| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | KOMPLEMENTARSELSKABET MÅLØV ApS | 100,0% | — | — | 8,0 | Skive |
| 2 | MARIUS HASAGER HOLDING ApS | 100,0% | -18.643 kr. | 1 | 5,6 | Højslev |
| 3 | WILLEMANN & ZATSER STATSAUTORISERET REVISIONSANPARTSSELSKAB | 100,0% | 0 kr. | — | 7,5 | Roslev |
| 4 | BORG HOLDING SKIVE ApS | 100,0% | -34.354 kr. | — | 6,7 | Spøttrup |
| 5 | KOMPLEMENTARSELSKABET KOLDING 1 ApS | 100,0% | — | — | 7,0 | Skive |
| 6 | KOMPLEMENTARSELSKABET ALBERTSLUND ApS | 100,0% | — | — | 8,1 | Skive |
| 7 | STRØMSTED FINANS ApS | 100,0% | — | — | 6,7 | Skive |
| 8 | JACOB HESSELBJERG HOLDING ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,9 | Skive |
| 9 | KOMPLEMENTARSELSKABET ASSENS ApS | 100,0% | — | — | 8,0 | Skive |
| 10 | Komplementarselskabet Slagelse 1 ApS | 100,0% | — | — | 7,6 | Skive |
| 11 | Komplementarsels. Silkeborg V ApS | 100,0% | — | — | 7,7 | Skive |
| 12 | Rørgård Holding ApS | 100,0% | -13.500 kr. | — | 6,0 | Skive |
| 13 | MGP Invest ApS | 100,0% | 898 kr. | — | 6,7 | Skive |
| 14 | Komplementarselskabet Frederikshavn 1 ApS | 100,0% | — | — | 6,6 | Skive |
| 15 | Komplementarselskabet City Vest Skive ApS | 100,0% | — | — | 6,5 | Skive |
| 16 | F. Julsgaard Holding ApS | 100,0% | -5.500 kr. | — | 5,8 | Roslev |
| 17 | 2 X Kjær Holding Aps | 100,0% | — | — | 7,0 | Højslev |
| 18 | CMAA-Holding ApS | 100,0% | — | — | 6,2 | Skive |
| 19 | Black Swans ApS | 100,0% | -594 kr. | — | 6,4 | Fur |
| 20 | ApS KARL AAGE RABJERG | 100,0% | 0 kr. | — | 6,6 | Skive |
| 21 | Bjergly Holding ApS | 100,0% | — | — | 6,3 | Skive |
| 22 | Dreamers Disease Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,4 | Skive |
| 23 | Hans Ibsen Holding ApS | 100,0% | -19.234 kr. | — | 7,4 | Spøttrup |
| 24 | Hjarbæk Fjord Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,6 | Højslev |
| 25 | Triple-Ace ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,9 | Skive |
| 26 | JHD Holding ApS | 100,0% | -711 kr. | — | 6,3 | Skive |
| 27 | Emil Thagaard ApS | 100,0% | 65 kr. | — | 7,3 | Roslev |
| 28 | S.M.Thybo Holding ApS | 100,0% | -7.050 kr. | — | 6,9 | Skive |
| 29 | A.B. Skov Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,9 | Spøttrup |
| 30 | 2894 Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,9 | Spøttrup |
| 31 | 2605 holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,0 | Skive |
| 32 | Tranebæk Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,1 | Skive |
| 33 | PNBV Holding ApS | 100,0% | -2.464 kr. | 1 | 5,8 | Skive |
| 34 | HØJMOSE INVEST ApS | 100,0% | -118.440 kr. | — | 6,0 | Højslev |
| 35 | CH HOLDING SKIVE ApS | 100,0% | — | — | 7,5 | Højslev |
| 36 | RUMI ApS | 100,0% | — | — | 7,5 | Spøttrup |
| 37 | Søby Holding ApS | 100,0% | — | — | 6,9 | Højslev |
| 38 | Julie Malmberg Andersen Invest ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,5 | Spøttrup |
| 39 | MADS MADSEN HOLDING ApS | 100,0% | -39.730 kr. | — | 7,0 | Roslev |
| 40 | JØRGEN OLESEN HOLDING, HALD ApS | 100,0% | — | — | 7,0 | Højslev |
| 41 | JESPER OLESEN HOLDING ApS | 100,0% | — | — | 7,2 | Højslev |
| 42 | HVAS INVEST ApS | 100,0% | — | — | 7,5 | Skive |
| 43 | Birthe og Svend Clausen Finans ApS | 100,0% | -68.953 kr. | — | 7,1 | Skive |
| 44 | Birkø Invest ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,0 | Skive |
| 45 | SA HOLDING SPØTTRUP ApS | 100,0% | -14.984 kr. | — | 6,8 | Spøttrup |
| 46 | LOUIS HOLDING ApS | 100,0% | -4.500 kr. | — | 7,2 | Skive |
| 47 | DREAM INVEST, HALD ApS | 100,0% | — | — | 7,6 | Højslev |
| 48 | Bülow 2002 ApS | 100,0% | -5.875 kr. | — | 7,4 | Højslev |
| 49 | Bülow 2000 ApS | 100,0% | -5.875 kr. | — | 7,4 | Højslev |
| 50 | ALLAN DALGAARD HOLDING ApS | 100,0% | -24.817 kr. | — | 7,5 | Roslev |
Ranglisten dækker alle 886 virksomheder inden for finansielle serviceydelser i skive sorteret efter soliditetsgrad. Topplaceret er KOMPLEMENTARSELSKABET MÅLØV ApS med 100,0%, efterfulgt af MARIUS HASAGER HOLDING ApS (100,0%) og WILLEMANN & ZATSER STATSAUTORISERET REVISIONSANPARTSSELSKAB (100,0%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.