| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | L.C. AUDIO TECHNOLOGY ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,7 | Åbyhøj |
| 2 | Innotech Productions ApS | 100,0% | -25.128 kr. | — | 7,2 | Risskov |
| 3 | BRØG ApS | 99,5% | 0 kr. | — | 7,0 | Højbjerg |
| 4 | CSS Electronics ApS | 98,8% | 30,7 mio. kr. | 7 | 7,3 | Åbyhøj |
| 5 | SIGNUM ApS | 98,4% | -13.138 kr. | — | 6,6 | Højbjerg |
| 6 | RYELIGHTING ApS | 97,3% | -3.000 kr. | — | 6,3 | Brabrand |
| 7 | Takiro ApS | 88,4% | -4.950 kr. | 1 | 6,2 | Aarhus C |
| 8 | ACCESS TECHNOLOGY A/S | 80,2% | 27,8 mio. kr. | 35 | 8,4 | Lystrup |
| 9 | Robots and Cobots ApS | 68,0% | -12.080 kr. | — | 6,1 | Brabrand |
| 10 | SENECO A/S | 66,1% | 5,7 mio. kr. | 10 | 6,6 | Viby J |
| 11 | Suprabeam A/S | 65,6% | 6,3 mio. kr. | 9 | 6,2 | Aarhus N |
| 12 | DANCRIMP A/S | 59,1% | 1,8 mio. kr. | 4 | 5,4 | Silkeborg |
| 13 | Clarios Denmark ApS | 55,2% | 914.522 kr. | 1 | 5,9 | Aarhus C |
| 14 | SolarLab A/S | 42,2% | 14,1 mio. kr. | 20 | 7,0 | Viby J |
| 15 | Techmatic ApS | 39,8% | 2,3 mio. kr. | 1 | 5,5 | Brabrand |
| 16 | iiON-Systems IOT ApS | 36,8% | 677.264 kr. | 1 | 5,1 | Risskov |
| 17 | AUDIOCURA ApS | 28,7% | -500.818 kr. | 1 | 4,6 | Risskov |
| 18 | UV Medico A/S | 18,3% | -299.321 kr. | 26 | 4,4 | København K |
| 19 | HyBess Energy A/S | 14,1% | -928.960 kr. | 4 | 3,7 | Aarhus C |
| 20 | Batteri Energi ApS | 13,8% | 864.903 kr. | 5 | 3,7 | Risskov |
| 21 | INNOVAID A/S | 13,4% | 566.210 kr. | 7 | 4,1 | Skødstrup |
| 22 | SOUNDFOCUS ApS | 9,5% | 1,1 mio. kr. | 6 | 3,9 | Risskov |
| 23 | JGT Tech ApS | 9,2% | 37.453 kr. | — | 4,6 | Trige |
| 24 | O-Robotics ApS | 6,3% | 572.420 kr. | 11 | 5,2 | Tilst |
| 25 | Viridus Manufacturing A/S | 5,5% | 9,5 mio. kr. | 27 | 5,0 | Aarhus N |
| 26 | DVT Light ApS | -3,6% | 2,7 mio. kr. | 3 | 2,6 | Hasselager |
| 27 | NILROY ApS | -65,0% | 48.508 kr. | 1 | 3,3 | Brabrand |
| 28 | LYFA ApS | -195,9% | 2,0 mio. kr. | 5 | 4,6 | Viby J |
| 29 | Next Fabrication * ApS | -207,8% | -96.158 kr. | 2 | 2,5 | Risskov |
| 30 | IR Focus ApS | -830,0% | -34.112 kr. | — | 5,0 | Skødstrup |
30 af 30 | ||||||
Ranglisten dækker alle 30 virksomheder inden for fremstilling af elektrisk udstyr i aarhus sorteret efter soliditetsgrad. Topplaceret er L.C. AUDIO TECHNOLOGY ApS med 100,0%, efterfulgt af Innotech Productions ApS (100,0%) og BRØG ApS (99,5%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.