| # | Virksomhed | Afkastningsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Rapid Media ApS | 8921,3% | -23.376 kr. | 2 | 3,7 | Sabro |
| 2 | Advokatanpartsselskabet Reichstein Holding | 1069,3% | -5.713 kr. | — | 5,6 | København S |
| 3 | Advokatanpartsselskabet Jacob Skovgaard Kristensen Holding | 921,8% | -5.663 kr. | — | 5,8 | Odense C |
| 4 | Advokatanpartsselskabet Rasmus Frohmé Schultz Holding | 921,8% | -5.663 kr. | — | 5,8 | Odense C |
| 5 | Hinnerup Juristen ApS | 444,0% | 92.657 kr. | 1 | 3,8 | Hinnerup |
| 6 | Digitalium ApS | 416,1% | 148.092 kr. | 1 | 3,2 | Kolding |
| 7 | Conbook' ApS | 313,6% | 1,0 mio. kr. | 1 | 3,8 | København S |
| 8 | KEK CONSULTING ApS | 295,3% | 1,6 mio. kr. | 1 | 6,3 | Faaborg |
| 9 | Personlig Revisor ApS | 288,9% | 6,8 mio. kr. | 2 | 7,4 | Borup |
| 10 | DK MANAGEMENT ApS | 278,9% | 868.277 kr. | 1 | 4,3 | København Ø |
| 11 | CM LYNGBY ApS | 275,7% | 137.738 kr. | — | 5,6 | Kongens Lyngby |
| 12 | A K Németh Advokatselskab ApS | 214,2% | 5,8 mio. kr. | 2 | 6,9 | København K |
| 13 | F10 Regnskab og Ejendomsadministration Danmark ApS | 208,8% | -8.500 kr. | — | 5,5 | Gørding |
| 14 | DLBR REVISION, GODKENDT REVISIONSANPARTSSELSKAB | 203,8% | 2,8 mio. kr. | 1 | 5,6 | Aarhus N |
| 15 | Grønbek Andersen Ejendomsadministration ApS | 193,3% | 33.677 kr. | — | 5,0 | Odense NV |
| 16 | RevisorWHISTLE ApS | 191,8% | 58.005 kr. | — | 4,4 | Vedbæk |
| 17 | ADVOKATERNE SANKT KNUDS TORV P/S | 174,6% | 32,7 mio. kr. | 62 | 7,3 | Aarhus C |
| 18 | REVISION & DATA A/S REGISTREREDE REVISORER | 172,4% | 10,1 mio. kr. | 7 | 7,6 | Hellerup |
| 19 | Komplementar GT Roskilde Syd ApS | 171,5% | 96.405 kr. | — | 7,3 | Viby Sjælland |
| 20 | iBALANS ApS | 136,8% | 62.815 kr. | — | 4,7 | Hornbæk |
| 21 | midt revision ApS | 135,6% | 3,4 mio. kr. | 3 | 6,9 | Viborg |
| 22 | SKATTESPECIALISTEN GRØNLAND ApS | 127,8% | 6.042 kr. | 2 | 5,3 | Aarhus C |
| 23 | Preus ApS | 126,7% | 26.353 kr. | 1 | 3,5 | Greve |
| 24 | STB Regnskab ApS | 120,7% | 1,3 mio. kr. | 1 | 6,1 | Køge |
| 25 | Anpartsselskabet Advokat P.E.R. | 119,8% | 265.761 kr. | 1 | 5,6 | Tommerup |
| 26 | XPONENTFINANCE ApS | 119,5% | 62.000 kr. | 1 | 5,8 | Albertslund |
| 27 | JS Revision, Godkendt Revisionsaktieselskab | 109,8% | 23,8 mio. kr. | 22 | 6,0 | Rødovre |
| 28 | Startup CFO ApS | 108,5% | 40.927 kr. | 1 | 6,6 | Frederiksberg C |
| 29 | KROVA ApS | 106,0% | 17.676 kr. | — | 6,7 | Svendborg |
| 30 | MogM Regnskabsassistance ApS | 104,2% | 98.685 kr. | — | 6,8 | København S |
| 31 | Skrivers regnskab ApS | 103,7% | 408.212 kr. | 1 | 5,6 | Esbjerg V |
| 32 | Deko Rådgivning ApS | 101,9% | 6,1 mio. kr. | 6 | 5,6 | Glostrup |
| 33 | Momskonsulenten ApS | 100,4% | 2,7 mio. kr. | 1 | 5,3 | Hellerup |
| 34 | RéVision+ Consult ApS | 96,4% | 3,9 mio. kr. | 4 | 5,9 | Nibe |
| 35 | JUCAMA ApS | 96,0% | 56.538 kr. | — | 4,0 | Gilleleje |
| 36 | Tal og bog ApS | 95,6% | 13.461 kr. | — | 7,9 | Holte |
| 37 | CLAUSEN GROUP ApS | 94,8% | -7.895 kr. | 2 | 7,7 | Sønderborg |
| 38 | VATCO SERVICES ApS | 94,7% | 258.154 kr. | — | 8,1 | Nærum |
| 39 | Ventum Invest ApS | 91,5% | 207.813 kr. | 1 | 3,5 | Stenløse |
| 40 | RNL Law ApS | 91,1% | 21.790 kr. | — | 7,2 | Humlebæk |
| 41 | SA Advokatanpartsselskab | 89,6% | 8,0 mio. kr. | 1 | 7,5 | København Ø |
| 42 | Revision Ryttergaarden P/S | 89,1% | 848.396 kr. | — | 7,1 | Roskilde |
| 43 | Jesper Lyngby Holding Advokatanpartsselskab | 89,0% | -6.000 kr. | — | 7,4 | Brabrand |
| 44 | Søgaard Skatterevision ApS | 85,2% | 3,6 mio. kr. | 3 | 6,9 | Vanløse |
| 45 | I Care Consult ApS | 83,6% | 1,4 mio. kr. | 2 | 4,6 | Årslev |
| 46 | JyskRevision ApS | 83,5% | 240.000 kr. | — | 8,1 | Risskov |
| 47 | NIELSEN NØRAGER ADVOKATPARTNERSELSKAB | 83,4% | 49,7 mio. kr. | 23 | 5,9 | København K |
| 48 | Thellefsen Regnskab ApS | 83,2% | 2,0 mio. kr. | 1 | 7,1 | Espergærde |
| 49 | Advokatanpartsselskabet Boserup | 83,1% | -79.850 kr. | 2 | 5,9 | Silkeborg |
| 50 | Financial Outsourcing A/S | 82,3% | 28,0 mio. kr. | 62 | 8,9 | København S |
Ranglisten dækker alle 3.828 virksomheder inden for juridisk og regnskabsmæssig virksomhed sorteret efter afkastningsgrad. Topplaceret er Rapid Media ApS med 8921,3%, efterfulgt af Advokatanpartsselskabet Reichstein Holding (1069,3%) og Advokatanpartsselskabet Jacob Skovgaard Kristensen Holding (921,8%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.