| # | Virksomhed | Likviditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | YOLI ApS | 5470680,3% | 1,0 mio. kr. | 7 | 4,9 | København NV |
| 2 | Lumo Climbing ApS | 42940,4% | 365 kr. | — | 7,6 | København N |
| 3 | COOK GROUP EUROPE ApS | 29447,1% | -65.000 kr. | — | 7,3 | Bjæverskov |
| 4 | Millo ApS | 27574,6% | -32.187 kr. | — | 6,5 | Vallensbæk Strand |
| 5 | CAPPWORLD ApS | 24984,2% | -31.869 kr. | — | 6,2 | Odense M |
| 6 | Bardazid ApS | 21979,4% | -7.392 kr. | — | 7,7 | Ebeltoft |
| 7 | P.P. - ORTHO ApS | 15317,0% | 1,1 mio. kr. | 4 | 5,5 | Brønshøj |
| 8 | BYKIRK ApS | 10872,4% | -102.321 kr. | 1 | 3,8 | København K |
| 9 | AQUA-VIVE ApS | 10015,0% | -35.724 kr. | — | 6,6 | Silkeborg |
| 10 | Sleeping Hero ApS | 9104,9% | — | — | 7,0 | København S |
| 11 | KLINISK TANDTEKNIKER PERNILLE ASMUSSEN ApS | 7730,2% | -19.801 kr. | — | 7,5 | Aalborg |
| 12 | Ricordo ApS | 6816,4% | -39.099 kr. | 1 | 6,3 | Dragør |
| 13 | Amji Holding ApS | 6218,6% | -98.151 kr. | 1 | 6,5 | Holte |
| 14 | RATJEN-DENTALLABORATORIUM ApS | 5664,4% | -46.808 kr. | 1 | 5,5 | Mårslet |
| 15 | INNERTRAK ApS | 5229,4% | 35.964 kr. | 2 | 5,2 | Frederiksværk |
| 16 | FURESØDENTAL ApS | 5202,6% | -8.324 kr. | — | 6,4 | Værløse |
| 17 | poingi ApS | 4571,3% | -80.353 kr. | — | 7,3 | Kolding |
| 18 | CARE-DNA Aps | 4553,9% | -4.122 kr. | — | 7,4 | København Ø |
| 19 | Paddle Wedge Hockey ApS | 3965,7% | — | 3 | 6,0 | Haderslev |
| 20 | CITIUS REMEX ApS | 3573,2% | 475.833 kr. | — | 7,7 | Odder |
| 21 | Fre-Ka-Ka-Holding ApS | 3526,7% | 539.152 kr. | 3 | 6,8 | København S |
| 22 | DALLMEDICA ApS | 3470,4% | -15.044 kr. | — | 6,4 | Lystrup |
| 23 | KLINISK TANDTEKNIKER LARS RYE ApS | 3462,9% | -9.892 kr. | 3 | 6,2 | Nørresundby |
| 24 | Scandic Defence ApS | 3363,4% | 3,8 mio. kr. | 3 | 7,3 | Jyllinge |
| 25 | Aaby Affinering ApS | 3036,6% | -19.872 kr. | — | 4,8 | Aabybro |
| 26 | RÅVARELAGERET ApS | 2924,5% | 4.714 kr. | 1 | 6,4 | Espergærde |
| 27 | Eriksens Tandteknik ApS | 2868,5% | 2,0 mio. kr. | 3 | 6,5 | Slagelse |
| 28 | PEPIN INVEST A/S | 2860,1% | 168.543 kr. | — | 7,9 | Klampenborg |
| 29 | Smile dental lab ApS | 2491,4% | 555.480 kr. | 3 | 5,7 | Dyssegård |
| 30 | Crosstepper Me-Mover ApS | 2364,3% | 540.658 kr. | 3 | 4,3 | Hellerup |
| 31 | EchoVice ApS | 2263,4% | 902.548 kr. | 2 | 5,8 | Odense M |
| 32 | RESTART SMALL BUSINESS SUPPORT ApS | 2231,0% | -9.813 kr. | — | 7,8 | København K |
| 33 | JGN 2 Glamsbjerg ApS | 2152,9% | 23.334 kr. | 1 | 5,9 | Aarup |
| 34 | UNION MEDICO ApS | 2119,0% | 4,4 mio. kr. | 3 | 5,8 | København Ø |
| 35 | KYW ApS | 2115,9% | -90.581 kr. | 1 | 5,4 | Kirke Hyllinge |
| 36 | ARENA COPENHAGEN ApS | 1744,3% | -12.035 kr. | — | 5,9 | Rødekro |
| 37 | Caroline Dysted Jewellery ApS | 1734,9% | -7.820 kr. | — | 6,3 | Silkeborg |
| 38 | VIOBAC APS | 1693,2% | -2.190.138 kr. | 2 | 5,8 | Valby |
| 39 | MedicQuant ApS | 1645,3% | 1,1 mio. kr. | 10 | 6,4 | Aarhus N |
| 40 | G OG B HOLDING ApS | 1641,7% | -4.375 kr. | — | 6,9 | Valby |
| 41 | Bruun Inventions ApS | 1617,5% | 59.240 kr. | — | 7,6 | Fredericia |
| 42 | TRÆNINGSPAVILLONEN ApS | 1550,5% | 103.736 kr. | — | 7,5 | Vedbæk |
| 43 | PianohjulDK ApS | 1548,3% | 24.798 kr. | — | 7,7 | Kalundborg |
| 44 | REJSTRUP SAVVÆRK LILLE BJØRN ApS | 1538,4% | 2,5 mio. kr. | 8 | 6,9 | Randers NV |
| 45 | S2P ApS | 1525,0% | 4.673 kr. | — | 6,7 | Holbæk |
| 46 | Furine ApS | 1495,0% | 699.697 kr. | 9 | 5,6 | Skævinge |
| 47 | 2R Vital ApS | 1479,0% | 14,2 mio. kr. | — | 8,3 | Ølstykke |
| 48 | SCANDI PARTS ApS | 1473,5% | 474.299 kr. | 1 | 5,6 | Hemmet |
| 49 | BIRGITTE BONNERUP ApS | 1407,8% | 884.132 kr. | 1 | 7,0 | København NV |
| 50 | SECURIN ApS | 1407,5% | 9.565 kr. | — | 6,8 | Skævinge |
Ranglisten dækker alle 778 virksomheder inden for anden fremstillingsvirksomhed sorteret efter likviditetsgrad. Topplaceret er YOLI ApS med 5470680,3%, efterfulgt af Lumo Climbing ApS (42940,4%) og COOK GROUP EUROPE ApS (29447,1%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.