| # | Virksomhed | Likviditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Dan Trucking 3 ApS | 96389,0% | — | — | 7,2 | Mørke |
| 2 | DT7139 APS | 72020,3% | 265.590 kr. | 1 | 5,0 | Haderslev |
| 3 | ACH City Trafik ApS | 32233,3% | -20.720 kr. | — | 7,4 | København NV |
| 4 | PETER DANIELSEN TRANSPORT A/S | 28436,7% | -64.021 kr. | — | 7,8 | Odense S |
| 5 | BJ SKIVE ApS | 24979,2% | — | 2 | 6,1 | Skive |
| 6 | UC Reward ApS | 21903,1% | -28.348 kr. | — | 7,5 | Charlottenlund |
| 7 | Alt-Mulig-Mand Leon Sebbelin ApS | 18244,0% | 249.930 kr. | 1 | 6,9 | Skørping |
| 8 | BIRGER NIELSEN ApS | 17051,9% | 53.027 kr. | 1 | 6,4 | Aarup |
| 9 | VOGNMAND PER NIELSEN A/S | 16058,8% | -29.856 kr. | 1 | 5,4 | Tølløse |
| 10 | KJC INVEST ApS | 14527,2% | -19.073 kr. | — | 7,4 | Albertslund |
| 11 | Taxikørsel 42 ApS | 14231,7% | — | — | 1,5 | København Ø |
| 12 | SØREN JESPER LANNG HOLDING ApS | 14198,5% | — | — | 7,9 | Langå |
| 13 | 123 Flyt Aps | 13215,3% | 389.794 kr. | 1 | 5,8 | Brøndby Strand |
| 14 | NORD FRIGO ApS | 13195,5% | 17.539 kr. | — | 6,0 | Hvidovre |
| 15 | JJ HOLDING HJERK ApS | 12964,9% | -21.691 kr. | — | 6,3 | Roslev |
| 16 | SHAB A Aps | 12804,3% | 352.705 kr. | 1 | 5,2 | Hvidovre |
| 17 | 44 TRANSPORT A/S | 12740,8% | -45.605 kr. | — | 6,5 | Frederiksberg |
| 18 | VILLY CHRISTIANSEN. VEJRUP ApS | 12249,7% | 127.913 kr. | — | 8,0 | Blommenslyst |
| 19 | Benny Milton Trading ApS | 11733,0% | 49.019 kr. | — | 6,0 | Køge |
| 20 | V.H. FRAGT ApS | 11678,2% | -1.255 kr. | — | 7,6 | Skive |
| 21 | P. E. TRANSPORT ApS | 11650,8% | 0 kr. | 1 | 6,0 | Give |
| 22 | BENT HENNING ApS | 9945,5% | -5.250 kr. | — | 6,5 | Skive |
| 23 | CONRADSEN A/S INT. TRANSPORT & LOGISTIC | 9826,9% | -17.929 kr. | — | 6,9 | Vejen |
| 24 | TAGE NIELSEN A/S | 8615,4% | 1,0 mio. kr. | 2 | 7,6 | Lunderskov |
| 25 | AB HANDEL ApS | 8159,9% | -7.982 kr. | 3 | 6,2 | Egtved |
| 26 | GØRLEV MINIBUSSER ApS | 7968,1% | 20.478 kr. | — | 7,0 | Gørlev |
| 27 | Safe Green Logistics Denmark A/S | 7646,1% | -23.795 kr. | — | 7,7 | Gandrup |
| 28 | JULSKOV HANDEL ApS | 7503,6% | 0 kr. | — | 8,1 | Ålsgårde |
| 29 | B.CHRISTENSEN A/S | 7462,3% | 476.545 kr. | 3 | 5,8 | Glumsø |
| 30 | ET Taxa 1 ApS | 7013,7% | -28.144 kr. | — | 5,8 | Esbjerg N |
| 31 | Towncar Denmark ApS | 6709,4% | 179.581 kr. | 2 | 5,8 | København N |
| 32 | VOGNMAND PETER CHRISTENSEN & SØNNER ApS | 6265,9% | -55.311 kr. | 1 | 5,7 | Broager |
| 33 | STC Logistic A/S | 6231,2% | -9.375 kr. | — | 7,2 | Slagelse |
| 34 | J. Toft A/S | 6147,3% | 108.998 kr. | 4 | 6,0 | Lille Skensved |
| 35 | JJJ HOLDING, GÅRSLEV ApS | 5657,1% | — | — | 5,8 | Børkop |
| 36 | VOGNMAND HENRIK P ANDERSEN ApS | 5543,1% | 20.013 kr. | — | 7,5 | Nykøbing F |
| 37 | LB TRANSPORT ApS LENDUM | 5251,4% | 1,0 mio. kr. | 3 | 6,7 | Sindal |
| 38 | Taxivognmand Balal Nawaz ApS | 5165,2% | 375.846 kr. | 1 | 5,1 | Dragør |
| 39 | SANDCO RÅSTOFINDVINDING ApS | 4993,0% | -55.995 kr. | 1 | 5,7 | Odense C |
| 40 | Taxikørsel 370 ApS | 4761,9% | — | 1 | 5,6 | Farum |
| 41 | Movik ApS | 4561,4% | 32.505 kr. | 1 | 6,7 | Skodsborg |
| 42 | LM Taxa ApS | 4339,2% | — | 2 | 6,4 | Albertslund |
| 43 | HANS HEIBERG ApS | 4291,2% | -3.125 kr. | — | 7,6 | Havdrup |
| 44 | VOGNMAND BENT W PEDERSEN ApS | 4269,1% | 366.142 kr. | 2 | 6,7 | Randers SV |
| 45 | Post Fyn ApS | 4243,8% | -5.625 kr. | 34 | 6,4 | Fredericia |
| 46 | JENS HOLM TRANSPORT ApS | 4168,6% | -8.320 kr. | — | 7,0 | Brønderslev |
| 47 | LKMM ApS | 4167,6% | -15.489 kr. | 4 | 5,8 | Svenstrup J |
| 48 | POUL ERIK LAURSEN ApS | 4154,1% | -355.509 kr. | 1 | 5,8 | Sunds |
| 49 | TORBEN WADSAGER ApS | 4129,3% | 2,3 mio. kr. | 2 | 7,0 | Mørke |
| 50 | BILCO TANKTRANSPORTER ApS | 4096,6% | -16.161 kr. | 1 | 6,7 | Køge |
Ranglisten dækker alle 4.600 virksomheder inden for landtransport og rørtransport sorteret efter likviditetsgrad. Topplaceret er Dan Trucking 3 ApS med 96389,0%, efterfulgt af DT7139 APS (72020,3%) og ACH City Trafik ApS (32233,3%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.