| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | REVISIONSFIRMA BENT MADSEN, REVISORANPARTSSELSKAB | 91,5% | 834.496 kr. | 2 | 5,9 | Herlev |
| 2 | ADVOKAT OG REVISOR SAMVIRKET A/S | 70,4% | 535.732 kr. | 1 | 7,0 | Herlev |
| 3 | EbitEM ApS | 70,1% | 2,0 mio. kr. | 3 | 6,3 | Herlev |
| 4 | IbC Accounting & Business Support APS | 69,8% | 1,2 mio. kr. | 1 | 6,5 | Herlev |
| 5 | ARGUMENTOR ApS | 68,2% | 189.535 kr. | 1 | 5,3 | Herlev |
| 6 | HP Advokater ApS | 67,5% | 12.018 kr. | 1 | 5,2 | Herlev |
| 7 | Mere Revision ApS | 66,8% | 1,6 mio. kr. | 4 | 6,0 | Herlev |
| 8 | Advokatfirmaet Nygaard ApS | 58,1% | 535.998 kr. | 1 | 6,2 | Herlev |
| 9 | EESA ApS | 57,5% | 2,2 mio. kr. | 7 | 6,5 | Herlev |
| 10 | EBITPRO ApS | 53,9% | 4,7 mio. kr. | 14 | 7,5 | Herlev |
| 11 | Ecit Services A/S | 53,0% | 50,8 mio. kr. | 74 | 8,5 | Herlev |
| 12 | ACCOUNTOR DENMARK A/S | 45,9% | 32,9 mio. kr. | 112 | 6,3 | Herlev |
| 13 | REGNSKABSTEAM ApS | 45,6% | — | 1 | 4,3 | Herlev |
| 14 | Kausalitet ApS | 38,8% | 116.449 kr. | 2 | 6,2 | Herlev |
| 15 | AKONTO ApS | 36,9% | 1,2 mio. kr. | 2 | 5,4 | Herlev |
| 16 | DANSK ADVOKAT INKASSO AF 1/8 1999 ApS | 36,0% | 192.834 kr. | 1 | 4,4 | Herlev |
| 17 | Mika ApS | 35,2% | 3,3 mio. kr. | 3 | 6,1 | Herlev |
| 18 | MF Finance ApS | 35,1% | 709.551 kr. | 2 | 5,5 | Herlev |
| 19 | KPM Revision ApS | 32,2% | 1,5 mio. kr. | 1 | 5,6 | Herlev |
| 20 | Azets Insight A/S | 17,5% | 102,0 mio. kr. | 234 | 7,9 | Herlev |
| 21 | Azets Employee Public A/S | 13,5% | 1,8 mio. kr. | 1 | 5,3 | Herlev |
| 22 | GE REVISION & RÅDGIVNING, REGISTRERET REVISIONSANPARTSSELSKAB | 13,1% | 1,5 mio. kr. | 6 | 4,3 | Herlev |
| 23 | BSE ApS | 11,4% | 769.422 kr. | 1 | 4,6 | Herlev |
| 24 | Visionhouse - Account & Facility ApS | 7,6% | 4,7 mio. kr. | 11 | 4,1 | Herlev |
| 25 | IBISI REVISION ApS | 2,4% | 220.080 kr. | 2 | 3,8 | Herlev |
| 26 | CORPTEX AF 1987 ApS | 0,8% | 170.658 kr. | — | 4,8 | Herlev |
| 27 | Falcon Consulting ApS | -16,4% | 995.662 kr. | 3 | 2,8 | Herlev |
| 28 | Balanco Accounting ApS | -95,4% | 5,7 mio. kr. | 13 | 3,5 | Herlev |
| 29 | Hoby Finans ApS | -119,3% | 581.566 kr. | 1 | 3,7 | Herlev |
| 30 | IFS Invest ApS | -641,1% | 0 kr. | 1 | 3,6 | Hvidovre |
30 af 30 | ||||||
Ranglisten dækker alle 30 virksomheder inden for juridisk og regnskabsmæssig virksomhed i herlev sorteret efter soliditetsgrad. Topplaceret er REVISIONSFIRMA BENT MADSEN, REVISORANPARTSSELSKAB med 91,5%, efterfulgt af ADVOKAT OG REVISOR SAMVIRKET A/S (70,4%) og EbitEM ApS (70,1%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.