| # | Virksomhed | Overskudsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | K2Web ApS | 3262,1% | 124 kr. | 6 | 4,0 | Ishøj |
| 2 | Janni Ree ApS | 702,0% | 151.222 kr. | 1 | 6,1 | København K |
| 3 | DREJER ApS | 522,9% | 366.284 kr. | — | 7,5 | Skive |
| 4 | WEBPUBLISHER ApS | 266,5% | 219.474 kr. | 1 | 6,9 | Allerød |
| 5 | Fmk Presse og Tekst ApS | 181,5% | 141.668 kr. | 1 | 5,8 | Esbjerg V |
| 6 | BIZZCORP COMMUNITIES ApS | 157,6% | 246.836 kr. | — | 6,7 | Løgstør |
| 7 | HAGBARTHS ApS | 129,6% | 21.650 kr. | 1 | 4,2 | Kolding |
| 8 | Cana B ApS | 124,2% | 83.505 kr. | 1 | 6,8 | København Ø |
| 9 | FORLAGET KIM THORSGAARD PEDERSEN ApS | 106,9% | 324.907 kr. | 18 | 6,6 | Frederikssund |
| 10 | KOGNIQ ApS | 103,0% | 1.544 kr. | — | 5,5 | Harboøre |
| 11 | Din-Server Group ApS | 101,3% | 49.432 kr. | — | 6,8 | Skive |
| 12 | Life Gaming ApS | 99,3% | 555.734 kr. | — | 5,1 | Helsingør |
| 13 | CLOBIX ApS | 98,6% | 232.495 kr. | 1 | 3,3 | Hillerød |
| 14 | Zoo Factory ApS | 98,5% | 63.176 kr. | — | 5,0 | Aalborg |
| 15 | Hubbl ApS | 98,3% | 7.967 kr. | — | 7,2 | København N |
| 16 | REFLEXION ApS | 98,1% | 58.656 kr. | — | 5,3 | Smørum |
| 17 | Stefan Pedersen Holding ApS | 97,0% | 623.814 kr. | — | 6,5 | Solbjerg |
| 18 | SPIGO ApS | 96,2% | 262.308 kr. | 1 | 3,7 | Viborg |
| 19 | Veloropa ApS | 93,8% | 77.788 kr. | — | 7,9 | København V |
| 20 | KINGSIZE Television APS | 93,5% | 23.155 kr. | 1 | 6,3 | Frederiksberg |
| 21 | FORLAGET TRO-FAST ApS | 92,7% | 38.222 kr. | — | 7,9 | Strandby |
| 22 | TRY US ApS | 92,6% | 555.289 kr. | 1 | 4,5 | Faxe |
| 23 | Lash Art Studio ApS | 92,5% | 46.010 kr. | — | 6,9 | Kastrup |
| 24 | Fastbase A/S | 91,0% | 56.589 kr. | — | 7,3 | Valby |
| 25 | Gepi ApS | 90,5% | 32.102 kr. | — | 5,1 | Karup J |
| 26 | DIGIFYS DK A/S | 88,7% | 440.522 kr. | — | 4,4 | Viborg |
| 27 | Cyber Defence Consulting ApS | 86,0% | 24.169 kr. | — | 7,1 | Viborg |
| 28 | HostingGroup ApS | 83,1% | 280.588 kr. | 1 | 6,2 | Årslev |
| 29 | Selskabet af 21. april 2022 ApS | 82,4% | 610.670 kr. | — | 6,9 | Højbjerg |
| 30 | Kick & Bass Store ApS | 81,9% | 193.984 kr. | — | 7,0 | Thisted |
| 31 | CMPR ApS | 81,3% | 2,0 mio. kr. | 1 | 6,6 | København Ø |
| 32 | Danish Webstore Group ApS | 79,2% | 3.621 kr. | — | 4,4 | Nibe |
| 33 | NORDICWEB ApS | 78,9% | 371.440 kr. | — | 7,4 | København Ø |
| 34 | PandaConnect Fund Service ApS | 78,8% | 220.041 kr. | — | 8,1 | Søborg |
| 35 | Wagnersen ApS | 78,7% | 39.966 kr. | 1 | 5,5 | Fredericia |
| 36 | Gudmann Musik ApS | 78,6% | 1,4 mio. kr. | 1 | 7,2 | Holstebro |
| 37 | Legalsys ApS | 78,4% | 62.926 kr. | — | 5,8 | København Ø |
| 38 | EN NY BOG ApS | 78,3% | 2.929 kr. | — | 5,5 | Allerød |
| 39 | VPG DK II A/S | 78,0% | 11.053 kr. | — | 7,8 | København S |
| 40 | QUIZSTONE ApS | 78,0% | 26.181 kr. | — | 7,0 | København V |
| 41 | Prestige World Wide ApS | 78,0% | 245.074 kr. | — | 8,1 | Helsingør |
| 42 | HT Medier ApS | 77,6% | 552.273 kr. | — | 6,8 | Frederiksberg C |
| 43 | Gi en historie ApS | 77,4% | 90.208 kr. | 1 | 6,4 | Virum |
| 44 | TV 2 Bib A/S | 77,1% | 8,9 mio. kr. | — | 9,0 | Odense C |
| 45 | Webi.io ApS | 76,8% | 72.542 kr. | 1 | 4,1 | København V |
| 46 | Kirmir ApS | 76,6% | 31.670 kr. | — | 5,7 | Charlottenlund |
| 47 | Forlaget Fog & Szabad ApS | 76,2% | 140.745 kr. | — | 7,1 | Helsinge |
| 48 | Skjærm ApS | 76,1% | 739.396 kr. | 1 | 5,4 | Randers SV |
| 49 | CPH KEYWORD ApS | 74,8% | 598.388 kr. | 2 | 6,1 | Søborg |
| 50 | MYPRESSWIRE ApS | 74,6% | 255.157 kr. | 1 | 3,3 | Vejen |
Ranglisten dækker alle 359 virksomheder inden for radio- og tv-spredning sorteret efter overskudsgrad. Topplaceret er K2Web ApS med 3262,1%, efterfulgt af Janni Ree ApS (702,0%) og DREJER ApS (522,9%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.