| # | Virksomhed | Overskudsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | TREKANTENS AUTOMATER ApS | 181,0% | 228.423 kr. | 2 | 6,7 | Kolding |
| 2 | Marathonbet Denmark ApS | 119,5% | 2.337 kr. | — | 5,2 | Frederiksberg |
| 3 | NS ApS 2018 | 100,0% | 625.013 kr. | 8 | 4,3 | Smørum |
| 4 | EASY2HOLD ApS | 84,3% | 317.160 kr. | — | 8,4 | Rønne |
| 5 | FK Invest ApS | 82,4% | 57.674 kr. | — | 5,7 | Grindsted |
| 6 | SPILNU.DK A/S | 79,9% | 94,9 mio. kr. | 2 | 7,6 | Aalborg |
| 7 | NEW GAMES, HELSINGØR, ApS | 78,6% | 99.209 kr. | — | 7,9 | Brønshøj |
| 8 | AL CAPONE SPILLEHAL ApS | 78,0% | 7.002 kr. | — | 6,9 | Glostrup |
| 9 | Ewald anno 2023 ApS | 77,8% | 422.508 kr. | 11 | 5,9 | Viborg |
| 10 | SG Automatudlejning ApS | 76,9% | 246.954 kr. | — | 7,7 | Glostrup |
| 11 | SK Gaming ApS | 76,2% | 8,4 mio. kr. | — | 8,5 | Vanløse |
| 12 | ApS DROPINBINGO.COM | 59,5% | 1,9 mio. kr. | 2 | 7,5 | Vejle |
| 13 | J.K. AUTOMATER SPIL ApS | 59,0% | 7,7 mio. kr. | 6 | 7,3 | Thisted |
| 14 | SPILLEHALLEN.DK ApS | 57,4% | 74,4 mio. kr. | 32 | 7,5 | Viby J |
| 15 | Spilleautomater ApS | 53,3% | 66.128 kr. | — | 7,6 | Frederiksberg |
| 16 | HJØRNET, GLAMSBJERG ApS | 39,9% | 946.169 kr. | — | 8,5 | Blommenslyst |
| 17 | TP Trading 1 ApS | 36,9% | 2,3 mio. kr. | 4 | 6,9 | Allerød |
| 18 | Merkur Bets Denmark ApS | 36,4% | 42,3 mio. kr. | 23 | 7,7 | Rødovre |
| 19 | Bankohallen ApS | 34,3% | 107.546 kr. | — | 7,6 | Nykøbing M |
| 20 | ApS af 24.10.13 | 33,9% | 1,4 mio. kr. | 5 | 6,4 | Esbjerg Ø |
| 21 | CASINO RO'S ApS | 33,6% | 3,4 mio. kr. | 10 | 7,3 | Roskilde |
| 22 | Leops ApS | 30,3% | 2,6 mio. kr. | 6 | 6,9 | Søborg |
| 23 | CG ENERGY ApS | 29,2% | 960.993 kr. | 2 | 7,0 | Esbjerg |
| 24 | Luckys ApS | 29,2% | 2,5 mio. kr. | 16 | 7,4 | Vejle |
| 25 | STEVNS AUTOMATSERVICE ApS | 29,0% | 1,6 mio. kr. | 6 | 7,1 | Fårevejle |
| 26 | ROYAL SCANDINAVIAN CASINO ÅRHUS I/S | 27,4% | 10,8 mio. kr. | 49 | 7,6 | Aarhus C |
| 27 | GRINDSTED AUTOMATSERVICE ApS | 23,0% | 98.692 kr. | — | 6,8 | Grindsted |
| 28 | MG AUTOMATER ApS | 21,0% | 3,3 mio. kr. | 5 | 5,9 | Skørping |
| 29 | ROCON APS | 20,8% | 2,5 mio. kr. | 6 | 6,8 | København S |
| 30 | Casino Vesterport Copenhagen K/S | 20,7% | 6,7 mio. kr. | — | 5,8 | København S |
| 31 | 3 BAR ESBJERG ApS | 20,3% | 1,8 mio. kr. | 6 | 6,3 | Esbjerg |
| 32 | MC Aabenraa ApS | 19,4% | 2,8 mio. kr. | 14 | 6,6 | Aabenraa |
| 33 | HEDEMARKS AUTOMATER ApS | 19,1% | 1,7 mio. kr. | 3 | 5,9 | Ribe |
| 34 | TRAVCAFEEN KØBENHAVN ApS | 17,1% | 56,4 mio. kr. | 106 | 9,3 | Valby |
| 35 | CPH Game ApS | 17,1% | 565.996 kr. | 6 | 6,5 | København Ø |
| 36 | 25syv A/S | 16,7% | 43,2 mio. kr. | 62 | 5,8 | Aarhus C |
| 37 | Spilhuset.dk A/S | 16,2% | 20,0 mio. kr. | 15 | 7,3 | København Ø |
| 38 | MT 2912 ApS | 13,3% | 1,8 mio. kr. | 6 | 6,5 | Herning |
| 39 | Fortuna Games Aarhus Aps | 13,1% | 577.292 kr. | — | 7,5 | Aarhus C |
| 40 | ROAD-HOUSE ApS | 13,0% | 2,0 mio. kr. | 3 | 6,4 | Brønderslev |
| 41 | GLOSTRUP TRAVCAFE ApS | 11,5% | 127.449 kr. | 1 | 3,2 | København NV |
| 42 | CASINO ROYSTER ApS | 11,3% | 1,9 mio. kr. | 6 | 5,9 | Odense SV |
| 43 | MAGNET GAMING ApS | 11,2% | 83,3 mio. kr. | 99 | 8,4 | Aalborg |
| 44 | 4D Automater ApS | 11,2% | 825.881 kr. | 1 | 4,7 | Gram |
| 45 | Durumbar.dk ApS | 11,1% | 1,4 mio. kr. | 5 | 6,4 | Vanløse |
| 46 | CITYBINGO HORSENS ApS | 11,0% | 904.689 kr. | 1 | 3,9 | Horsens |
| 47 | Jackpot Automater ApS | 10,0% | 4,3 mio. kr. | 4 | 5,1 | Horsens |
| 48 | FYNS AUTOMATSERVICE ApS | 9,6% | 598.360 kr. | 2 | 6,8 | Brenderup Fyn |
| 49 | Varelotteriet A/S | 9,6% | 140,5 mio. kr. | 11 | 7,6 | København Ø |
| 50 | MEGA - SPILLELAND ApS | 9,4% | 644.465 kr. | 1 | 7,3 | Bagsværd |
Ranglisten dækker alle 87 virksomheder inden for lotteri og anden spillevirksomhed sorteret efter overskudsgrad. Topplaceret er TREKANTENS AUTOMATER ApS med 181,0%, efterfulgt af Marathonbet Denmark ApS (119,5%) og NS ApS 2018 (100,0%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.