| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | INDSIGT ApS | 100,0% | 161.767 kr. | 2 | 4,7 | Frederiksberg |
| 2 | Preisler Music ApS | 100,0% | 6.444 kr. | — | 6,3 | Frederiksberg |
| 3 | Bang Foss ApS | 100,0% | 170.828 kr. | 1 | 6,1 | Frederiksberg |
| 4 | J. Brandi Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,2 | Frederiksberg C |
| 5 | HJERNEMAD ApS | 99,6% | 1,5 mio. kr. | 1 | 5,9 | Frederiksberg C |
| 6 | Only Entertainment ApS | 99,1% | -20.075 kr. | 2 | 6,0 | København Ø |
| 7 | LENNY ApS | 98,6% | 111.732 kr. | 1 | 5,5 | Frederiksberg C |
| 8 | LONDON TOAST THEATRE ApS | 98,4% | 567.601 kr. | 3 | 5,7 | Frederiksberg C |
| 9 | RIF ENTERTAINMENT ApS | 97,7% | 94.623 kr. | — | 8,1 | Frederiksberg C |
| 10 | THOMAS THURAH ApS | 96,5% | 35.231 kr. | — | 6,9 | Frederiksberg |
| 11 | LOUDALOUD ApS | 94,5% | 141.328 kr. | 1 | 6,4 | Frederiksberg C |
| 12 | NEW CREATIONS ApS | 93,8% | -7.482 kr. | 1 | 5,9 | Frederiksberg C |
| 13 | OHOI! ApS | 93,8% | -9.295 kr. | — | 6,4 | Frederiksberg |
| 14 | STORE ORD projects ApS | 93,4% | 581.820 kr. | 1 | 6,0 | Frederiksberg C |
| 15 | Poetic Living ApS | 91,7% | -130.009 kr. | 1 | 5,8 | Frederiksberg |
| 16 | KIRSTEN RASMUSSEN ApS | 90,4% | -124.197 kr. | 1 | 5,5 | Frederiksberg C |
| 17 | LBNielsen ApS | 89,7% | 849.126 kr. | 2 | 7,1 | Frederiksberg C |
| 18 | Rycroft ApS | 89,7% | 424.720 kr. | 1 | 5,2 | Frederiksberg C |
| 19 | Tatovøren ApS | 89,2% | 1,2 mio. kr. | 1 | 5,0 | Frederiksberg C |
| 20 | Roar Groove ApS | 88,6% | 191.287 kr. | 1 | 5,8 | Frederiksberg |
| 21 | Øksemorder ApS | 86,1% | 634.793 kr. | 1 | 7,4 | Frederiksberg C |
| 22 | PEYK ApS | 83,2% | 8.714 kr. | 1 | 6,0 | Frederiksberg C |
| 23 | Saveus ApS | 82,5% | 1,3 mio. kr. | 2 | 5,3 | Frederiksberg C |
| 24 | Lakse ApS | 80,9% | 1,8 mio. kr. | 1 | 7,0 | Frederiksberg C |
| 25 | Silke Bonde ApS | 79,8% | 346.222 kr. | 1 | 6,5 | Frederiksberg C |
| 26 | Frederik Nordsø ApS | 79,0% | 1,4 mio. kr. | 2 | 6,7 | Frederiksberg |
| 27 | ARTIFARTI ApS | 78,2% | 17,1 mio. kr. | 2 | 7,4 | Frederiksberg C |
| 28 | COPENHAGEN FESTIVAL ENSEMBLE ApS | 76,2% | 15.537 kr. | — | 7,5 | Frederiksberg |
| 29 | SØMÆNDENE ApS | 75,0% | 1,8 mio. kr. | — | 8,3 | Frederiksberg |
| 30 | Historiehuset ApS | 72,5% | 986.320 kr. | 1 | 7,2 | Frederiksberg |
| 31 | A. Odbjerg Produktion ApS | 70,3% | 1,3 mio. kr. | — | 8,1 | Frederiksberg C |
| 32 | ALFTER MEDIA ApS | 70,2% | 524.124 kr. | 1 | 6,6 | Frederiksberg |
| 33 | The Soul Symphonics ApS | 68,0% | 140.014 kr. | — | 7,7 | Frederiksberg |
| 34 | SMYKBAR ApS | 67,0% | 11,4 mio. kr. | 68 | 8,3 | Frederiksberg C |
| 35 | Phlake ApS | 63,5% | 118.762 kr. | 2 | 6,0 | Frederiksberg C |
| 36 | Restart Frederiksberg ApS | 63,4% | 745.942 kr. | 12 | 7,0 | Frederiksberg |
| 37 | Okyo ApS | 63,1% | -6.260 kr. | — | 7,3 | Frederiksberg |
| 38 | AGENZY APS | 59,9% | 4,7 mio. kr. | 2 | 7,0 | Frederiksberg C |
| 39 | De-Con Event & Entertainment ApS | 57,9% | — | 2 | 7,4 | Frederiksberg |
| 40 | C:NTACT-FONDEN | 57,1% | 6,8 mio. kr. | 26 | 7,4 | Frederiksberg C |
| 41 | NMB Production ApS | 55,9% | 762.333 kr. | 1 | 5,6 | Frederiksberg |
| 42 | Brandt, Lund & Nielsen ApS | 53,7% | 703.534 kr. | 7 | 5,5 | Frederiksberg C |
| 43 | SAUNA RECORDING STUDIO ApS | 53,1% | -3.710 kr. | — | 5,9 | Frederiksberg C |
| 44 | URBAN 13 ApS | 48,8% | 3,0 mio. kr. | 15 | 5,5 | Frederiksberg |
| 45 | la Cour ApS | 46,0% | 527.312 kr. | 4 | 4,1 | Frederiksberg |
| 46 | CALUT ApS | 39,4% | -12.616 kr. | — | 5,8 | Frederiksberg C |
| 47 | Av Av Av ApS | 34,7% | 151.417 kr. | 2 | 5,1 | Frederiksberg C |
| 48 | Formgivning ApS | 32,2% | 8,0 mio. kr. | 5 | 4,9 | Frederiksberg C |
| 49 | The Minds of 99 I/S | 31,2% | 7,6 mio. kr. | — | 6,3 | Frederiksberg C |
| 50 | Karrusel ApS | 26,9% | 68.319 kr. | — | 6,8 | Frederiksberg C |
Ranglisten dækker alle 72 virksomheder inden for kunstnerisk og kulturel virksomhed i frederiksberg sorteret efter soliditetsgrad. Topplaceret er INDSIGT ApS med 100,0%, efterfulgt af Preisler Music ApS (100,0%) og Bang Foss ApS (100,0%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.