| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Raindear ApS | 100,0% | — | — | 7,0 | København K |
| 2 | Sverre W. Monsen DK A/S | 99,6% | 0 kr. | 1 | 5,5 | København K |
| 3 | MOISIDIS TRADING COMPANY ApS | 91,7% | 4.916 kr. | 1 | 6,4 | København NV |
| 4 | MADUKO ApS | 87,0% | -9.233 kr. | 1 | 5,0 | København N |
| 5 | Rytme Sport ApS | 73,0% | 246.091 kr. | 1 | 7,1 | København N |
| 6 | GANNI A/S | 72,9% | 901,9 mio. kr. | 167 | 8,9 | København K |
| 7 | May Group Danmark ApS | 72,5% | 2,6 mio. kr. | 3 | 7,1 | København Ø |
| 8 | EHB BOOKING AND CONSULTING ApS | 71,3% | 40.260 kr. | — | 7,6 | København K |
| 9 | OUR SHIFT ApS | 70,8% | 223.410 kr. | 1 | 6,4 | København N |
| 10 | PAPILIO.DK ApS | 68,4% | 530.542 kr. | 1 | 6,4 | København K |
| 11 | WEIRDWEAR ApS | 62,8% | 1,4 mio. kr. | 4 | 5,6 | København K |
| 12 | Kobensac ApS | 60,1% | 320.318 kr. | 6 | 5,7 | København NV |
| 13 | CELLI FREIFELDT ApS | 59,1% | 961.416 kr. | 2 | 7,0 | København Ø |
| 14 | Sandra Gardiner & Systue ApS | 56,6% | 1,4 mio. kr. | 3 | 5,0 | København Ø |
| 15 | Dancer ApS | 53,6% | 140.493 kr. | 2 | 4,8 | København N |
| 16 | Saga Editions ApS | 52,7% | 51.867 kr. | 1 | 6,5 | Søborg |
| 17 | MOND OF COPENHAGEN ApS | 51,7% | 6,1 mio. kr. | 15 | 5,8 | København SV |
| 18 | The Cotton Group A/S | 42,9% | 2,7 mia. kr. | 3 | 8,7 | København K |
| 19 | Maal-manden ApS | 42,7% | — | 1 | 6,1 | København K |
| 20 | BARONS ApS | 40,5% | 3,7 mio. kr. | 12 | 5,4 | København NV |
| 21 | Caro Design ApS | 40,3% | 1,6 mio. kr. | 9 | 6,0 | København K |
| 22 | Hubert & Toghill ApS | 32,3% | 382.514 kr. | 1 | 5,7 | København V |
| 23 | Sloth Rousing ApS | 31,1% | — | 1 | 5,1 | København N |
| 24 | LE-FIX CLOTHING ApS | 31,1% | 2,4 mio. kr. | 12 | 6,1 | København N |
| 25 | Exercere ApS | 28,2% | 15,7 mio. kr. | 39 | 7,1 | København Ø |
| 26 | Thi Thao Copenhagen ApS | 27,0% | 1,1 mio. kr. | 3 | 5,2 | København K |
| 27 | Sierra Athletics ApS | 24,7% | — | — | 5,0 | København Ø |
| 28 | WALLNUTS ApS | 24,4% | 5.235 kr. | — | 5,3 | København Ø |
| 29 | Palmes ApS | 22,3% | 1,9 mio. kr. | 6 | 5,4 | København V |
| 30 | Cosmiq Studios ApS | 21,5% | 160.725 kr. | — | 5,9 | København K |
| 31 | Cecilie Bahnsen ApS | 20,4% | 14,7 mio. kr. | 31 | 5,9 | København Ø |
| 32 | OYAA HOLDING ApS | 18,6% | 7.887 kr. | 1 | 4,7 | København K |
| 33 | TailorMate Denmark Aps | 14,1% | 333.023 kr. | 1 | 4,9 | København K |
| 34 | TAILOR SHAPED ApS | 6,5% | 14,9 mio. kr. | 19 | 5,3 | København K |
| 35 | Skrædderinden ApS | 3,4% | 246.389 kr. | 1 | 2,7 | Valby |
| 36 | OEHM ApS | 2,3% | 111.622 kr. | 1 | 3,8 | København S |
| 37 | Monsieur Mini Design ApS | 1,9% | 378.113 kr. | 1 | 2,8 | Brønshøj |
| 38 | WE NORWEGIANS Europe ApS | 0,3% | 63.415 kr. | — | 5,1 | København SV |
| 39 | TøjProduktionsLab ApS | -2,6% | 362.296 kr. | 2 | 2,6 | København K |
| 40 | Pojagi ApS | -7,0% | -3.004 kr. | — | 4,2 | København S |
| 41 | DESIGN 1986 ApS | -21,1% | -120.697 kr. | 2 | 3,3 | København K |
| 42 | LASSE SPANGENBERG COPENHAGEN ApS | -30,1% | 655.754 kr. | 3 | 3,7 | København K |
| 43 | 1 PEOPLE A/S | -35,5% | -817.608 kr. | 1 | 4,8 | København S |
| 44 | Vinterberg ApS | -44,1% | 82.134 kr. | 1 | 1,9 | København K |
| 45 | Lac Demure ApS | -56,5% | 445.416 kr. | 4 | 3,4 | København V |
| 46 | GABI GAMÉL ApS | -57,6% | -40.584 kr. | 1 | 2,5 | København K |
| 47 | ECOUTURE & HELGER APS | -62,3% | 386.833 kr. | 3 | 2,4 | København K |
| 48 | BØGELUND-JENSEN ApS | -70,1% | 256.992 kr. | 1 | 3,3 | København Ø |
| 49 | Yin Yang ApS | -77,8% | 72 kr. | — | 4,5 | København V |
| 50 | Empreinte Nordic ApS | -99,7% | 196.931 kr. | 1 | 1,9 | København K |
Ranglisten dækker alle 59 virksomheder inden for fremstilling af beklædningsartikler i københavn sorteret efter soliditetsgrad. Topplaceret er Raindear ApS med 100,0%, efterfulgt af Sverre W. Monsen DK A/S (99,6%) og MOISIDIS TRADING COMPANY ApS (91,7%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.