| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Vilfred Holding ApS | 102,1% | -3.670 kr. | — | 5,5 | Birkerød |
| 2 | VELOKS Holding ApS | 101,3% | -3.150 kr. | — | 5,7 | Holte |
| 3 | TMAN ApS | 100,5% | 18.897 kr. | — | 4,4 | Birkerød |
| 4 | VICH 4208 HOLDING ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,4 | Holte |
| 5 | GRØNDAHL HOLDING A/S | 100,0% | — | — | 6,1 | Holte |
| 6 | BALP ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,4 | Birkerød |
| 7 | TELE TRADE HOLDING ApS | 100,0% | — | — | 6,8 | Nærum |
| 8 | VESTERVANGEN HOLDING ODENSE ApS | 100,0% | -91.000 kr. | 3 | 6,5 | Hørsholm |
| 9 | ROTHOFF HOLDING ApS | 100,0% | -2.848 kr. | — | 7,0 | Hørsholm |
| 10 | EH HOLDING ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,3 | Vedbæk |
| 11 | TEKAHUS ApS | 100,0% | — | — | 6,0 | Holte |
| 12 | KOMPLEMENTARANPARTSSELSKABET SAINTE MAXIME II | 100,0% | 0 kr. | — | 6,4 | Vedbæk |
| 13 | BLÆST DK ApS | 100,0% | — | — | 7,3 | Virum |
| 14 | MILD INVEST ApS | 100,0% | -24.628 kr. | — | 6,8 | Holte |
| 15 | City Procurement Holding ApS | 100,0% | — | — | 7,0 | Skodsborg |
| 16 | MICHAEL BJØRN HANSEN HOLDING ApS | 100,0% | — | — | 6,6 | Birkerød |
| 17 | TOL KEMI ApS | 100,0% | -1.788 kr. | — | 6,4 | Holte |
| 18 | MANUKA INVEST ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,0 | Vedbæk |
| 19 | STIG SKOV CONSULTING ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,9 | Skodsborg |
| 20 | CWG HOLDING ApS | 100,0% | — | — | 6,3 | Nærum |
| 21 | FEMSØLYNG HOLDING ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,6 | Hørsholm |
| 22 | SET ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,7 | Vedbæk |
| 23 | MICHAEL TOFT HOLDING ApS | 100,0% | -1.130 kr. | — | 5,9 | Vedbæk |
| 24 | GREENSAVE KREDIT ApS | 100,0% | 0 kr. | 2 | 6,4 | Holte |
| 25 | PS2010 HOLDING ApS | 100,0% | -6.890 kr. | — | 6,5 | Birkerød |
| 26 | GREEN-11 ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,2 | Holte |
| 27 | JORS ApS | 100,0% | -1.188 kr. | — | 6,3 | Holte |
| 28 | POCKET FIVES HOLDING ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,4 | Birkerød |
| 29 | STUER HOLDING ApS | 100,0% | -3.814 kr. | — | 6,9 | Holte |
| 30 | STJERNSTRØM HOLDING ApS | 100,0% | -6.838 kr. | 1 | 6,0 | Birkerød |
| 31 | CS HOLDING 2014 ApS | 100,0% | 181.242 kr. | — | 6,6 | Nærum |
| 32 | KRISTIAN EVERS HANSEN HOLDING ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,8 | Birkerød |
| 33 | RSE HOLDING ApS | 100,0% | — | — | 6,1 | Birkerød |
| 34 | IMPROVE2EXCELLENCE ApS | 100,0% | -1.348 kr. | — | 6,8 | Holte |
| 35 | HOUMANN INVEST ApS | 100,0% | -43.150 kr. | — | 6,4 | Holte |
| 36 | Daniel Skaarup Holding aps | 100,0% | -1.670 kr. | — | 6,3 | Holte |
| 37 | IH Invest 2015 ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,6 | Holte |
| 38 | Rosenquist Holding ApS | 100,0% | — | — | 6,8 | Holte |
| 39 | EZL Holding ApS | 100,0% | -18.829 kr. | — | 7,4 | Hørsholm |
| 40 | Schønnemann Invest ApS | 100,0% | -7.638 kr. | — | 5,9 | Hørsholm |
| 41 | Camilla Warhøi Skibsted Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,1 | Hørsholm |
| 42 | SBPB Holdingselskab ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,3 | Birkerød |
| 43 | Calundann Holding ApS | 100,0% | — | — | 5,9 | Birkerød |
| 44 | MTLV Holding ApS | 100,0% | 450.000 kr. | — | 6,6 | Holte |
| 45 | Partner1 APS | 100,0% | — | — | 6,3 | Holte |
| 46 | BF. Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,5 | Skodsborg |
| 47 | Simon Natanael Svensson Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,1 | Vedbæk |
| 48 | Frederikke Hviid Holding ApS | 100,0% | — | — | 6,6 | Vedbæk |
| 49 | PPhilipson Holding ApS | 100,0% | — | — | 6,4 | Birkerød |
| 50 | EasMee Holding ApS | 100,0% | — | — | 6,6 | Nærum |
Ranglisten dækker alle 3.029 virksomheder inden for finansielle serviceydelser i rudersdal sorteret efter soliditetsgrad. Topplaceret er Vilfred Holding ApS med 102,1%, efterfulgt af VELOKS Holding ApS (101,3%) og TMAN ApS (100,5%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.