,6% | 178.664 kr. | 4 | 6,3 | Nykøbing M |
| 6 | ØBO TOURS ApS | 138,6% | 252.210 kr. | 1 | 5,9 | Ryslinge |
| 7 | Tour ApS | 137,3% | 407.904 kr. | 2 | 6,1 | Karlslunde |
| 8 | DUE TRAVEL ApS | 136,8% | 316.111 kr. | — | 7,1 | København V |
| 9 | UCPA DENMARK ApS | 99,6% | 311.599 kr. | 2 | 3,3 | Rungsted Kyst |
| 10 | CityCampTravel ApS | 90,4% | 888.954 kr. | — | 4,4 | Nærum |
| 11 | Fiskeeventyr.nu ApS | 89,1% | 229.569 kr. | — | 5,4 | Aarhus C |
| 12 | SkovRejser.dk ApS | 85,7% | — | 1 | 6,1 | Odense SV |
| 13 | Spain is More Aps | 79,2% | 955.926 kr. | 2 | 6,8 | København K |
| 14 | AuthentIQ Intelligence ApS | 78,7% | 257.490 kr. | 2 | 6,9 | København N |
| 15 | COMET REJSER ApS | 77,9% | 165.000 kr. | — | 5,3 | Valby |
| 16 | Star Air brokers ApS | 75,6% | 10,0 mio. kr. | 1 | 7,0 | København K |
| 17 | EUROPEAN TRAVEL ApS | 71,9% | 6,1 mio. kr. | 2 | 5,8 | Valby |
| 18 | MC Travel USA ApS | 71,9% | — | — | 7,7 | Varde |
| 19 | Viking Tours ApS | 69,7% | 30.925 kr. | 1 | 5,4 | Valby |
| 20 | FoC Events ApS | 68,0% | 392.964 kr. | — | 8,0 | Valby |
| 21 | EgyptToursPlus ApS | 67,3% | 3,4 mio. kr. | 2 | 6,2 | Kerteminde |
| 22 | Skilink.com ApS | 65,8% | 18,7 mio. kr. | — | 6,1 | København K |
| 23 | Best of Nordic ApS | 64,0% | 292.955 kr. | — | 7,9 | Søborg |
| 24 | DDBU Events ApS | 62,8% | 393.834 kr. | — | 6,7 | Brøndby |
| 25 | KONDOR REJSER ApS | 59,8% | 173.702 kr. | — | 8,0 | Valby |
| 26 | Group Bornholm ApS | 58,6% | 4,9 mio. kr. | — | 8,3 | Rønne |
| 27 | Go Like A Local ApS | 52,9% | 117.632 kr. | 1 | 3,6 | København N |
| 28 | Union Service ApS | 52,9% | 220.400 kr. | 1 | 6,2 | København S |
| 29 | Skilink A/S | 51,9% | 1,3 mio. kr. | 148 | 8,7 | København K |
| 30 | NORDIC TOURS A/S | 51,6% | 56,0 mio. kr. | 44 | 8,2 | Åbyhøj |
| 31 | Thunder Exchange ApS | 50,2% | 716.088 kr. | 1 | 6,7 | Randers C |
| 32 | CORPORATE TRAVEL & EVENTS ApS | 50,0% | 13,2 mio. kr. | 8 | 7,2 | Viborg |
| 33 | GO! RUNNING TOURS ApS | 48,7% | 89.389 kr. | 1 | 5,6 | København S |
| 34 | VOS ApS | 47,7% | 125,0 mio. kr. | 91 | 9,1 | Hellerup |
| 35 | GETAWAY TOURS ApS | 47,6% | 2,4 mio. kr. | 1 | 7,5 | Charlottenlund |
| 36 | TUMLARE CORPORATION A/S | 47,6% | 74,3 mio. kr. | 49 | 4,9 | København V |
| 37 | Event Travel ApS | 47,5% | 146.138 kr. | 1 | 5,3 | Frederiksberg |
| 38 | Sila Greenland DMC ApS | 45,0% | 885.260 kr. | 1 | 6,8 | København K |
| 39 | Politically Incorrect Tours ApS | 44,0% | 1,6 mio. kr. | 7 | 6,1 | København V |
| 40 | INTERTRAVEL ApS | 43,5% | 1,1 mio. kr. | 2 | 7,7 | Frederiksberg |
| 41 | Nordic Passage ApS | 41,6% | 5,1 mio. kr. | 6 | 6,0 | København S |
| 42 | Noelle Travel ApS | 41,4% | 206.956 kr. | — | 6,3 | København K |
| 43 | BATTERTOUR ApS | 40,1% | 60.643 kr. | 1 | 7,0 | Risskov |
| 44 | EuroTime Danmark ApS | 40,0% | 2,3 mio. kr. | 1 | 5,6 | Virum |
| 45 | BNJ Holding, Vejle ApS | 39,8% | -3.438 kr. | — | 6,7 | Silkeborg |
| 46 | AF21 Consult ApS | 39,0% | 75.956 kr. | — | 7,5 | Sabro |
| 47 | CRUISE2GO ApS | 38,7% | 4,6 mio. kr. | 2 | 6,8 | København K |
| 48 | Skiers.dk ApS | 38,6% | 912.867 kr. | 1 | 7,4 | Aarhus C |
| 49 | Danbalt Rejser ApS | 38,2% | 83.182 kr. | — | 7,3 | Birkerød |
| 50 | Intrepid Denmark ApS | 38,0% | 782.559 kr. | 6 | 5,7 | København V |
Ranglisten dækker alle 704 virksomheder inden for rejsearrangørvirksomhed og turistservice sorteret efter afkastningsgrad. Topplaceret er Pole Position Network ApS med 2590,9%, efterfulgt af Laursen Consulting ApS (374,9%) og VOSAIO Travel Scandinavia ApS (189,3%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.