| # | Virksomhed | Likviditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | MS 6057 ApS | 22210836,7% | 0 kr. | 1 | 6,7 | Hellerup |
| 2 | JF A/S | 8196675,0% | -16.000 kr. | — | 8,7 | Frederiksberg |
| 3 | MFBL 2017 ApS | 6347800,0% | 0 kr. | — | 6,2 | København K |
| 4 | MF A/S | 6138943,8% | -69.000 kr. | — | 8,8 | Kgs.Lyngby |
| 5 | MCS Holding af 2018 ApS | 6011566,7% | 0 kr. | — | 6,2 | Greve |
| 6 | Kristine Stær Holding ApS | 4322066,7% | 92.500 kr. | — | 7,7 | København NV |
| 7 | MMA Åbuen Holding ApS | 2059254,6% | 0 kr. | — | 5,7 | Karlslunde |
| 8 | VALUECARE ApS | 1855610,6% | -408 kr. | — | 7,9 | Skanderborg |
| 9 | BELFIFI HOLDING ApS | 1458612,5% | 0 kr. | — | 5,7 | København SV |
| 10 | JERA Nex bp Danmark ApS | 1333766,7% | 0 kr. | 12 | 6,1 | København V |
| 11 | Doughnut Media ApS | 1164264,4% | 10.593 kr. | 1 | 4,3 | Højbjerg |
| 12 | SECONDPATHVALUE ApS | 1032891,3% | -112.312 kr. | 1 | 5,1 | Hørsholm |
| 13 | Bjarne Henning Jensen ApS | 782481,1% | 0 kr. | — | 7,6 | Holte |
| 14 | FONZIE ApS | 677895,9% | 62.500 kr. | — | 8,3 | Klampenborg |
| 15 | KUHR HOLDING A/S | 606633,2% | — | — | 7,7 | Spøttrup |
| 16 | THORVALD REIN A/S | 603388,3% | 21.093 kr. | 3 | 6,8 | Hellerup |
| 17 | LINAX EJENDOMME ApS | 602200,0% | 121.745 kr. | — | 5,8 | Helsinge |
| 18 | RUBIN INVEST ApS | 545176,1% | -11.219 kr. | — | 8,6 | Odense M |
| 19 | GREN & HOLM ApS | 495314,8% | -12.077 kr. | 1 | 5,8 | Frederiksberg C |
| 20 | KALVE HOLDING ApS | 428700,3% | — | — | 7,6 | Bylderup-Bov |
| 21 | Kapitaludvikling ApS | 374635,4% | 2.000 kr. | — | 5,2 | Valby |
| 22 | Norremark ApS | 365177,8% | -7.009 kr. | — | 7,1 | Aarhus C |
| 23 | E Cronberg Holding ApS | 358813,4% | — | — | 6,5 | Frederiksberg C |
| 24 | Pure Gym Denmark Holding A/S | 352833,3% | -74.000 kr. | 1 | 7,8 | Valby |
| 25 | ZOFMA ApS | 342886,4% | — | 1 | 7,3 | Rødovre |
| 26 | KIM LANG HOLDING ApS | 300781,5% | -18.689 kr. | — | 6,7 | Søborg |
| 27 | MSO ApS | 291326,2% | -2.309 kr. | — | 7,2 | Holbæk |
| 28 | Energy Hub A/S | 275968,4% | -44.127 kr. | 1 | 4,9 | Aarhus C |
| 29 | GRÆVLING ApS | 262756,7% | -3.960 kr. | — | 6,9 | Kvistgård |
| 30 | VILVORDE INVEST ApS | 254887,1% | -195.340 kr. | 1 | 7,2 | Charlottenlund |
| 31 | SarSti ApS | 248438,9% | -14.169 kr. | — | 5,8 | København V |
| 32 | Erstad Gram Invest ApS | 237018,6% | -7.223 kr. | — | 7,7 | Silkeborg |
| 33 | MELHEDE HOLDING A/S | 216729,1% | -2.495 kr. | — | 8,4 | København S |
| 34 | THILLEMANN HOLDING ApS | 212034,7% | -34.296 kr. | — | 6,8 | Højbjerg |
| 35 | Langelandsgården Invest ApS | 210989,6% | — | — | 8,7 | København K |
| 36 | Tohoku Offshore Wind Holding A/S | 203365,3% | — | — | 6,9 | Fredericia |
| 37 | Aktieselskabet af 22.1.2021 | 199740,1% | -215.963 kr. | — | 6,6 | Aarhus C |
| 38 | HAGELSKJÆR HOLDING ApS | 196820,1% | 0 kr. | — | 7,2 | Aarhus C |
| 39 | The Tech Collective A/S | 191841,4% | -577 kr. | — | 7,3 | Hellerup |
| 40 | NINE ONE ONE ApS | 186002,9% | -25.437 kr. | — | 6,3 | Skanderborg |
| 41 | DK Imperial II BidCo ApS | 185118,7% | 4,1 mio. kr. | — | 7,7 | København Ø |
| 42 | JTH CONSULT ApS | 182935,1% | 10.407 kr. | 1 | 6,6 | Aabenraa |
| 43 | PEMETO HOLDING ApS | 180911,3% | -1.264.065 kr. | 2 | 7,2 | Hillerød |
| 44 | CB Investment & Consulting ApS | 178336,4% | -28 kr. | — | 7,4 | Give |
| 45 | STEFFEN DUVE HOLDING ApS | 175988,7% | -91.712 kr. | — | 7,7 | Åbyhøj |
| 46 | LARS RASMUSSEN ApS | 170842,0% | -102.709 kr. | 1 | 5,8 | Farum |
| 47 | JOSO INVEST ApS | 161829,9% | -499.872 kr. | 2 | 7,2 | Søborg |
| 48 | LHFO D P/S | 156290,9% | -81.000 kr. | — | 8,0 | Frederiksberg C |
| 49 | ANETTE HEGNER ApS | 154493,6% | -22.500 kr. | — | 7,8 | Gentofte |
| 50 | H. DANMARK RÅDGIVNING ApS | 149900,0% | — | — | 7,3 | Vanløse |
Ranglisten dækker alle 11.260 virksomheder inden for vedtagelse af virksomhedspolitik og virksomhedsledelse sorteret efter likviditetsgrad. Topplaceret er MS 6057 ApS med 22210836,7%, efterfulgt af JF A/S (8196675,0%) og MFBL 2017 ApS (6347800,0%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.