| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | FIONIA REVISION ApS - STATSAUT. REVISIONSFIRMA | 100,0% | 0 kr. | — | 7,1 | Odense N |
| 2 | JMFHK III ApS | 100,0% | 36.999 kr. | — | 7,1 | Odense SV |
| 3 | CFO Odense ApS | 100,0% | -17 kr. | — | 7,5 | Odense SV |
| 4 | BRØGGER 36 ApS | 99,6% | 12.089 kr. | — | 7,7 | Odense NV |
| 5 | SOKOL APS | 99,5% | 0 kr. | 1 | 6,7 | Odense C |
| 6 | ILI ADVOKATHOLDINGSELSKAB ApS | 97,9% | 630.066 kr. | 1 | 6,6 | Odense C |
| 7 | MÅRTENSSON HOLDING ApS | 95,8% | 18 kr. | — | 6,9 | Odense SV |
| 8 | SDA ADVOKATANPARTSSELSKAB | 95,1% | 2,9 mio. kr. | 1 | 7,7 | Odense M |
| 9 | KEJ ROGR Holding ApS | 94,9% | 0 kr. | — | 7,0 | Odense C |
| 10 | FHP ADVOKATANPARTSSELSKAB | 94,8% | 2,1 mio. kr. | 1 | 7,6 | Odense M |
| 11 | TS ADVOKATANPARTSSELSKAB | 94,5% | 1,6 mio. kr. | 1 | 7,5 | Odense C |
| 12 | FALCON ADVOKATANPARTSSELSKAB | 93,8% | 2,0 mio. kr. | 1 | 7,6 | Odense M |
| 13 | SLK ADVOKATANPARTSSELSKAB | 93,3% | 2,1 mio. kr. | 1 | 7,7 | Odense C |
| 14 | LME Invest ApS | 92,8% | 42.029 kr. | — | 8,0 | Odense M |
| 15 | KLar Consult ApS | 91,8% | 66.905 kr. | 1 | 6,0 | Odense M |
| 16 | ADVOKATANPARTSSELSKAB HANS HAAGES | 91,3% | 608.726 kr. | 1 | 6,4 | Odense C |
| 17 | DATAGRUPPEN SLUKEFTER ApS | 90,7% | 127.000 kr. | 4 | 6,7 | Odense NV |
| 18 | KOA Administration ApS | 90,3% | 21.623 kr. | 1 | 5,7 | Odense M |
| 19 | SDR ApS | 90,0% | 36.175 kr. | 1 | 5,8 | Odense S |
| 20 | BERTHA INVEST ApS | 89,9% | -1.813 kr. | 1 | 5,1 | Odense S |
| 21 | Mygdam & Co ApS | 88,8% | 25.335 kr. | — | 7,2 | Odense SV |
| 22 | Advokatanpartsselskabet Jacob Skovgaard Kristensen Holding | 88,2% | -5.663 kr. | — | 5,8 | Odense C |
| 23 | Advokatanpartsselskabet Rasmus Frohmé Schultz Holding | 88,2% | -5.663 kr. | — | 5,8 | Odense C |
| 24 | Schmidt REVISION ApS | 86,7% | 3,5 mio. kr. | 7 | 6,8 | Odense C |
| 25 | Regnskabskontoret Center Syddanmark ApS | 84,7% | 0 kr. | — | 6,7 | Odense C |
| 26 | Lundsfryd Holding Odense ApS | 83,3% | -45 kr. | — | 6,7 | Odense N |
| 27 | VANGSØE SIMONSEN ADVOKATANPARTSSELSKAB | 81,8% | 1,7 mio. kr. | 1 | 6,9 | Odense M |
| 28 | Advokat Niels Magnussen ApS | 81,5% | 388.517 kr. | 1 | 5,6 | Odense M |
| 29 | NEM DATA ApS | 79,3% | 116.915 kr. | 1 | 7,0 | Odense C |
| 30 | ADVOKATFIRMAET STEEN BORRE ADVOKATANPARTSSELSKAB | 79,3% | 1,2 mio. kr. | 3 | 6,7 | Odense M |
| 31 | PLUS REVISION REGISTRERET REVISIONSANPARTSSELSKAB | 78,6% | 1,3 mio. kr. | 2 | 7,1 | Odense SV |
| 32 | ADVOKATSELSKABET PER JØRGENSEN ApS | 78,4% | 1,5 mio. kr. | 3 | 7,2 | Odense S |
| 33 | NORDIC CENTER OD ApS | 78,2% | 473.129 kr. | 1 | 6,1 | Odense C |
| 34 | SynchroniSea ApS | 74,6% | — | 1 | 6,8 | Odense C |
| 35 | Valo Consult ApS | 74,0% | 303.283 kr. | — | 8,1 | Odense SV |
| 36 | BELLINGE REGNSKABSSERVICE ApS | 73,5% | 230.513 kr. | 1 | 7,0 | Odense SV |
| 37 | TALTOSSEN ApS | 72,9% | 1,2 mio. kr. | 1 | 6,7 | Odense M |
| 38 | BILLARDEN 93 ApS | 71,8% | 255.432 kr. | 1 | 5,6 | Odense C |
| 39 | FYNBO REVISION. REGISTRERET REVISIONSANPARTSSELSKAB | 71,5% | 1,5 mio. kr. | 3 | 6,6 | Odense SV |
| 40 | Preston Consult ApS | 71,3% | 29.793 kr. | 1 | 5,1 | Odense S |
| 41 | Sejr Juristen ApS | 71,2% | 224.824 kr. | 1 | 6,2 | Odense SV |
| 42 | SØLVASON ApS | 71,1% | 86.269 kr. | 1 | 6,8 | Odense SØ |
| 43 | RevisionsCentrum ApS | 70,8% | 1,5 mio. kr. | 1 | 7,0 | Odense SØ |
| 44 | 3T ODENSE ApS | 70,5% | 455.986 kr. | 1 | 5,6 | Odense SV |
| 45 | Lawfolk Advokatanpartsselskab | 70,0% | 6,2 mio. kr. | 4 | 6,9 | Odense C |
| 46 | MME Advokatanpartsselskab | 69,8% | 2,6 mio. kr. | 1 | 7,1 | Odense M |
| 47 | LME CONSULTING ApS | 69,8% | 503.712 kr. | 1 | 5,7 | Odense M |
| 48 | ME Advokatanpartsselskab | 68,6% | 1,6 mio. kr. | 1 | 7,2 | Odense M |
| 49 | Elbrønd Consulting ApS | 68,3% | — | 1 | 6,0 | Odense C |
| 50 | JEPATO ApS | 68,2% | -40.418 kr. | — | 6,4 | Odense N |
Ranglisten dækker alle 109 virksomheder inden for juridisk og regnskabsmæssig virksomhed i odense sorteret efter soliditetsgrad. Topplaceret er FIONIA REVISION ApS - STATSAUT. REVISIONSFIRMA med 100,0%, efterfulgt af JMFHK III ApS (100,0%) og CFO Odense ApS (100,0%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.