| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | VJ HOLDING BRØRUP ApS | 100,0% | -32 kr. | — | 6,1 | Brørup |
| 2 | SYDVESTJYSK PORTINDUSTRI HOLDING ApS | 100,0% | -157.264 kr. | 2 | 6,7 | Føvling |
| 3 | AK HOLDING BRØRUP ApS | 100,0% | -24.270 kr. | — | 7,9 | Brørup |
| 4 | GRØNNEBÆK HOLDING ApS | 100,0% | — | — | 6,6 | Rødding |
| 5 | BARTH HOLDING ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,1 | Vejen |
| 6 | OLE STUBBE HOLDING ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,5 | Vejen |
| 7 | SMEDEGAARD HOLDING ApS | 100,0% | — | — | 6,5 | Bække |
| 8 | MOLDOW RUSSIA ApS | 100,0% | -6.250 kr. | — | 5,4 | Holsted |
| 9 | Sokoli Holding ApS | 100,0% | -1.000 kr. | — | 6,5 | Vejen |
| 10 | BEML Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,0 | Vejen |
| 11 | Y42 ApS | 100,0% | — | — | 6,4 | Rødding |
| 12 | Reif Pagar Holding ApS | 100,0% | -1.100 kr. | — | 6,1 | Bække |
| 13 | Never Folding Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,1 | Vejen |
| 14 | RDD Holding ApS | 100,0% | -2.625 kr. | — | 5,7 | Vejen |
| 15 | SBN-Optik ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,9 | Vejen |
| 16 | Rerup-Lundqvist Ejendomme ApS | 100,0% | — | — | 5,6 | Brørup |
| 17 | JOIMAL ApS | 100,0% | — | — | 6,3 | Esbjerg V |
| 18 | R-T-R Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,7 | Gesten |
| 19 | BB 2022 Holding ApS | 100,0% | — | — | 6,5 | Holsted |
| 20 | RMB 2022 Holding ApS | 100,0% | — | — | 6,5 | Holsted |
| 21 | Holdingselskabet af 31. august 1997 ApS | 100,0% | — | — | 5,9 | Holsted |
| 22 | Sigitas Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,4 | Rødding |
| 23 | Nella 2024 Holding ApS | 100,0% | — | — | 6,9 | Vejen |
| 24 | LLLindberg Holding ApS | 100,0% | -10.045 kr. | — | 7,3 | Vejen |
| 25 | MLCN Holding ApS | 100,0% | -3.779 kr. | — | 6,9 | Vejen |
| 26 | Djelilovic Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,1 | Holsted |
| 27 | SUSANNE HANSEN ApS | 100,0% | -9.595 kr. | — | 8,2 | Vejen |
| 28 | AL-2 Holding ApS | 100,0% | — | — | 7,1 | Hovborg |
| 29 | Askjær Holding Aps | 100,0% | -3.875 kr. | — | 6,7 | Bække |
| 30 | KK Asferg Holding ApS | 100,0% | -100.689 kr. | — | 6,9 | Vejen |
| 31 | Kenneth Kjærgård Jørgensen Holding ApS | 100,0% | -13.245 kr. | — | 6,9 | Vejen |
| 32 | B94 ELITE HOLDING ApS | 100,0% | -89.286 kr. | 1 | 5,8 | Glejbjerg |
| 33 | SINI HOLDING ApS | 100,0% | — | — | 7,4 | Vejen |
| 34 | KPMP HOLDING ApS | 99,9% | -39.182 kr. | — | 7,3 | Vejen |
| 35 | FJ 2006 HOLDING ApS | 99,9% | -41.294 kr. | — | 7,4 | Rødding |
| 36 | BRØRUP ELEKTRO HOLDING ApS | 99,9% | -7.452 kr. | — | 7,3 | Brørup |
| 37 | BRIAN L. NIELSEN HOLDING ApS | 99,9% | — | — | 7,3 | Holsted |
| 38 | J. Gejlager Holding ApS | 99,9% | -478.628 kr. | — | 7,4 | Rødding |
| 39 | OA Holding 2018 ApS | 99,9% | — | — | 7,2 | Føvling |
| 40 | H.J. FRISESDAHL HOLDING ApS | 99,9% | -17.500 kr. | — | 8,1 | Vejen |
| 41 | JDK INVEST ApS | 99,9% | — | — | 8,7 | Vejen |
| 42 | ESBA ApS | 99,9% | -25.299 kr. | 1 | 5,4 | Rødding |
| 43 | KE PULJE ApS | 99,9% | -14.537 kr. | — | 6,9 | Vejen |
| 44 | Ann Møller Gram Holding ApS | 99,9% | — | — | 7,1 | Rødding |
| 45 | L - B HOLDING ApS | 99,9% | -168.920 kr. | — | 6,6 | Holsted |
| 46 | SØHØJ2 ApS | 99,9% | -53.744 kr. | 1 | 4,8 | Rødding |
| 47 | IPSEN INVEST ApS | 99,9% | -36.752 kr. | — | 7,8 | Holsted |
| 48 | Carsten Godske Lauridsen Holding ApS | 99,9% | — | — | 6,7 | Holsted |
| 49 | OceanC Holding ApS | 99,9% | -1.856 kr. | — | 5,8 | Rødding |
| 50 | SEJ HOLDING ApS | 99,9% | — | — | 6,6 | Vejen |
Ranglisten dækker alle 818 virksomheder inden for finansielle serviceydelser i vejen sorteret efter soliditetsgrad. Topplaceret er VJ HOLDING BRØRUP ApS med 100,0%, efterfulgt af SYDVESTJYSK PORTINDUSTRI HOLDING ApS (100,0%) og AK HOLDING BRØRUP ApS (100,0%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.