| # | Virksomhed | Afkastningsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | SPOT SIGN ApS | 178243,5% | 81.992 kr. | — | 7,3 | København Ø |
| 2 | Fyns Skilte Design ApS | 56480,4% | 5.296 kr. | — | 5,1 | Assens |
| 3 | SÆRPRÆG ApS | 27874,4% | 26.332 kr. | 1 | 4,0 | Nyborg |
| 4 | Laguna Consulting ApS | 10863,1% | 187.287 kr. | — | 5,0 | Frederiksberg C |
| 5 | INFORMATIONSGRUPPEN ApS | 1137,2% | 33.706 kr. | 1 | 6,4 | Hørsholm |
| 6 | Fast & Fearless ApS | 703,7% | -27.239 kr. | — | 5,8 | Hårlev |
| 7 | LeadXpansion Aps | 697,4% | 72.373 kr. | 1 | 4,9 | København K |
| 8 | Haps&Gnask ApS | 630,0% | 175.909 kr. | 1 | 3,8 | København NV |
| 9 | EVIL EMPIRE ApS | 576,6% | 210.892 kr. | 1 | 4,1 | Morud |
| 10 | Sebastian Gyrst-Longsig Holding ApS | 558,5% | 21.671 kr. | — | 4,8 | København S |
| 11 | Taybeh Europe ApS | 540,8% | — | — | 4,4 | Aarhus C |
| 12 | MARKETINGBROKERS ApS | 448,1% | 204.011 kr. | 1 | 3,3 | Lynge |
| 13 | Reboot Media ApS | 435,8% | 6.864 kr. | — | 4,8 | Hadsten |
| 14 | Facility Management 4 you ApS | 355,5% | 223.974 kr. | 1 | 5,9 | Skibby |
| 15 | OE MARKETING ApS | 350,6% | 650.925 kr. | 1 | 5,3 | Aarhus C |
| 16 | NORDIC AZUR ApS | 323,8% | 0 kr. | — | 7,6 | Ølstykke |
| 17 | QUESTIONMARK ApS | 297,0% | 656.504 kr. | 1 | 3,8 | Frederiksberg |
| 18 | NAVAMA ApS | 293,8% | 62.220 kr. | — | 5,1 | Brøndby |
| 19 | King Media ApS | 269,2% | 112.578 kr. | 1 | 4,0 | Jægerspris |
| 20 | KONGSTED - Kommunikation, projektledelse & relationer ApS | 253,3% | 479.672 kr. | 2 | 2,8 | København S |
| 21 | Schalis ApS | 247,9% | 55.489 kr. | 1 | 4,4 | København N |
| 22 | Hvitved Consult ApS | 245,8% | 23.374 kr. | — | 5,3 | Ebeltoft |
| 23 | ONERocket ApS | 241,8% | 42.505 kr. | 1 | 4,0 | Odense SV |
| 24 | Kapture ApS | 223,9% | 223.873 kr. | 3 | 2,9 | Brønderslev |
| 25 | NEW AGE MEDIA ApS | 212,8% | 704.288 kr. | 1 | 4,7 | København K |
| 26 | ONI-SAC ApS | 211,3% | 84.660 kr. | — | 6,9 | Jyllinge |
| 27 | RAKIDA ApS | 188,2% | 108.643 kr. | 1 | 3,3 | Risskov |
| 28 | AKSEL.G.KOMMUNIKATION ApS | 183,8% | 97.073 kr. | — | 4,6 | Helsingør |
| 29 | Talad ApS | 181,4% | 0 kr. | — | 4,6 | København S |
| 30 | BORIS HARTMANN HOLDING ApS | 173,7% | 459.632 kr. | 1 | 3,7 | Humlebæk |
| 31 | GRAFIKSNEDKERIET ApS | 169,9% | — | 1 | 4,2 | Vojens |
| 32 | MNUM ApS | 168,1% | 42.158 kr. | 1 | 3,3 | Vadum |
| 33 | KASTOFT kommunikation ApS | 165,2% | 109.830 kr. | 1 | 3,8 | Thyholm |
| 34 | Christina Sander ApS | 165,0% | 4,1 mio. kr. | 1 | 6,0 | Holte |
| 35 | Innovedia Media ApS | 161,6% | 81.169 kr. | 1 | 2,7 | Nivå |
| 36 | PUBLIC FUNK ApS | 152,3% | 243.556 kr. | 2 | 5,5 | Frederiksberg |
| 37 | DinSkærm.dk ApS | 150,1% | 390.696 kr. | 1 | 6,0 | Hinnerup |
| 38 | Lablo ApS. | 146,4% | 155.000 kr. | — | 6,3 | Dyssegård |
| 39 | Montanus ApS | 146,0% | 730.357 kr. | 2 | 4,0 | Åbyhøj |
| 40 | RIXTER HOLDING ApS | 145,0% | 88.391 kr. | — | 5,3 | Holte |
| 41 | Flinker Family ApS | 138,3% | 682.877 kr. | 1 | 5,4 | København K |
| 42 | Ratio Studio ApS | 137,7% | 211.965 kr. | 1 | 3,4 | Frederiksberg |
| 43 | Lige På Marketing ApS | 137,1% | — | 1 | 4,9 | Svenstrup J |
| 44 | Løjer ApS | 132,3% | 8.313 kr. | — | 5,0 | Allerød |
| 45 | Fable Media ApS | 130,6% | 34,3 mio. kr. | 2 | 7,7 | Hellerup |
| 46 | Købstad ApS | 129,8% | -8.273 kr. | 1 | 6,4 | Langå |
| 47 | Eventgulve ApS | 126,7% | 446.089 kr. | 1 | 3,4 | Fuglebjerg |
| 48 | Damnation Holding Aps | 121,0% | -20.127 kr. | — | 6,4 | Dragør |
| 49 | EXPONENT A/S | 117,7% | 30,2 mio. kr. | 35 | 6,6 | Glostrup |
| 50 | Simple Revolution Holding ApS | 113,6% | -23.519 kr. | — | 6,8 | København V |
Ranglisten dækker alle 3.102 virksomheder inden for reklame og markedsundersøgelse sorteret efter afkastningsgrad. Topplaceret er SPOT SIGN ApS med 178243,5%, efterfulgt af Fyns Skilte Design ApS (56480,4%) og SÆRPRÆG ApS (27874,4%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.