| # | Virksomhed | Resultat | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | RJT FÆLLES HOLDING A/S | 52,4 mio. kr. | — | 2 | 8,1 | Ebeltoft |
| 2 | JTC HOLDING ApS | 42,2 mio. kr. | -412.354 kr. | 3 | 8,1 | Ebeltoft |
| 3 | FORVALTERBOLIGEN A/S | 25,8 mio. kr. | — | — | 7,7 | Ebeltoft |
| 4 | GUNDERSEN HOLDING ApS | 25,1 mio. kr. | — | — | 7,8 | Knebel |
| 5 | VETTER INVEST ApS | 23,5 mio. kr. | -420.285 kr. | 1 | 7,9 | Ebeltoft |
| 6 | XNOR ApS | 21,8 mio. kr. | -35.901 kr. | — | 7,3 | Rønde |
| 7 | Xor ApS | 20,8 mio. kr. | -20.226 kr. | — | 6,4 | Rønde |
| 8 | S.M.S. Holding ApS | 18,3 mio. kr. | -4.001 kr. | — | 6,5 | Ebeltoft |
| 9 | INGILDSEN GROUP ApS | 17,0 mio. kr. | -382.973 kr. | — | 8,0 | Ebeltoft |
| 10 | SR44 HOLDING ApS | 16,4 mio. kr. | 104,3 mio. kr. | — | 8,2 | Rønde |
| 11 | M. B. NIELSEN ApS | 14,9 mio. kr. | -6.395 kr. | — | 7,7 | Nimtofte |
| 12 | MAKAB A/S | 14,7 mio. kr. | -283.747 kr. | 3 | 7,8 | Ebeltoft |
| 13 | H. B. NIELSEN ApS | 14,4 mio. kr. | -3.995 kr. | — | 7,8 | Nimtofte |
| 14 | NILEDA HOLDING ApS | 13,8 mio. kr. | 90,2 mio. kr. | — | 7,9 | Hornslet |
| 15 | Myrwick Holding ApS | 13,7 mio. kr. | -17.213 kr. | — | 7,0 | Ebeltoft |
| 16 | KVADRAT HOLDING A/S | 13,6 mio. kr. | 1,8 mia. kr. | 4 | 7,7 | Ebeltoft |
| 17 | PLM Holding ApS | 13,5 mio. kr. | -2.751 kr. | — | 7,6 | Hornslet |
| 18 | PETER VOGNSEN HOLDING ApS | 12,6 mio. kr. | 546,9 mio. kr. | — | 8,0 | Knebel |
| 19 | MJ 1 HOLDING ApS | 12,5 mio. kr. | 0 kr. | — | 7,5 | Ebeltoft |
| 20 | Vognsen & Co Group ApS | 12,1 mio. kr. | 546,8 mio. kr. | — | 8,0 | Knebel |
| 21 | KNUD JENSEN HOLDING UNLIMITED ApS | 11,4 mio. kr. | -160.366 kr. | 1 | 5,8 | Rønde |
| 22 | CAD 8410 ApS | 10,9 mio. kr. | 0 kr. | — | 6,9 | Mørke |
| 23 | Condorcito ApS | 9,9 mio. kr. | -35.197 kr. | — | 7,7 | Ryomgård |
| 24 | LME Holding ApS | 9,3 mio. kr. | 44,1 mio. kr. | — | 8,0 | Hornslet |
| 25 | DLI 3 A/S | 8,2 mio. kr. | -5.900 kr. | — | 7,2 | Rønde |
| 26 | STORM PEDERSEN HOLDING ApS | 8,2 mio. kr. | -417.629 kr. | — | 8,2 | Ebeltoft |
| 27 | Rindsig Holding ApS | 7,9 mio. kr. | — | — | 7,5 | Ebeltoft |
| 28 | Joan&Poul Holding ApS | 7,7 mio. kr. | -58.261 kr. | — | 7,5 | Knebel |
| 29 | Familien Sørensen Ejendomsselskab Anno 1983 ApS | 7,6 mio. kr. | -47.575 kr. | — | 7,4 | Hornslet |
| 30 | Familien Hjortshøj Holding ApS | 7,4 mio. kr. | -21.455 kr. | — | 6,8 | Hornslet |
| 31 | DLI 1 A/S | 7,3 mio. kr. | -5.899 kr. | — | 7,2 | Rønde |
| 32 | DLI 2 A/S | 7,3 mio. kr. | -5.900 kr. | — | 7,2 | Rønde |
| 33 | DLI 4 A/S | 7,3 mio. kr. | -5.900 kr. | — | 7,2 | Rønde |
| 34 | LARS IVERSEN INVEST ApS | 6,8 mio. kr. | -126.290 kr. | — | 8,0 | Ebeltoft |
| 35 | BOOMERANG INVEST ApS | 6,5 mio. kr. | 111.221 kr. | — | 8,5 | Ebeltoft |
| 36 | Fastfam ApS | 5,5 mio. kr. | -74.076 kr. | 2 | 7,3 | Rønde |
| 37 | MC HOLDING 2012 ApS | 5,2 mio. kr. | -406.250 kr. | — | 8,0 | Ebeltoft |
| 38 | Popcorn Brain ApS | 5,2 mio. kr. | -10.853 kr. | 1 | 5,8 | Ebeltoft |
| 39 | MLRM Holding ApS | 5,1 mio. kr. | -2.725 kr. | — | 6,2 | Hornslet |
| 40 | LLRM Holding ApS | 5,1 mio. kr. | -2.725 kr. | — | 6,2 | Hornslet |
| 41 | SGH HOLDING ApS | 4,8 mio. kr. | -19.625 kr. | — | 7,2 | Ebeltoft |
| 42 | CG Holding af 2020 ApS | 4,8 mio. kr. | — | — | 6,8 | Ryomgård |
| 43 | RUNE HØYER HOLDING ApS | 4,8 mio. kr. | 364.585 kr. | 1 | 7,3 | Kolind |
| 44 | MARIA VETTER HOLDING ApS | 4,7 mio. kr. | -5.063 kr. | — | 7,4 | Balle |
| 45 | JOACHIM VETTER HOLDING ApS | 4,7 mio. kr. | -48.588 kr. | 1 | 6,3 | Ebeltoft |
| 46 | AVA-HOLDING ApS | 4,6 mio. kr. | -24.315 kr. | 1 | 6,6 | Kolind |
| 47 | JACOB VETTER HOLDING ApS | 4,6 mio. kr. | -102 kr. | 1 | 5,9 | Ebeltoft |
| 48 | JoWin Holding ApS | 4,6 mio. kr. | -6.000 kr. | — | 7,3 | Hornslet |
| 49 | VIBEKE ESTRUP HOLDING ApS | 4,5 mio. kr. | — | — | 7,5 | Ryomgård |
| 50 | SKJØD ApS | 4,5 mio. kr. | -3.287 kr. | — | 7,5 | Rønde |
Ranglisten dækker alle 966 virksomheder inden for finansielle serviceydelser i syddjurs sorteret efter resultat. Topplaceret er RJT FÆLLES HOLDING A/S med 52,4 mio. kr., efterfulgt af JTC HOLDING ApS (42,2 mio. kr.) og FORVALTERBOLIGEN A/S (25,8 mio. kr.).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.