| # | Virksomhed | Afkastningsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | PT SERVICE APS | 4655,2% | 58.233 kr. | 1 | 3,7 | Helsinge |
| 2 | Morten Møgelmose Holding ApS | 3641,4% | 58.633 kr. | — | 4,7 | Aarhus C |
| 3 | YSVikarservice ApS | 3375,3% | — | 1 | 2,7 | København SV |
| 4 | Vibolig Byg & Service ApS | 2899,6% | 154.833 kr. | 1 | 4,0 | Viborg |
| 5 | DANMAG HOLDING ApS | 2815,9% | 25.061 kr. | — | 4,5 | Galten |
| 6 | AMDAL ApS | 1489,2% | 280.551 kr. | 1 | 3,7 | Hjørring |
| 7 | Dansk Detail Rengøring & Facility Service ApS | 1276,8% | 283.399 kr. | 5 | 3,4 | Grenaa |
| 8 | Company Solutions ApS | 964,6% | 68.009 kr. | 2 | 3,0 | København V |
| 9 | Entreprenør 24-7 Jylland ApS | 682,5% | -9.594 kr. | — | 3,5 | Skanderborg |
| 10 | NV Service ApS | 583,9% | 19.562 kr. | — | 5,3 | Gilleleje |
| 11 | Hoshi ApS | 570,1% | 732.871 kr. | 1 | 3,9 | Rødovre |
| 12 | CroBoWo ApS | 431,4% | — | 2 | 3,1 | København S |
| 13 | MS. DroneService ApS | 399,0% | 133.243 kr. | — | 5,3 | Ålbæk |
| 14 | Græseksperten ApS | 393,6% | — | — | 3,9 | Tølløse |
| 15 | Ace Polering ApS | 360,9% | 369.885 kr. | 1 | 4,0 | Køge |
| 16 | RenAltan ApS | 327,7% | 551.123 kr. | 2 | 6,1 | København S |
| 17 | DANSK 2TAL VENTILATION Entreprise ApS | 300,3% | 2,0 mio. kr. | 3 | 4,8 | Vojens |
| 18 | NH HANDEL ApS | 219,1% | 2.691 kr. | — | 4,8 | Ringsted |
| 19 | EJENDOMSSELSKABET PRINS VALDEMARS ALLE 2 ApS | 192,2% | 0 kr. | 1 | 6,6 | Charlottenlund |
| 20 | MR21 ApS | 186,6% | 2,5 mio. kr. | 2 | 3,9 | Vejle |
| 21 | Svane vinduespudsning ApS | 183,4% | 95.021 kr. | — | 3,9 | København S |
| 22 | Madmentor Louise Dreibøl ApS | 179,3% | 62.395 kr. | 1 | 5,4 | Næstved |
| 23 | Als Træservice ApS | 168,1% | — | 1 | 6,3 | Sydals |
| 24 | Out of Office ApS | 143,6% | 37.942 kr. | 1 | 4,7 | København Ø |
| 25 | Fyns Laser Rens ApS | 129,2% | 13.325 kr. | 1 | 3,1 | Odense C |
| 26 | Nordisk Multirens ApS | 126,2% | 421.275 kr. | 1 | 5,0 | Ringsted |
| 27 | Workpower P/S | 125,1% | 2,6 mio. kr. | — | 7,8 | Holstebro |
| 28 | J-GROUP SÆBY ApS | 122,5% | 734.625 kr. | 1 | 4,5 | Sæby |
| 29 | Nova Shine ApS | 115,7% | 249.382 kr. | 1 | 5,9 | Korsør |
| 30 | Anlægsgartner Martin Knudsen ApS | 113,0% | 32.386 kr. | 1 | 3,9 | Hørve |
| 31 | CB EJENDOMSSERVICE ApS | 112,2% | 32.705 kr. | — | 4,5 | Skagen |
| 32 | OTC Vinduespolering ApS | 108,1% | 181.404 kr. | 1 | 3,4 | Brædstrup |
| 33 | J. & W. ENGROS ApS | 108,0% | — | 0 | 4,6 | Roskilde |
| 34 | Peak Service ApS | 107,1% | 3.389 kr. | 4 | 4,6 | Malling |
| 35 | Jysk Ventilationsservice ApS | 106,8% | 7,0 mio. kr. | 10 | 7,6 | Horsens |
| 36 | Anders Anlæg ApS | 105,8% | 294.255 kr. | 1 | 6,0 | Fanø |
| 37 | Norman kreutzer rengøring ApS | 105,5% | 30.910 kr. | — | 4,7 | Frederiksberg C |
| 38 | Rasmus Dahl ApS | 105,3% | -19.753 kr. | — | 3,9 | Vanløse |
| 39 | MILVUS ApS | 103,7% | 162.659 kr. | — | 5,3 | Hillerød |
| 40 | NST Vikar ApS | 103,0% | 149.002 kr. | 1 | 3,8 | Gilleleje |
| 41 | DM Greenkeeping Syd ApS | 102,4% | 133.364 kr. | 1 | 5,9 | Christiansfeld |
| 42 | Olympio Services ApS | 100,0% | 578.420 kr. | 1 | 6,0 | Horslunde |
| 43 | Home to Home ApS | 96,8% | 405.946 kr. | 2 | 3,8 | Farum |
| 44 | CASA Byg & Service ApS | 95,6% | — | 2 | 6,1 | Gjerlev J |
| 45 | Mantadoc Service ApS | 91,1% | 21.138 kr. | 1 | 4,0 | Juelsminde |
| 46 | Lizak Ejendomsservice ApS | 90,8% | 82.927 kr. | — | 7,7 | Esbjerg V |
| 47 | Online Cleaning Technologies ApS | 88,6% | 319.303 kr. | — | 5,9 | København K |
| 48 | Baunsgaard Vinduespolering ApS | 86,5% | 974.532 kr. | 2 | 3,9 | Aulum |
| 49 | Secher & Møller ApS | 86,2% | 0 kr. | 2 | 3,7 | Randers C |
| 50 | ISOMAL ApS | 86,1% | 94.390 kr. | — | 5,3 | Vils |
Ranglisten dækker alle 3.697 virksomheder inden for services til bygninger og anlæg sorteret efter afkastningsgrad. Topplaceret er PT SERVICE APS med 4655,2%, efterfulgt af Morten Møgelmose Holding ApS (3641,4%) og YSVikarservice ApS (3375,3%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.