| # | Virksomhed | Overskudsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | AT VENTURE CAPITAL PARTNERS ApS | 52211,0% | 1.293 kr. | — | 8,7 | Skodsborg |
| 2 | JOB HOLDING ApS | 39831,0% | 9.300 kr. | 1 | 6,4 | Virum |
| 3 | CREATION MANAGEMENT ApS | 34302,2% | 225 kr. | — | 5,0 | Gentofte |
| 4 | JKG HOLDING ApS | 26570,1% | 4.739 kr. | 1 | 6,1 | Greve |
| 5 | LMQ HOLDING ApS | 13187,1% | 13.954 kr. | — | 6,9 | Hellerup |
| 6 | KIM RISHØJ HOLDING ApS | 5857,2% | 327.554 kr. | — | 8,0 | Egå |
| 7 | SANDBERG MANAGEMENT ApS | 4363,6% | 61.339 kr. | 1 | 6,5 | Sorø |
| 8 | KAAG & KAAG ApS | 3610,8% | 559.817 kr. | 1 | 7,8 | København Ø |
| 9 | Fyns Skilte Design ApS | 2346,2% | 5.296 kr. | — | 5,1 | Assens |
| 10 | LAKA CONSULT ApS | 2305,6% | 532.869 kr. | 1 | 7,5 | København Ø |
| 11 | ADVISER HOLDING ApS | 2223,1% | 33.592 kr. | — | 6,9 | Køge |
| 12 | prXpress ApS | 1863,0% | 684 kr. | — | 5,0 | Valby |
| 13 | HDP-FINANS ApS | 1562,0% | 260.418 kr. | 1 | 7,0 | Aalborg SV |
| 14 | LAUX ApS | 1164,3% | 111.066 kr. | — | 7,0 | Rungsted Kyst |
| 15 | VTP HOLDING ApS | 1063,3% | 219.725 kr. | — | 7,2 | Sæby |
| 16 | Birdiefire ApS | 1036,3% | 42.176 kr. | 1 | 5,7 | Nordhavn |
| 17 | GILBERT MARKETING & RESEARCH ApS | 1020,1% | 2.295 kr. | 1 | 5,1 | Dragør |
| 18 | AXO HOLDING ApS | 983,2% | 205.591 kr. | 0 | 5,7 | København Ø |
| 19 | KUKKERBAKKEN ApS | 902,9% | 131.966 kr. | — | 7,9 | Gilleleje |
| 20 | JENS MØLLER-JENSEN ApS | 796,8% | 1,2 mio. kr. | — | 8,5 | København K |
| 21 | FREETIME ApS | 780,2% | 3.972 kr. | — | 6,9 | København K |
| 22 | Relate Kommunikation ApS | 767,4% | 41.640 kr. | 1 | 6,9 | København K |
| 23 | Thirty5 Digital ApS | 640,0% | 3.204 kr. | 1 | 7,0 | København S |
| 24 | MediaGeneration A/S | 595,4% | 2,0 mio. kr. | 2 | 7,7 | København Ø |
| 25 | FIKIRIA A/S | 526,4% | 222.124 kr. | 1 | 7,7 | Esbjerg V |
| 26 | Montdor Experiential Agency ApS | 493,4% | 553.541 kr. | 1 | 5,6 | Roskilde |
| 27 | LÆGAARD MANAGEMENT A/S | 379,4% | 193.158 kr. | 1 | 6,8 | Risskov |
| 28 | Flinker Family ApS | 327,4% | 682.877 kr. | 1 | 5,4 | København K |
| 29 | CHAMAJ CONSULT ApS | 311,3% | 6.443 kr. | — | 7,3 | Rungsted Kyst |
| 30 | NEW& ApS | 298,0% | 312.001 kr. | 1 | 5,2 | Kongens Lyngby |
| 31 | MICHAEL LAUDRUP HOLDING A/S | 204,6% | 1,6 mio. kr. | — | 7,8 | København K |
| 32 | DB&P ApS | 187,8% | 181.774 kr. | 2 | 6,5 | Espergærde |
| 33 | ISAAK INC ApS | 187,6% | 157.534 kr. | 1 | 6,2 | Hellerup |
| 34 | NILS BOESEN A/S | 186,0% | 218.278 kr. | 1 | 6,9 | Roskilde |
| 35 | IOMA ApS | 184,5% | 87.266 kr. | 1 | 6,6 | Hellerup |
| 36 | Turnkey Clinics ApS | 158,8% | 6.335 kr. | — | 7,3 | Nibe |
| 37 | KRAGH KOMMUNIKATION ApS | 153,5% | 2.357 kr. | — | 6,5 | Hellerup |
| 38 | EvaldDanmark ApS | 151,1% | 14.387 kr. | — | 6,5 | Harlev J |
| 39 | DELUPE A/S | 150,7% | 93.211 kr. | — | 6,3 | Aarhus C |
| 40 | CASA WOLDER HOLDING ApS | 137,3% | 3,8 mio. kr. | — | 7,6 | Valby |
| 41 | JRH ApS | 134,2% | 790.630 kr. | 1 | 7,4 | Charlottenlund |
| 42 | SearchPro ApS | 129,7% | 29.131 kr. | 1 | 3,1 | Mørke |
| 43 | Pardon My French ApS | 129,5% | 7.543 kr. | — | 6,1 | Hellerup |
| 44 | EMKA ApS | 122,9% | 62.161 kr. | — | 7,0 | Aarhus C |
| 45 | Philip Schandorff Holding ApS | 122,5% | 1,2 mio. kr. | 1 | 6,3 | Aarhus C |
| 46 | Sevit ApS | 121,0% | 78.812 kr. | — | 6,9 | Aalborg |
| 47 | ALLIANCE FIRST ApS | 120,1% | 184.370 kr. | — | 7,9 | Rungsted Kyst |
| 48 | PRVAND ApS | 119,7% | 62.317 kr. | — | 6,6 | Børkop |
| 49 | SeaIntelligence ApS | 118,5% | 683.980 kr. | 1 | 6,3 | København S |
| 50 | Red Valley & Co. Aps | 116,3% | 114.197 kr. | — | 6,2 | Rungsted Kyst |
Ranglisten dækker alle 2.228 virksomheder inden for reklame og markedsundersøgelse sorteret efter overskudsgrad. Topplaceret er AT VENTURE CAPITAL PARTNERS ApS med 52211,0%, efterfulgt af JOB HOLDING ApS (39831,0%) og CREATION MANAGEMENT ApS (34302,2%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.