| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Acore Partners ApS | 100,0% | -6.203 kr. | 2 | 5,2 | Viborg |
| 2 | NatureByBaum ApS | 100,0% | 24.822 kr. | 1 | 6,0 | Greve |
| 3 | Multi Legal Group ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,0 | Greve |
| 4 | Revisor Slotholt Anpartsselskab | 99,8% | -4.377 kr. | 1 | 6,9 | Greve |
| 5 | GSJ INVEST ApS | 99,0% | -86.229 kr. | — | 7,9 | Karlslunde |
| 6 | Henckel Holding ApS | 98,5% | -13.365 kr. | — | 6,1 | Greve |
| 7 | KOMPAGNIET FOR ØKONOMI ApS | 96,6% | 5.242 kr. | 1 | 6,2 | Tune |
| 8 | KRISTIANSEN REVISION ApS | 92,2% | -3.210 kr. | — | 6,6 | Greve |
| 9 | AKTIV REVISION OG RÅDGIVNING ApS | 91,2% | -28.969 kr. | 2 | 5,7 | Karlslunde |
| 10 | Lucas Invest ApS | 86,7% | 489.088 kr. | 1 | 6,4 | Tune |
| 11 | BogholderTeamet ApS | 81,9% | 203.058 kr. | 1 | 6,2 | Greve |
| 12 | T. RASMUSSEN REVISION STATSAUTORISERET REVISIONSANPARTSSELSKAB | 79,3% | — | 1 | 7,2 | Greve |
| 13 | Adito ApS | 77,9% | 235.422 kr. | 1 | 6,2 | Greve |
| 14 | Løwe Rådgivning ApS | 77,8% | — | 1 | 6,4 | Greve |
| 15 | Metis ApS | 73,6% | 1,7 mio. kr. | 1 | 7,5 | Karlslunde |
| 16 | WINadvokater ApS | 72,0% | 11,4 mio. kr. | 15 | 8,0 | Greve |
| 17 | din-regnskabskonsulent.dk ApS | 69,3% | 19.451 kr. | 1 | 5,3 | Tune |
| 18 | NILOS ApS | 65,3% | 254.747 kr. | 1 | 6,8 | Karlslunde |
| 19 | WEBOLA ApS | 60,5% | — | 1 | 5,6 | Greve |
| 20 | KLH Investment ApS | 60,1% | 1,6 mio. kr. | 1 | 7,1 | Karlslunde |
| 21 | BG Statsautoriserede revisorer ApS | 59,4% | 4,6 mio. kr. | 5 | 6,9 | Hvidovre |
| 22 | LETH & PARTNERE, REGISTRERET REVISIONSANPARTSSELSKAB | 57,3% | 2,1 mio. kr. | 5 | 6,7 | Greve |
| 23 | ACC CONSULT ApS | 55,6% | 222.289 kr. | 1 | 6,0 | Greve |
| 24 | BDF revision ApS | 51,3% | — | 1 | 5,4 | Karlslunde |
| 25 | JMR OUTSOURCING ApS | 51,2% | 980.002 kr. | 1 | 6,0 | Karlslunde |
| 26 | REVI-GRUPPEN ApS | 50,0% | -3.488 kr. | — | 6,3 | Greve |
| 27 | SVO Consult ApS | 45,1% | 325.038 kr. | 1 | 6,3 | Greve |
| 28 | Zolved ApS | 38,9% | 2,1 mio. kr. | 3 | 5,8 | Greve |
| 29 | PROFIL ADMINISTRATION ApS | 38,9% | -3.258 kr. | — | 5,8 | Greve |
| 30 | Econix ApS | 36,8% | 606.512 kr. | 1 | 6,1 | Karlslunde |
| 31 | VILSTAD REVISION OG REGNSKABSSERVICE, REGISTRERET REVISIONSANPARTSSELSKAB | 36,1% | 1,2 mio. kr. | 3 | 5,0 | Karlslunde |
| 32 | ComLawConsulting & Travel Planning ApS | 35,6% | -26.479 kr. | 2 | 5,1 | Greve |
| 33 | BJØRNLAURSEN REGISTREREDE REVISORER A/S | 35,1% | 3,1 mio. kr. | 2 | 7,3 | Greve |
| 34 | PROFIL REVISION ApS | 30,8% | 6,3 mio. kr. | 10 | 6,5 | Greve |
| 35 | GG Consult ApS | 29,5% | 517.775 kr. | 1 | 5,2 | Karlslunde |
| 36 | Lindvig & Co. ApS | 29,2% | — | 4 | 5,6 | Greve |
| 37 | Finanzia ApS | 27,0% | 993.658 kr. | 3 | 5,2 | Tune |
| 38 | Gail Consulting ApS | 26,9% | 1,1 mio. kr. | 2 | 4,3 | Tune |
| 39 | CFFM ApS | 25,3% | 2,3 mio. kr. | 2 | 5,7 | Karlslunde |
| 40 | Barrett revisionsanpartsselskab | 21,2% | 12,4 mio. kr. | 9 | 5,2 | Karlslunde |
| 41 | Rynord Revision statsautoriseret revisionsanpartsselskab | 20,3% | 4,9 mio. kr. | 3 | 6,2 | Karlslunde |
| 42 | Enghild Regnskabsservice ApS | 16,6% | 391.149 kr. | 2 | 4,2 | Karlslunde |
| 43 | DEFinans ApS | 11,7% | 448.090 kr. | 2 | 4,1 | Greve |
| 44 | Advokatanpartsselskabet Rouvillain & Støkken Nielsen | 3,6% | 2,2 mio. kr. | 4 | 5,0 | Karlslunde |
| 45 | Tema Advokater ApS | 0,8% | 450.788 kr. | 1 | 3,3 | Greve |
| 46 | DANSK ERHVERVSSERVICE AF 24. AUGUST 2000 ApS | -12,2% | 120.151 kr. | — | 5,5 | Greve |
| 47 | SBA Management ApS | -35,2% | -2.000 kr. | — | 5,0 | Greve |
| 48 | Preus ApS | -172,7% | 26.353 kr. | 1 | 3,5 | Greve |
48 af 48 | ||||||
Ranglisten dækker alle 48 virksomheder inden for juridisk og regnskabsmæssig virksomhed i greve sorteret efter soliditetsgrad. Topplaceret er Acore Partners ApS med 100,0%, efterfulgt af NatureByBaum ApS (100,0%) og Multi Legal Group ApS (100,0%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.