| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | PSD ApS | 42208,7% | 53,8 mio. kr. | — | 8,0 | København K |
| 2 | Maj-Britt Andersen ApS | 104,4% | 0 kr. | 1 | 3,6 | Ikast |
| 3 | Røkt ApS | 101,8% | 21.250 kr. | — | 6,6 | Frederiksberg |
| 4 | Din Marketing Makker ApS | 101,2% | 28.290 kr. | — | 5,9 | Kastrup |
| 5 | PROMOTEC SCANDINAVIA ApS | 100,1% | 46.470 kr. | — | 6,3 | Løgstrup |
| 6 | Producters ApS | 100,0% | -62.277 kr. | — | 6,1 | København K |
| 7 | STALMAR ApS | 100,0% | — | — | 7,6 | København K |
| 8 | ALBECK & PARTNERS ApS | 100,0% | 31.000 kr. | — | 5,6 | Præstø |
| 9 | MP Consulting ApS | 100,0% | 1 kr. | — | 7,2 | Ringsted |
| 10 | HLN HOLDING ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,5 | Holstebro |
| 11 | MF A/S | 100,0% | -69.000 kr. | — | 8,8 | Kgs.Lyngby |
| 12 | JF A/S | 100,0% | -16.000 kr. | — | 8,7 | Frederiksberg |
| 13 | LA HOLDING ApS | 100,0% | -31.264 kr. | — | 6,6 | Esbjerg V |
| 14 | Rådgivning Nordvest ApS | 100,0% | — | — | 7,4 | Struer |
| 15 | NEED A HAND ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,9 | Charlottenlund |
| 16 | SANDAGER CONSULT ApS | 100,0% | — | — | 7,2 | Risskov |
| 17 | PWC STRATEGY& (DENMARK) ApS | 100,0% | -5.200 kr. | — | 6,1 | Hellerup |
| 18 | HAAMANN 1 A/S | 100,0% | -2.582 kr. | — | 6,7 | Rødovre |
| 19 | PETER CHRISTENSEN, RÅDGIVNING ApS | 100,0% | -2.576 kr. | — | 7,9 | Thisted |
| 20 | CHRISTIAN MARCK, ÅRHUS ApS | 100,0% | -2.501 kr. | — | 7,1 | Aarhus C |
| 21 | MCFALL HOLDING ApS | 100,0% | -975.233 kr. | — | 6,3 | Charlottenlund |
| 22 | JENS HOLMEGAARD ApS | 100,0% | -4.397 kr. | — | 6,1 | Hillerød |
| 23 | WILLEMOES HOLDING ApS | 100,0% | 0 kr. | 2 | 6,0 | Frederiksberg C |
| 24 | Morref ApS | 100,0% | — | 1 | 6,0 | Varde |
| 25 | BJØRVIG REKLAME ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,4 | Charlottenlund |
| 26 | NB CONSULT ApS | 100,0% | 267.134 kr. | 1 | 6,4 | Birkerød |
| 27 | KOMPLEMENTARSELSKABET ALGADE OG EGEBJERG BYGADE ApS | 100,0% | -10.000 kr. | — | 7,0 | Vedbæk |
| 28 | TOVARUS ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,7 | Højbjerg |
| 29 | CJ-GRUPPEN ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,1 | Allerød |
| 30 | SHAJAAN HOLDING ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,9 | Værløse |
| 31 | H. DANMARK RÅDGIVNING ApS | 100,0% | — | — | 7,3 | Vanløse |
| 32 | Primeview ApS | 100,0% | -3.868 kr. | 1 | 5,3 | Lemvig |
| 33 | INNOVATIONSCENTER VEST ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 8,0 | Varde |
| 34 | NEW OWNERS MANAGEMENT ApS | 100,0% | -1.502 kr. | — | 7,3 | Aalborg |
| 35 | PETER SØBY NIELSEN ApS | 100,0% | — | — | 7,0 | Jyllinge |
| 36 | BIRGITTE LØNVIG ApS | 100,0% | — | — | 6,6 | Holte |
| 37 | XEQTIVE ApS | 100,0% | 9.378 kr. | — | 6,9 | Galten |
| 38 | KOMPLEMENTARSELSKABET VINDINVEST 2 ApS | 100,0% | -800 kr. | — | 7,0 | Hobro |
| 39 | GURRE ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,0 | Helsingør |
| 40 | EVIDENCE CONSULTING ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,1 | Frederiksberg |
| 41 | Q-LEAPS ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,7 | Virum |
| 42 | ALPHA CONSULTING A/S | 100,0% | 0 kr. | 1 | 6,7 | København S |
| 43 | JURITION ApS | 100,0% | 202.917 kr. | 1 | 5,3 | Viborg |
| 44 | ABL ApS | 100,0% | — | — | 6,9 | Dragør |
| 45 | VIRO CONSULT ApS | 100,0% | -50.440 kr. | 1 | 5,7 | København K |
| 46 | CANARY INVESTMENT ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,9 | Hellerup |
| 47 | 300TRES ApS | 100,0% | 2,0 mio. kr. | 1 | 7,3 | Holte |
| 48 | FLEXBIZ PARTNER ApS | 100,0% | -17.250 kr. | — | 6,5 | Valby |
| 49 | FINECON ApS | 100,0% | -375 kr. | — | 6,5 | Hillerød |
| 50 | JSS INVEST HOLDING ApS | 100,0% | -1.188 kr. | — | 6,3 | Risskov |
Ranglisten dækker alle 11.833 virksomheder inden for vedtagelse af virksomhedspolitik og virksomhedsledelse sorteret efter soliditetsgrad. Topplaceret er PSD ApS med 42208,7%, efterfulgt af Maj-Britt Andersen ApS (104,4%) og Røkt ApS (101,8%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.