| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | CashStock ApS | 99,5% | 0 kr. | — | 7,1 | Holte |
| 2 | BHJ-BYGGERÅDGIVNING ApS | 94,2% | 16.351 kr. | 1 | 5,9 | Vedbæk |
| 3 | C. LUNDGREN ApS | 88,8% | -19.038 kr. | — | 6,9 | Vedbæk |
| 4 | REM HOLDING ApS | 86,2% | -32.632 kr. | — | 5,8 | Vedbæk |
| 5 | MVN Ejendomme ApS | 76,8% | -5.450 kr. | — | 6,6 | Holte |
| 6 | RaW Entreprise ApS | 73,5% | 10,5 mio. kr. | 10 | 7,1 | Holte |
| 7 | M1 ENTREPRISE ApS | 67,0% | 904.416 kr. | — | 7,1 | Holte |
| 8 | NI Byggestyring og Rådgivning ApS | 62,7% | 1,7 mio. kr. | 1 | 6,9 | Hørsholm |
| 9 | PEDERSEN OG DALSGAARD A/S | 54,2% | 469.802 kr. | 1 | 6,1 | Hørsholm |
| 10 | J.C. ENTREPRISE ApS | 52,0% | 385.222 kr. | 1 | 5,3 | Holte |
| 11 | Bygge & Co. K/S | 52,0% | 6,5 mio. kr. | 6 | 7,1 | Hillerød |
| 12 | EJENDOMSSELSKABET INDUSTRIBUEN ApS | 51,3% | 5,0 mio. kr. | — | 6,6 | Nærum |
| 13 | LUNDBÆK & HANSEN BYGNINGSFORBEDRING A/S | 51,1% | 32,6 mio. kr. | 43 | 9,0 | Holte |
| 14 | EJENDOMSSELSKABET HØJE TAASTRUP VEJ ApS | 50,2% | 3,0 mio. kr. | — | 6,5 | Nærum |
| 15 | EJENDOMSSELSKABET RYVANGS ALLE ApS | 49,1% | 3,5 mio. kr. | — | 6,4 | Nærum |
| 16 | Evergreen Service ApS | 48,6% | 3,6 mio. kr. | 9 | 6,8 | Hørsholm |
| 17 | Pelican DK PropCo 13 ApS | 42,9% | 72,1 mio. kr. | — | 6,5 | Virum |
| 18 | Digi Byg & Design ApS | 37,7% | 1,1 mio. kr. | 1 | 5,4 | Nærum |
| 19 | Nord Byg ApS | 35,4% | 718.492 kr. | 3 | 4,2 | Holte |
| 20 | OLE JEPSEN A/S | 33,3% | 47,3 mio. kr. | 42 | 8,1 | Birkerød |
| 21 | EJENDOMSSELSKABET KUBEHUSENE A/S | 31,7% | -520.045 kr. | — | 6,2 | Vedbæk |
| 22 | KAI ANDERSEN A/S. CIVILINGENIØRER OG ENTREPRENØRER | 30,3% | 246,0 mio. kr. | 74 | 8,5 | Holte |
| 23 | Bianco Falkevej K/S | 23,7% | 2,5 mio. kr. | — | 4,6 | Vedbæk |
| 24 | BANGS TOTALENTREPRISE ApS | 21,3% | -1.938 kr. | 1 | 3,6 | Vedbæk |
| 25 | LARKAS INVEST ApS | 20,5% | 211.492 kr. | — | 4,9 | Holte |
| 26 | Dansk Stålfundering ApS | 15,4% | 5,8 mio. kr. | 13 | 5,1 | Birkerød |
| 27 | LRK Bolig ApS | 12,7% | — | — | 4,7 | Vedbæk |
| 28 | Pelican Denmark Industrial ApS | 8,7% | 7,2 mio. kr. | 1 | 5,5 | Virum |
| 29 | CLL (Europe) ApS | 8,0% | 1,4 mio. kr. | 1 | 2,7 | Nærum |
| 30 | EVERGREEN HOLDING ApS | 6,2% | 5,0 mio. kr. | 8 | 5,6 | Hørsholm |
| 31 | CB Estates ApS | 2,1% | 487.632 kr. | — | 4,7 | Hørsholm |
| 32 | CT-TECHNOLOGIES ApS | 1,1% | 4,2 mio. kr. | 1 | 3,8 | Vedbæk |
| 33 | Hannebjerglund ApS | -10,7% | -436.711 kr. | 2 | 3,8 | Nærum |
| 34 | Boel Byg ApS | -39,2% | -37.016 kr. | — | 4,8 | Birkerød |
| 35 | MOVI DEVELOPMENT ApS | -129,3% | -7.288 kr. | 1 | 3,5 | Skodsborg |
| 36 | JEGO Byg ApS | -252,8% | -6.049 kr. | 1 | 3,1 | Skodsborg |
| 37 | J.A. ApS | -255,1% | -4.250 kr. | — | 4,1 | Birkerød |
| 38 | Sanctum Ananda Development ApS | -7996,9% | -80.873 kr. | — | 4,7 | Holte |
38 af 38 | ||||||
Ranglisten dækker alle 38 virksomheder inden for opførelse af bygninger i rudersdal sorteret efter soliditetsgrad. Topplaceret er CashStock ApS med 99,5%, efterfulgt af BHJ-BYGGERÅDGIVNING ApS (94,2%) og C. LUNDGREN ApS (88,8%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.