| # | Virksomhed | Likviditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | SERVICEPARTNER REGION SYD ApS | 6663350,0% | 5.873 kr. | 1 | 5,1 | Kruså |
| 2 | Waomo Studios ApS | 1999000,0% | — | 1 | 5,9 | Aarhus C |
| 3 | MADOTA ApS | 890956,3% | -37.011 kr. | — | 7,4 | Aalborg SØ |
| 4 | INFOKEY Aps | 173332,9% | 0 kr. | — | 7,3 | Blokhus |
| 5 | Side7 ApS | 119255,8% | -8.728 kr. | 1 | 5,6 | Aalborg SØ |
| 6 | JENSEN MANAGEMENT HOLDING ApS | 97807,2% | 0 kr. | — | 6,8 | Middelfart |
| 7 | EASY WRITER ApS | 73424,9% | — | — | 8,3 | Aarhus N |
| 8 | VJ GROUP ApS | 70553,2% | -80.123 kr. | — | 7,0 | Lystrup |
| 9 | NIREP INTERNATIONAL ApS | 69969,3% | -16.562 kr. | — | 5,3 | Farum |
| 10 | SALGSOPTIMERING A/S | 54513,0% | -65.922 kr. | 2 | 6,4 | Ringsted |
| 11 | KIM RISHØJ HOLDING ApS | 52808,2% | 327.554 kr. | — | 8,0 | Egå |
| 12 | IP2mobile Holding ApS | 40950,0% | -30.820 kr. | — | 6,1 | Helsinge |
| 13 | OSA CONSULTING ApS | 40612,2% | -47.401 kr. | — | 6,8 | Birkerød |
| 14 | E.O. KOMMUNIKATION ApS | 39359,4% | 0 kr. | 1 | 6,6 | Hørsholm |
| 15 | ERIKSEN HOLDING RINGKØBING ApS | 38803,1% | -34.688 kr. | 1 | 6,4 | Ringkøbing |
| 16 | Live Klassisk ApS | 36370,8% | — | — | 7,0 | København S |
| 17 | HDP-FINANS ApS | 35959,5% | 260.418 kr. | 1 | 7,0 | Aalborg SV |
| 18 | Skandinavisk Reklametryk ApS | 35030,6% | -13.355 kr. | — | 6,1 | Rødovre |
| 19 | Rohde Olsen ApS | 33560,4% | -11.193 kr. | — | 7,4 | Hellerup |
| 20 | EUROTEAM A/S | 31200,1% | -297.753 kr. | — | 8,4 | Egå |
| 21 | Mainrock Investment ApS | 28974,4% | -26.977 kr. | 1 | 6,4 | Søborg |
| 22 | BSO HOLDING ApS | 28463,4% | -10.266 kr. | 1 | 6,5 | Charlottenlund |
| 23 | BAXX REKLAMEBUREAU ApS | 24961,6% | -44.766 kr. | 1 | 5,3 | Herning |
| 24 | N.A.M MARKETING & REKLAMEBUREAU ApS | 23365,6% | -106.421 kr. | 1 | 6,6 | Brøndby |
| 25 | PRETZMANN HOLDING ApS | 22629,1% | -107.129 kr. | — | 6,9 | Brønshøj |
| 26 | HM INVEST ApS | 22601,4% | -24.000 kr. | — | 6,8 | Rungsted Kyst |
| 27 | PREBEN HJORT PROMOTION ApS | 21970,9% | -26.748 kr. | 3 | 5,6 | Herning |
| 28 | FONTICULUS ApS | 21074,5% | -103.368 kr. | 1 | 5,4 | Kalundborg |
| 29 | DETAILHANDELS PROMOTION INTERNATIONAL ApS | 19979,1% | -113.667 kr. | 1 | 5,9 | Skagen |
| 30 | Media Agency Nordic ApS | 19535,7% | -17.139 kr. | — | 5,9 | Søborg |
| 31 | IPC INVEST ApS | 19477,8% | -9.002 kr. | — | 7,6 | Hanstholm |
| 32 | ADVISER HOLDING ApS | 19465,7% | 33.592 kr. | — | 6,9 | Køge |
| 33 | Dib ApS | 19189,0% | -13.497 kr. | — | 7,0 | København N |
| 34 | Niels Holm Consult ApS | 18269,0% | -45.034 kr. | 1 | 6,1 | Højbjerg |
| 35 | AT VENTURE CAPITAL PARTNERS ApS | 17170,9% | 1.293 kr. | — | 8,7 | Skodsborg |
| 36 | ADH Consult & Invest ApS | 16549,2% | 79.926 kr. | 1 | 5,8 | København N |
| 37 | Potter - Online Markedsføring ApS | 16072,0% | 5,6 mio. kr. | 1 | 7,4 | Holstebro |
| 38 | NIELS AHRENGOT CONSULTING ApS | 15938,8% | -148.785 kr. | 1 | 7,1 | Humlebæk |
| 39 | KOLDBÆK & CO. ApS | 15552,9% | -27.508 kr. | — | 8,0 | Aarhus C |
| 40 | VTP HOLDING ApS | 14419,7% | 219.725 kr. | — | 7,2 | Sæby |
| 41 | DDB Copenhagen A/S | 14197,4% | -15.275 kr. | — | 6,9 | København K |
| 42 | HOLMSTRØM MANAGEMENT ApS | 14085,5% | 0 kr. | — | 6,7 | Klampenborg |
| 43 | Formula X Agency ApS | 13521,0% | -765 kr. | 1 | 5,0 | København S |
| 44 | Relliw ApS | 12825,1% | -31.835 kr. | — | 6,5 | Gentofte |
| 45 | OLSEN COM. ApS | 12734,1% | -27.500 kr. | — | 7,3 | Holte |
| 46 | SOMATIC ApS | 12062,9% | -30.107 kr. | 3 | 6,3 | Viborg |
| 47 | Communicator ApS | 11777,7% | -71.212 kr. | 1 | 5,4 | Viby J |
| 48 | 123NU.DK ApS | 11545,8% | -19.958 kr. | — | 6,6 | Odense SØ |
| 49 | STECHER'S ApS | 11448,3% | -17.215 kr. | — | 7,1 | Låsby |
| 50 | NE Management ApS | 11335,1% | -2.383 kr. | — | 7,1 | København V |
Ranglisten dækker alle 2.985 virksomheder inden for reklame og markedsundersøgelse sorteret efter likviditetsgrad. Topplaceret er SERVICEPARTNER REGION SYD ApS med 6663350,0%, efterfulgt af Waomo Studios ApS (1999000,0%) og MADOTA ApS (890956,3%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.