| # | Virksomhed | Likviditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Coccinelle ApS | 2554300,0% | -5.965 kr. | — | 6,4 | Hellerup |
| 2 | SLOTSSØUDSIGTEN APS | 89791,1% | -342.893 kr. | — | 5,7 | Hillerød |
| 3 | THOMSEN & THOMSEN ApS | 31052,8% | -8.171 kr. | — | 6,8 | Viby J |
| 4 | MPA1 Aps | 14395,1% | -34.402 kr. | — | 4,6 | Hedensted |
| 5 | Free To Use ApS | 14116,4% | 4,6 mio. kr. | 1 | 7,0 | Aarhus C |
| 6 | Lead Ventures ApS | 11815,6% | — | — | 7,1 | København K |
| 7 | Wagnersen ApS | 10341,4% | 39.966 kr. | 1 | 5,5 | Fredericia |
| 8 | Fmk Presse og Tekst ApS | 10024,2% | 141.668 kr. | 1 | 5,8 | Esbjerg V |
| 9 | Steny Skins ApS | 5879,6% | -9.064 kr. | — | 7,0 | Hvidovre |
| 10 | DIGITAL ZOO ApS | 5789,6% | -3.450 kr. | — | 6,8 | Sønderborg |
| 11 | NNTDK ApS | 5364,0% | -125 kr. | — | 6,0 | Dragør |
| 12 | VIA MARKETING ApS | 5334,0% | -41.156 kr. | 1 | 5,5 | Odense C |
| 13 | RADIO MAX DANMARK ApS | 4371,2% | -16.452 kr. | 1 | 5,3 | Ringkøbing |
| 14 | Applegreen Space ApS | 4308,5% | -1.986 kr. | — | 6,9 | Aarhus C |
| 15 | THE COMPOUND ApS | 3864,6% | — | 1 | 6,3 | Svaneke |
| 16 | Linkcia ApS | 3822,1% | 86.175 kr. | 2 | 6,3 | Kirke Hyllinge |
| 17 | World Parents Organization Aps | 3637,6% | 674.459 kr. | — | 7,6 | København Ø |
| 18 | TINA LEMMING ApS | 3491,5% | -8.879 kr. | — | 7,2 | Vejle |
| 19 | dropbinder ApS | 2818,9% | -4.803 kr. | — | 6,0 | Hellerup |
| 20 | OCKENS ApS | 2765,3% | 54.812 kr. | 1 | 6,1 | Padborg |
| 21 | Fornuftig Investering ApS | 2732,1% | 6.959 kr. | — | 5,6 | Nakskov |
| 22 | Forever& ApS | 2707,3% | -374.849 kr. | 1 | 5,6 | Fredericia |
| 23 | TV Slagelse ApS | 2666,7% | -1.500 kr. | — | 7,2 | Hobro |
| 24 | Embrand ApS | 2660,5% | 2,4 mio. kr. | 1 | 7,2 | Jægerspris |
| 25 | Reuters News & Media Denmark ApS | 2629,2% | 7,2 mio. kr. | 8 | 5,9 | København V |
| 26 | Stefan Pedersen Holding ApS | 2626,9% | 623.814 kr. | — | 6,5 | Solbjerg |
| 27 | Tabtimize ApS | 2400,7% | — | 1 | 5,8 | Esbjerg |
| 28 | The Golf Company ApS | 2307,7% | 11.876 kr. | — | 6,7 | Højbjerg |
| 29 | Kreiner-Sasady ApS | 2288,7% | -190.563 kr. | 1 | 5,8 | Helsinge |
| 30 | Ojolie ApS | 1895,5% | — | 2 | 3,8 | Stege |
| 31 | DigiMall ApS | 1714,7% | -3.822 kr. | — | 5,9 | Struer |
| 32 | STONECOM ApS | 1713,3% | 157.496 kr. | 2 | 6,0 | Brædstrup |
| 33 | Goinsure ApS | 1647,5% | 71.295 kr. | 1 | 4,9 | Silkeborg |
| 34 | M.A.L.M. ApS | 1577,1% | 1,4 mio. kr. | 2 | 5,3 | Kongens Lyngby |
| 35 | NEDERGAARD GROUP ApS | 1510,5% | -119.518 kr. | 1 | 6,6 | Odense C |
| 36 | Lash Art Studio ApS | 1503,4% | 46.010 kr. | — | 6,9 | Kastrup |
| 37 | Novorésumé ApS | 1403,7% | 11,8 mio. kr. | 7 | 6,8 | København K |
| 38 | Hosting Company ApS | 1284,2% | -50.404 kr. | 1 | 5,4 | Taastrup |
| 39 | Genie Nutrition ApS | 1211,3% | 73.128 kr. | 1 | 7,4 | Frederiksberg |
| 40 | Skolegade 19 A/S | 1038,0% | 828.748 kr. | 1 | 6,7 | Nordhavn |
| 41 | The Hungries ApS | 1004,8% | 717.270 kr. | 2 | 6,3 | København S |
| 42 | CMPR ApS | 1001,1% | 2,0 mio. kr. | 1 | 6,6 | København Ø |
| 43 | FORLAGET KIM THORSGAARD PEDERSEN ApS | 984,4% | 324.907 kr. | 18 | 6,6 | Frederikssund |
| 44 | Recut ApS | 974,8% | -14.637 kr. | — | 7,2 | Valby |
| 45 | Pensionsanalyse Danmark ApS | 965,1% | -4.680 kr. | — | 6,8 | Aalborg |
| 46 | TRADEMATE ApS | 959,6% | -39.158 kr. | — | 7,4 | Aarhus C |
| 47 | SØREN HØY SOLO ApS | 953,4% | 89.726 kr. | 1 | 5,6 | København S |
| 48 | Fosgaard International ApS | 933,9% | 280.331 kr. | 2 | 6,8 | Hirtshals |
| 49 | Caspeco Danmark ApS | 919,6% | -12.322 kr. | — | 6,2 | Valby |
| 50 | HostingGroup ApS | 916,3% | 280.588 kr. | 1 | 6,2 | Årslev |
Ranglisten dækker alle 575 virksomheder inden for radio- og tv-spredning sorteret efter likviditetsgrad. Topplaceret er Coccinelle ApS med 2554300,0%, efterfulgt af SLOTSSØUDSIGTEN APS (89791,1%) og THOMSEN & THOMSEN ApS (31052,8%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.