| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | RØDOVRE STÅL A/S | 89,0% | 428.645 kr. | 1 | 6,8 | Rødovre |
| 2 | HS SMEDEN ApS | 74,5% | 4,5 mio. kr. | 11 | 6,9 | Rødovre |
| 3 | ALU DESIGN A/S | 72,0% | — | 6 | 8,0 | Rødovre |
| 4 | POVL SØRENSEN A/S KLIPPE- & BUKKESERVICE | 68,1% | 5,5 mio. kr. | 13 | 7,0 | Rødovre |
| 5 | SIGN CREATION ApS | 61,5% | 1,7 mio. kr. | 3 | 7,2 | Rødovre |
| 6 | FREDERIKSBERG FJEDERFABRIK A/S | 60,9% | 5,8 mio. kr. | 6 | 7,6 | Rødovre |
| 7 | CASTELLA S INDUSTRILAKERING EFTF. ApS | 59,0% | 4,3 mio. kr. | 9 | 6,3 | Rødovre |
| 8 | DIBBERN COLOR DESIGN ApS | 57,4% | 3,0 mio. kr. | 4 | 6,9 | Rødovre |
| 9 | OMØ A/S | 48,8% | 33,6 mio. kr. | 30 | 7,3 | Rødovre |
| 10 | Københavns Smedeværksted ApS | 47,1% | 2,2 mio. kr. | 2 | 6,4 | Rødovre |
| 11 | Helstrand Smedje ApS | 42,4% | 783.900 kr. | 1 | 5,2 | Rødovre |
| 12 | OLSEN METALTRYKKERI A/S | 39,0% | 15,9 mio. kr. | 37 | 7,6 | Rødovre |
| 13 | 2KOMP INDUSTRILAKERING ApS | 35,7% | 1,6 mio. kr. | 3 | 6,0 | Rødovre |
| 14 | Smedelab ApS | 30,5% | 767.491 kr. | 3 | 4,6 | Rødovre |
| 15 | FJELSØ ENTREPRISE KBH. A/S | 23,8% | 4,2 mio. kr. | 15 | 4,1 | Rødovre |
| 16 | RADIATORDESIGN ApS | 16,3% | 3,0 mio. kr. | 3 | 5,8 | Rødovre |
| 17 | Maskinfabrikken Rational ApS | 15,4% | 2,6 mio. kr. | 5 | 5,6 | Rødovre |
| 18 | DEKI A/S | 13,7% | 3,9 mio. kr. | 10 | 5,7 | Rødovre |
| 19 | Bergmann Steel ApS | 2,0% | 2,7 mio. kr. | 10 | 4,5 | Rødovre |
| 20 | Bergmann Pulverlakering ApS | -32,5% | 520.256 kr. | 1 | 3,4 | Rødovre |
| 21 | SorptionShade A/S | -35,4% | -69.994 kr. | — | 4,9 | Rødovre |
| 22 | FOXGARD ApS | -116,5% | -52.215 kr. | — | 4,4 | Rødovre |
| 23 | Kisuki Akryl & Metalvarefabrik ApS | -275,0% | 3,9 mio. kr. | 13 | 4,2 | Rødovre |
23 af 23 | ||||||
Ranglisten dækker alle 23 virksomheder inden for fremstilling af metallvarer i rødovre sorteret efter soliditetsgrad. Topplaceret er RØDOVRE STÅL A/S med 89,0%, efterfulgt af HS SMEDEN ApS (74,5%) og ALU DESIGN A/S (72,0%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.