| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Dan Revision Herning ApS | 100,0% | -4.666 kr. | — | 6,3 | Herning |
| 2 | CHRAS INVEST ApS | 99,8% | -57.252 kr. | — | 8,2 | Herning |
| 3 | JUTLANDIA MANAGEMENT ApS | 97,9% | -6.261 kr. | — | 7,5 | Sønder Felding |
| 4 | SICURO SALES ApS | 97,8% | -7.000 kr. | — | 7,8 | Herning |
| 5 | JT KRAM ApS | 95,6% | 340.434 kr. | — | 7,9 | Vildbjerg |
| 6 | Furbo Accounting ApS | 95,4% | 14.200 kr. | 1 | 5,1 | Herning |
| 7 | INJ INVEST ApS | 94,2% | 98.264 kr. | — | 6,7 | Sønder Felding |
| 8 | ADVOKATANPARTSSELSKABET M.K.B. | 93,4% | 0 kr. | — | 7,8 | Herning |
| 9 | EC HERNING HOLDING ApS | 92,2% | 311.957 kr. | 1 | 5,3 | Herning |
| 10 | THYGESEN CONSULT ApS | 89,3% | 0 kr. | — | 6,3 | Herning |
| 11 | Midt Regnskab ApS | 86,6% | 2,9 mio. kr. | 6 | 7,0 | Herning |
| 12 | LANGKJÆR A/S | 80,8% | 146.831 kr. | 1 | 6,7 | Vildbjerg |
| 13 | Stokholm Regnskab ApS | 78,3% | — | 4 | 6,0 | Herning |
| 14 | Most Consult ApS | 77,9% | 45.938 kr. | — | 7,3 | Herning |
| 15 | KAARE KRISTENSEN ADVOKATANPARTSSELSKAB | 77,7% | 1,7 mio. kr. | 3 | 6,9 | Herning |
| 16 | TOTAL ADMINISTRATION A/S | 74,3% | 450.359 kr. | 1 | 7,0 | Herning |
| 17 | Midtjysk Regnskabsservice ApS | 68,7% | 63.059 kr. | 1 | 5,2 | Herning |
| 18 | CK Bogføring & Regnskab ApS | 68,7% | 46.376 kr. | — | 7,5 | Herning |
| 19 | ADVOKATHUSET EEGHOLM ApS | 67,5% | 4,1 mio. kr. | 6 | 7,4 | Herning |
| 20 | REVISIONSFIRMAET HARDY BANG ApS | 67,0% | 163.700 kr. | 1 | 5,9 | Herning |
| 21 | ANKER HØST REGISTRERET REVISIONSAKTIESELSKAB | 63,3% | 11,3 mio. kr. | 20 | 7,9 | Herning |
| 22 | Advokatfirmaet Ditte Schou-Christensen ApS | 61,0% | 2,7 mio. kr. | 2 | 7,3 | Herning |
| 23 | SPEKTRUM Advokater ApS | 59,8% | 24,7 mio. kr. | 21 | 8,2 | Herning |
| 24 | ADVOKATFIRMAET HØJBJERG ApS | 58,9% | 3,8 mio. kr. | 4 | 7,4 | Herning |
| 25 | TAXPARTNER ApS | 56,9% | 1,1 mio. kr. | 2 | 6,0 | Herning |
| 26 | Stoubæk ApS | 54,9% | 51.171 kr. | 2 | 5,2 | Herning |
| 27 | AA EJENDOMME 1 A/S | 52,3% | 2,9 mio. kr. | 4 | 6,0 | Herning |
| 28 | GuldbergThiim ApS | 52,2% | 53.667 kr. | — | 7,6 | Herning |
| 29 | ADVOKATFORUM ApS | 52,1% | 1,2 mio. kr. | 2 | 6,9 | Herning |
| 30 | JA Advokatanpartsselskab | 52,0% | 1,6 mio. kr. | 1 | 6,4 | Aulum |
| 31 | KBRD ApS | 51,0% | 446.628 kr. | 1 | 6,5 | Sunds |
| 32 | SKØDEGRUPPEN A/S | 49,2% | 2,2 mio. kr. | 3 | 6,7 | Herning |
| 33 | ADVOKATANPARTSSELSKABET FLEMMING JENSEN | 48,7% | 14,2 mio. kr. | 16 | 6,9 | Herning |
| 34 | FA-Consult ApS | 48,6% | 95.754 kr. | 1 | 5,5 | Herning |
| 35 | Lindberg Management ApS | 47,8% | 218.270 kr. | 1 | 7,0 | Herning |
| 36 | KARMA DANMARK ApS | 43,7% | 3,3 mio. kr. | 1 | 6,5 | Herning |
| 37 | JF Regnskab og Rådgivning ApS | 42,1% | — | 1 | 5,8 | Herning |
| 38 | BLICHER REVISION & RÅDGIVNING STATSAUTORISERET REVISIONSAKTIESELSKAB | 34,9% | 25,2 mio. kr. | 37 | 7,2 | Herning |
| 39 | B.O.MENTOR ApS | 30,3% | 595.848 kr. | 1 | 3,6 | Vildbjerg |
| 40 | Partner Revision statsautoriseret revisionsaktieselskab | 22,3% | 199,8 mio. kr. | 214 | 7,4 | Herning |
| 41 | TN ERHVERVSSERVICE ApS | 22,3% | -5.838 kr. | — | 6,1 | Herning |
| 42 | HN Erhvervsservice ApS | 19,7% | — | 5 | 5,4 | Aulum |
| 43 | Holdingselskabet STP II ApS | 14,6% | — | — | 5,1 | Herning |
| 44 | BALE Advokatfirma ApS | 14,2% | 2,7 mio. kr. | 9 | 5,4 | Herning |
| 45 | PARTNERSELSKABET AF 31. JANUAR 2014 | 13,1% | 29,4 mio. kr. | 1 | 4,6 | Herning |
| 46 | A. Bjørn - Statsautoriseret revisionsanpartsselskab | 13,0% | -208.127 kr. | 1 | 4,4 | Herning |
| 47 | Stubkjær Family Office ApS | 5,9% | -882.277 kr. | 5 | 4,1 | Herning |
| 48 | Revenu Registreret Revisionsanpartsselskab | 1,8% | 23,7 mio. kr. | 38 | 5,3 | Herning |
| 49 | Balch ApS | -91,8% | 3.077 kr. | — | 3,7 | Herning |
| 50 | Milaw Advokater ApS | -285,6% | 257.148 kr. | 1 | 2,0 | Herning |
50 af 50 | ||||||
Ranglisten dækker alle 50 virksomheder inden for juridisk og regnskabsmæssig virksomhed i herning sorteret efter soliditetsgrad. Topplaceret er Dan Revision Herning ApS med 100,0%, efterfulgt af CHRAS INVEST ApS (99,8%) og JUTLANDIA MANAGEMENT ApS (97,9%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.