| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Ahad Invest ApS | 102,0% | -16.261 kr. | — | 5,7 | Dragør |
| 2 | B.O.F. ApS | 100,0% | — | — | 6,9 | Kastrup |
| 3 | BISGAARD LANDSKABSARKITEKTER ApS | 100,0% | 65.216 kr. | 1 | 5,2 | Kastrup |
| 4 | KERFF MICHELSEN HOLDING ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,5 | Kastrup |
| 5 | AHLT HOLDING ApS | 100,0% | — | — | 6,3 | Kastrup |
| 6 | PL Invest 2015 ApS | 100,0% | -1.859 kr. | — | 5,5 | Kastrup |
| 7 | Kjer Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,5 | Kastrup |
| 8 | Kjer Invest ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,8 | Kastrup |
| 9 | Invest IF ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,4 | Kastrup |
| 10 | STP 2016 Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,4 | Kastrup |
| 11 | René Gustafson Holding ApS | 100,0% | -123 kr. | — | 6,5 | Kastrup |
| 12 | Newfarm Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,6 | Kastrup |
| 13 | ExO Holding ApS | 100,0% | -161.466 kr. | 1 | 5,5 | Kastrup |
| 14 | D. Neess Holding APS | 100,0% | — | — | 6,4 | Kastrup |
| 15 | Kyle Thomson Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,8 | Kastrup |
| 16 | LarsMic Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,4 | Kastrup |
| 17 | Fello Holding ApS | 100,0% | -2.401 kr. | — | 6,0 | Kastrup |
| 18 | HG ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,1 | Kastrup |
| 19 | Wernberg Holding ApS | 100,0% | -3.906 kr. | — | 6,5 | Kastrup |
| 20 | Bøggild Eriksen Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,7 | Kastrup |
| 21 | Kroos Holding ApS | 100,0% | -7.700 kr. | — | 6,4 | Kastrup |
| 22 | JePa Holding ApS | 100,0% | -11.185 kr. | — | 6,1 | Kastrup |
| 23 | TB0 Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,0 | Kastrup |
| 24 | TB3 Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,8 | Kastrup |
| 25 | Matz Holding ApS | 100,0% | — | — | 6,4 | Kastrup |
| 26 | Islamagic Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,9 | Kastrup |
| 27 | TN Invest 2020 ApS | 100,0% | — | — | 6,2 | Kastrup |
| 28 | Alan Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,4 | Kastrup |
| 29 | FAM holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,8 | Kastrup |
| 30 | Citadel Investment ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,5 | Kastrup |
| 31 | QuanticHoldings ApS | 100,0% | -5.098 kr. | — | 5,6 | Kastrup |
| 32 | Polonius Property Parters ApS | 100,0% | — | — | 6,8 | Dragør |
| 33 | Gitte Hald Holding ApS | 100,0% | -590 kr. | — | 6,3 | Kastrup |
| 34 | TK PALLESEN HOLDING APS | 100,0% | — | — | 5,8 | Kastrup |
| 35 | Westerby de Purnode Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,3 | Dragør |
| 36 | Torvegade Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,3 | Kastrup |
| 37 | KR2021 ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,4 | Kastrup |
| 38 | Svanström Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,0 | Kastrup |
| 39 | R.M.F Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,1 | Kastrup |
| 40 | Romeo Cachuela Espeletas Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,1 | Kastrup |
| 41 | EyeTee Holding ApS | 100,0% | — | — | 6,3 | Kastrup |
| 42 | OPTILOS Holding ApS | 100,0% | 3.000 kr. | — | 6,1 | Kastrup |
| 43 | ZS ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,5 | Kastrup |
| 44 | VKA2024 ApS | 100,0% | — | — | 6,2 | Kastrup |
| 45 | Lundquist&Olet Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,1 | Dragør |
| 46 | S5 KAGUME INVEST ApS | 100,0% | — | — | 5,6 | Kastrup |
| 47 | Island Service Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,0 | Kastrup |
| 48 | RAS Medico Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,8 | Kastrup |
| 49 | Alberte Campbell Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,1 | Kastrup |
| 50 | Guldberg Rasmussen Holding ApS | 100,0% | — | — | 7,8 | Kastrup |
Ranglisten dækker alle 784 virksomheder inden for finansielle serviceydelser i tårnby sorteret efter soliditetsgrad. Topplaceret er Ahad Invest ApS med 102,0%, efterfulgt af B.O.F. ApS (100,0%) og BISGAARD LANDSKABSARKITEKTER ApS (100,0%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.