| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Kvistgården Møsten ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,8 | Regstrup |
| 2 | Lepus ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,1 | Regstrup |
| 3 | TJØRNEPARKENS BOTILBUD ApS | 87,3% | 15,6 mio. kr. | 39 | 7,8 | Holbæk |
| 4 | GRANHØJENS BOTILBUD A/S | 84,4% | 22,5 mio. kr. | 40 | 8,1 | Holbæk |
| 5 | EnHånd ApS | 82,0% | 29.580 kr. | 1 | 6,1 | Holbæk |
| 6 | Lion Boligstøtte ApS | 81,0% | 776.273 kr. | 1 | 5,7 | Holbæk |
| 7 | Kompas Ung ApS | 79,5% | 3,4 mio. kr. | 10 | 6,9 | Holbæk |
| 8 | HOS Skole ApS | 79,0% | 20,0 mio. kr. | 62 | 7,2 | Jyderup |
| 9 | HELLEBO HUS ApS | 75,7% | 10,2 mio. kr. | 20 | 7,2 | Holbæk |
| 10 | Malthesminde Bo- og Uddannelsesstøtte ApS | 75,5% | — | 11 | 7,6 | Vipperød |
| 11 | Botilbuddet Stubben ApS | 74,7% | -10.000 kr. | 8 | 6,3 | Mørkøv |
| 12 | PH PLEJE ApS | 73,4% | 1,2 mio. kr. | 1 | 7,3 | Svinninge |
| 13 | Granhøjens Særlige Tilbud ApS | 66,2% | 21,0 mio. kr. | 33 | 7,8 | Holbæk |
| 14 | SCHOUHOLM ApS | 66,0% | 9,4 mio. kr. | 21 | 7,3 | Jyderup |
| 15 | BOTILBUDDET SATELLITTEN ApS | 60,6% | 6,6 mio. kr. | 17 | 7,4 | Jyderup |
| 16 | Opholdsstederne Bennebovej 12 og Sørningevej 2 ApS | 60,1% | 19,0 mio. kr. | 38 | 7,7 | Mørkøv |
| 17 | Opholdsstedet Løven ApS | 59,9% | 8,0 mio. kr. | 23 | 7,3 | Holbæk |
| 18 | Den Socialfaglige Organisation ApS | 59,9% | 75,5 mio. kr. | 225 | 8,4 | Holbæk |
| 19 | Annexgårdens Bo-støtte ApS | 56,5% | 1,7 mio. kr. | 5 | 7,0 | Mørkøv |
| 20 | Granhøjen Midtsjælland ApS | 55,0% | 48,1 mio. kr. | 87 | 7,8 | Holbæk |
| 21 | LYKKEGARD ApS | 53,2% | — | 138 | 8,6 | Holbæk |
| 22 | Botilbuddet Bryggervænget ApS | 49,4% | 4,9 mio. kr. | 9 | 7,6 | Jyderup |
| 23 | HOS Hjem ApS | 49,0% | 26,1 mio. kr. | 63 | 6,7 | Jyderup |
| 24 | Suhrs Udvikling og Botræning Aps | 45,6% | 12,6 mio. kr. | 36 | 6,5 | Gislinge |
| 25 | Behandlingsstederne ATRIUMHUS ApS | 40,6% | 10,9 mio. kr. | 22 | 5,0 | Mørkøv |
| 26 | DEN MILJØTERAPEUTISKE ORGANISATION ApS | 33,3% | 104,4 mio. kr. | 234 | 8,5 | Holbæk |
| 27 | PS Contact ApS | 22,2% | 51,1 mio. kr. | 141 | 6,7 | Gislinge |
| 28 | Annexgårdens Bosted ApS | 15,9% | 8,7 mio. kr. | 39 | 5,9 | Mørkøv |
| 29 | FJORDSTJERNEN BOLIGER OG SUNDHEDSCENTER A/S | 15,0% | 107,0 mio. kr. | 288 | 7,7 | Holbæk |
| 30 | Hikaya ApS | 14,4% | 6,3 mio. kr. | 14 | 3,8 | Jyderup |
| 31 | KILDEHAVEN A/S | 10,0% | 66,6 mio. kr. | 155 | 7,1 | Svinninge |
| 32 | Liv&Sjæl ApS | 9,8% | 1,9 mio. kr. | 3 | 3,1 | Holbæk |
| 33 | Behandlingsstedet Sandbakkehus ApS | -2,0% | 7,8 mio. kr. | 30 | 4,6 | Vipperød |
| 34 | Opholdsstedet Degnebo ApS | -4,5% | 5,1 mio. kr. | 16 | 5,0 | Jyderup |
| 35 | Bella Noa A/S | -32,8% | 3,5 mio. kr. | 97 | 3,9 | Svinninge |
35 af 35 | ||||||
Ranglisten dækker alle 35 virksomheder inden for pleje med boophold i holbæk sorteret efter soliditetsgrad. Topplaceret er Kvistgården Møsten ApS med 100,0%, efterfulgt af Lepus ApS (100,0%) og TJØRNEPARKENS BOTILBUD ApS (87,3%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.