| # | Virksomhed | Afkastningsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | HILLEMANN&HESSEL HOLDING ApS | 180050,5% | -7.550 kr. | — | 5,5 | Viborg |
| 2 | Spis.dk ApS | 16347,5% | — | — | 4,4 | Esbjerg Ø |
| 3 | ADDFOCUS ApS | 14822,6% | 381.354 kr. | 1 | 4,3 | Risskov |
| 4 | Excelsus ApS | 13746,5% | — | — | 4,1 | Risskov |
| 5 | DORTE INVEST ApS | 12136,0% | 273.850 kr. | — | 4,9 | København V |
| 6 | BA Wine & Fine Foods ApS | 7767,8% | 74.185 kr. | 1 | 3,6 | Korsør |
| 7 | NAVIGIO A/S | 5507,3% | -38.770 kr. | 1 | 3,5 | København K |
| 8 | JOHANSEN INVEST ApS | 3999,3% | 99.626 kr. | — | 4,4 | Jelling |
| 9 | Company Services ApS | 3397,4% | 214.975 kr. | — | 4,7 | Køge |
| 10 | Foxgarden ApS | 2710,7% | -6.125 kr. | — | 6,6 | Aalborg |
| 11 | GME Consulting ApS | 2105,8% | 148.060 kr. | — | 4,3 | Klampenborg |
| 12 | SRH ApS | 1987,0% | 90.924 kr. | 1 | 3,5 | Lille Skensved |
| 13 | Growth you create human ApS | 1875,4% | 36.222 kr. | — | 5,2 | Charlottenlund |
| 14 | Stjerne TM ApS | 1768,9% | -7.274 kr. | 1 | 5,8 | Hirtshals |
| 15 | Salon Partner ApS | 1348,5% | 22.957 kr. | — | 5,0 | Frederiksberg |
| 16 | JUHLAND ApS | 1328,2% | 509.422 kr. | — | 5,8 | København S |
| 17 | FT 1 ApS | 1275,4% | 406.953 kr. | 1 | 3,7 | Hinnerup |
| 18 | WISSING A/S | 1202,5% | 3,6 mio. kr. | 1 | 4,7 | Middelfart |
| 19 | David Zahle Consulting ApS | 1032,0% | 1,1 mio. kr. | 1 | 6,8 | København K |
| 20 | Omstilling ApS | 1014,3% | -13.571 kr. | 1 | 5,1 | Virum |
| 21 | Global Road ApS | 951,9% | 473.578 kr. | 1 | 4,0 | København K |
| 22 | DS ERHVERV ApS | 947,5% | -12.558 kr. | — | 4,8 | Stege |
| 23 | Ecotrans Partner ApS | 875,0% | 0 kr. | 1 | 3,4 | Rødovre |
| 24 | Develop Invest ApS | 857,9% | 332.114 kr. | — | 5,7 | København S |
| 25 | Best Location ApS | 857,7% | 375.348 kr. | — | 4,8 | København K |
| 26 | ACROSS PARTNERS ApS | 852,0% | -35.387 kr. | 1 | 2,7 | Virum |
| 27 | JFG Denmark ApS | 829,5% | 623.919 kr. | 2 | 4,6 | Silkeborg |
| 28 | Norbert ApS | 747,0% | 398.419 kr. | 1 | 4,3 | Farum |
| 29 | PLAiBASE ApS | 728,3% | 100.208 kr. | 1 | 3,5 | Horsens |
| 30 | SAPERE AUDE ApS | 697,2% | 7,3 mio. kr. | — | 5,6 | Hellerup |
| 31 | Libraqum Consulting ApS | 666,5% | 350.489 kr. | 1 | 3,5 | Brabrand |
| 32 | Velocity Management ApS | 628,6% | 166.218 kr. | — | 4,9 | København K |
| 33 | QBE Consulting ApS | 619,6% | 417.629 kr. | — | 5,5 | Fuglebjerg |
| 34 | Jobboozt ApS | 589,5% | 1,2 mio. kr. | 1 | 4,5 | København S |
| 35 | QUARTERMASTER ApS | 580,8% | 139.153 kr. | 1 | 4,1 | Hørsholm |
| 36 | EAE ApS | 552,3% | 359.136 kr. | 1 | 3,2 | København SV |
| 37 | Tandfeen Aarhus ApS | 508,9% | 403.086 kr. | 1 | 4,4 | Aarhus C |
| 38 | Oculis Aliis ApS | 502,2% | 1,7 mio. kr. | 1 | 6,3 | Frederiksberg |
| 39 | RAMZAN HOLDING ApS | 493,4% | 862.432 kr. | — | 6,0 | København K |
| 40 | Ayodele ApS | 483,8% | 54.578 kr. | 1 | 3,5 | Klampenborg |
| 41 | SCS Group Holding ApS | 475,8% | -548 kr. | — | 5,5 | København K |
| 42 | Klikfunding ApS | 455,1% | 790.459 kr. | 1 | 4,3 | Ballerup |
| 43 | Future Consulting Academy ApS | 437,8% | 110.936 kr. | 2 | 4,0 | Borup |
| 44 | LONGBUS HOLDING ApS | 427,7% | 37.121 kr. | — | 7,0 | Farsø |
| 45 | CIAA HOLDING ApS | 411,1% | 269.380 kr. | — | 4,8 | Hellerup |
| 46 | CREP ApS | 408,3% | — | — | 5,8 | København Ø |
| 47 | SustainImpact ApS | 376,1% | — | 1 | 3,0 | Vejby |
| 48 | ByMakers Randers ApS | 365,7% | — | — | 4,3 | Skanderborg |
| 49 | Group Ahead ApS | 364,2% | 295.319 kr. | 1 | 5,0 | København SV |
| 50 | FRESE HOLDING ApS | 344,2% | -2.309.623 kr. | 1 | 7,2 | Slagelse |
Ranglisten dækker alle 11.829 virksomheder inden for vedtagelse af virksomhedspolitik og virksomhedsledelse sorteret efter afkastningsgrad. Topplaceret er HILLEMANN&HESSEL HOLDING ApS med 180050,5%, efterfulgt af Spis.dk ApS (16347,5%) og ADDFOCUS ApS (14822,6%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.