| # | Virksomhed | Afkastningsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Bingohood ApS | 35942,0% | -11.900 kr. | 1 | 2,8 | Sabro |
| 2 | DeGoAn ApS | 2851,0% | 287.701 kr. | 1 | 3,8 | Næstved |
| 3 | Datoselskabet af 29. januar 2026 II A/S | 1722,2% | -28.175 kr. | 1 | 5,8 | Aalborg |
| 4 | Medieselskabet af 26. februar 2015 ApS | 1107,4% | -5.500 kr. | — | 4,8 | Sabro |
| 5 | The Yin Yang Product Company ApS | 941,9% | 31.920 kr. | — | 4,7 | København NV |
| 6 | Heyfunding ApS | 426,3% | 732.458 kr. | 1 | 4,0 | Åbyhøj |
| 7 | Life Gaming ApS | 302,9% | 555.734 kr. | — | 5,1 | Helsingør |
| 8 | SPIGO ApS | 207,5% | 262.308 kr. | 1 | 3,7 | Viborg |
| 9 | resOS ApS | 191,4% | 5,7 mio. kr. | 7 | 4,4 | København V |
| 10 | JBP Holding af 2024 ApS | 182,1% | 322.105 kr. | — | 4,3 | Dragør |
| 11 | Thetis Apps ApS | 162,1% | 549.381 kr. | 1 | 6,8 | Randers SØ |
| 12 | Medios Agency ApS | 139,6% | 1,6 mio. kr. | 1 | 4,1 | Charlottenlund |
| 13 | DIGIFYS DK A/S | 130,1% | 440.522 kr. | — | 4,4 | Viborg |
| 14 | CLOBIX ApS | 121,7% | 232.495 kr. | 1 | 3,3 | Hillerød |
| 15 | Malene Boel Olesen ApS | 120,4% | 200.257 kr. | 1 | 3,4 | Esbjerg V |
| 16 | Kreiner-Sasady ApS | 101,7% | -190.563 kr. | 1 | 5,8 | Helsinge |
| 17 | Stefan Pedersen Holding ApS | 98,8% | 623.814 kr. | — | 6,5 | Solbjerg |
| 18 | Informeo ApS | 92,0% | — | — | 7,1 | Køge |
| 19 | REFLEXION ApS | 88,6% | 58.656 kr. | — | 5,3 | Smørum |
| 20 | MYPRESSWIRE ApS | 87,1% | 255.157 kr. | 1 | 3,3 | Vejen |
| 21 | finurlige fif ApS | 86,7% | 468.254 kr. | 4 | 5,1 | Vissenbjerg |
| 22 | DANSK KRYDSORD ApS | 83,7% | 123.243 kr. | 2 | 4,6 | Sorø |
| 23 | EN NY BOG ApS | 83,6% | 2.929 kr. | — | 5,5 | Allerød |
| 24 | Webi.io ApS | 83,5% | 72.542 kr. | 1 | 4,1 | København V |
| 25 | Scratch It Holding ApS | 82,3% | 0 kr. | — | 6,4 | Helsingør |
| 26 | Zoo Factory ApS | 79,0% | 63.176 kr. | — | 5,0 | Aalborg |
| 27 | Free To Use ApS | 75,8% | 4,6 mio. kr. | 1 | 7,0 | Aarhus C |
| 28 | Din-Server Group ApS | 75,7% | 49.432 kr. | — | 6,8 | Skive |
| 29 | TV 2 Bib A/S | 67,6% | 8,9 mio. kr. | — | 9,0 | Odense C |
| 30 | Gudmann Musik ApS | 67,2% | 1,4 mio. kr. | 1 | 7,2 | Holstebro |
| 31 | HAGBARTHS ApS | 64,2% | 21.650 kr. | 1 | 4,2 | Kolding |
| 32 | Bojko Media ApS | 60,7% | -9.660 kr. | — | 5,1 | Slagelse |
| 33 | TRY US ApS | 58,0% | 555.289 kr. | 1 | 4,5 | Faxe |
| 34 | Janni Ree ApS | 56,9% | 151.222 kr. | 1 | 6,1 | København K |
| 35 | Prestige World Wide ApS | 56,3% | 245.074 kr. | — | 8,1 | Helsingør |
| 36 | Horse Racing Denmark ApS | 55,5% | 833.946 kr. | 1 | 7,2 | Klampenborg |
| 37 | Grant Compass Technologies ApS | 55,5% | 2,4 mio. kr. | 3 | 7,1 | Roskilde |
| 38 | SCHULHILFE VERLAG ApS | 53,3% | 1,2 mio. kr. | 0 | 7,2 | Aarhus C |
| 39 | Badminton Famly ApS | 52,7% | 659.213 kr. | 1 | 6,9 | Ølstykke |
| 40 | Puff and Pencil ApS | 52,1% | 861.893 kr. | 2 | 6,6 | København N |
| 41 | MADOPSKRIFTER.NU ApS | 52,0% | 13.060 kr. | — | 7,6 | Hedensted |
| 42 | TV 2 Networks A/S | 50,5% | 1,6 mia. kr. | — | 9,1 | Odense C |
| 43 | 0140 ApS | 49,1% | 777.781 kr. | 2 | 5,2 | Gentofte |
| 44 | The Danish Dream Media Group ApS | 48,5% | 210.026 kr. | 1 | 7,2 | København S |
| 45 | SECURICORE MEDIA ApS | 48,5% | 292.495 kr. | — | 7,8 | København S |
| 46 | Online Land ApS | 48,3% | 190.703 kr. | 2 | 5,3 | Kolding |
| 47 | PIER2PIER.COM ApS | 47,9% | 4,1 mio. kr. | 3 | 7,1 | Frederiksberg |
| 48 | Gi en historie ApS | 47,6% | 90.208 kr. | 1 | 6,4 | Virum |
| 49 | Muttley Entertainment ApS | 47,3% | 1,3 mio. kr. | 2 | 7,2 | København K |
| 50 | CPH KEYWORD ApS | 47,0% | 598.388 kr. | 2 | 6,1 | Søborg |
Ranglisten dækker alle 616 virksomheder inden for radio- og tv-spredning sorteret efter afkastningsgrad. Topplaceret er Bingohood ApS med 35942,0%, efterfulgt af DeGoAn ApS (2851,0%) og Datoselskabet af 29. januar 2026 II A/S (1722,2%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.