| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | S. K. TRADING ApS | 100,0% | -16.419 kr. | — | 6,3 | Løgstør |
| 2 | Spigo Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,3 | Løgstør |
| 3 | MPLMK ApS | 100,0% | 39.873 kr. | — | 8,7 | Aars |
| 4 | MIFICAS HOLDING ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,3 | Aars |
| 5 | Himmerlandsgade 100 ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,9 | Aars |
| 6 | JESA INVEST ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,5 | Farsø |
| 7 | FC3G ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,2 | Aars |
| 8 | Hex Holding ApS | 100,0% | -1.475 kr. | — | 6,8 | Aalestrup |
| 9 | Dalbøl & Høgh ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,8 | Løgstør |
| 10 | Carlsbæk Holdings ApS | 100,0% | — | — | 6,4 | Aars |
| 11 | JMMP Holding ApS | 100,0% | — | — | 5,9 | Aars |
| 12 | JNT Holding ApS | 100,0% | -7.169 kr. | — | 5,7 | Gedsted |
| 13 | MoonEyed People Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,9 | Løgstør |
| 14 | TøTe Invest ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,0 | Jyderup |
| 15 | Krøjmand ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,0 | Aars |
| 16 | Komplementarselskabet Mølle nummer 13 Thorup-sletten ApS | 100,0% | — | — | 5,9 | Løgstør |
| 17 | MBU Holding 2021 ApS | 100,0% | -3.500 kr. | — | 6,5 | Aars |
| 18 | JENS K. SØNDERGAARD HOLDING ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,9 | Farsø |
| 19 | Christian Tølbøll Holding ApS | 100,0% | -9.572 kr. | — | 6,9 | Aars |
| 20 | OR Invest Farsø II ApS | 100,0% | — | — | 7,3 | Farsø |
| 21 | KOMPLEMENTARSELSKABET AARS BYMIDTE ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,4 | Aars |
| 22 | VILLY ANDERSEN HOLDING ApS | 100,0% | -111.930 kr. | — | 7,3 | Aars |
| 23 | Dana Invest ApS | 100,0% | 3,8 mio. kr. | — | 8,7 | Aars |
| 24 | JS Handel Farsø Holding ApS | 100,0% | -22.901 kr. | — | 7,7 | Farsø |
| 25 | Heredis LGJ Holding ApS | 100,0% | -315.108 kr. | 2 | 7,7 | Løgstør |
| 26 | Jakob Nøhr Holding ApS | 100,0% | -44.069 kr. | — | 6,8 | Aars |
| 27 | HMP HOLDING AARS ApS | 100,0% | -70.738 kr. | — | 8,0 | Aars |
| 28 | KLAUS BUUS HOLDING ApS | 100,0% | -14.250 kr. | — | 8,0 | Aars |
| 29 | Magnus Nørlem ApS | 100,0% | — | — | 7,2 | Farsø |
| 30 | Frederikke Tølbøll Holding ApS | 100,0% | -20.396 kr. | — | 6,6 | Aars |
| 31 | Hans Meldgaard Holding ApS | 99,9% | 0 kr. | — | 6,7 | Farsø |
| 32 | Fjelsø Partner V ApS | 99,9% | -8.250 kr. | — | 7,0 | Aalestrup |
| 33 | Kamilla Rask Nøhr Holding ApS | 99,9% | -25.100 kr. | — | 7,0 | Aars |
| 34 | FREJ Holding ST ApS | 99,9% | -7.500 kr. | — | 7,6 | Aars |
| 35 | Emil Tølbøll Holding ApS | 99,9% | -9.771 kr. | — | 6,6 | Aars |
| 36 | Frits Ebbesø Holding 5 ApS | 99,9% | -7.813 kr. | — | 7,3 | Farsø |
| 37 | LUNDKRIST ApS | 99,9% | -42.892 kr. | — | 7,1 | Aars |
| 38 | KRALLE HOLDING ApS | 99,9% | -6.250 kr. | — | 7,1 | Aars |
| 39 | HGS Holding ApS | 99,9% | -6.250 kr. | — | 7,0 | Aars |
| 40 | FN Holding 2020 ApS | 99,9% | -9.375 kr. | — | 6,9 | Aalestrup |
| 41 | HENRIK LUNDTOFT HOLDING ApS | 99,9% | -42.931 kr. | 1 | 5,9 | Aalestrup |
| 42 | STANMA HOLDING ApS | 99,9% | -5.774 kr. | — | 7,0 | Aars |
| 43 | Frits Ebbesø Holding 6 ApS | 99,9% | -7.813 kr. | — | 7,3 | Farsø |
| 44 | BKC HOLDING ApS | 99,9% | -26.724 kr. | — | 7,2 | Løgstør |
| 45 | Finn Aagesen Holding ApS | 99,9% | 52.207 kr. | — | 6,9 | Farsø |
| 46 | HPT HOLDING ApS | 99,9% | -1.323.360 kr. | 2 | 8,3 | Aars |
| 47 | AG HOLDING KLITMØLLER ApS | 99,9% | -16.125 kr. | — | 6,4 | Aars |
| 48 | KJELD NIELSEN HOLDING ApS | 99,9% | -39.351 kr. | 1 | 5,7 | Aars |
| 49 | ALSAKA ApS | 99,9% | -6.250 kr. | — | 6,8 | Aars |
| 50 | Fjelsø Partner II ApS | 99,9% | -8.250 kr. | — | 6,8 | Aalestrup |
Ranglisten dækker alle 706 virksomheder inden for finansielle serviceydelser i vesthimmerlands sorteret efter soliditetsgrad. Topplaceret er S. K. TRADING ApS med 100,0%, efterfulgt af Spigo Holding ApS (100,0%) og MPLMK ApS (100,0%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.