| # | Virksomhed | Resultat | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | LG2006 HOLDING ApS | 219,3 mio. kr. | -109.456 kr. | — | 8,1 | Rødovre |
| 2 | SUS 2013 ApS | 61 mio. kr. | 2,3 mia. kr. | 1 | 8,3 | Rødovre |
| 3 | House of Gen 1951 ApS | 35,5 mio. kr. | 33,2 mio. kr. | — | 7,9 | Rødovre |
| 4 | VLBT Holding ApS | 29,7 mio. kr. | — | — | 7,3 | Rødovre |
| 5 | Anskjær Holding ApS | 25,6 mio. kr. | -22.122 kr. | — | 7,5 | Rødovre |
| 6 | LARSEN INVEST HOLDING ApS | 25,4 mio. kr. | -104.517 kr. | — | 7,9 | Rødovre |
| 7 | AW HOLDING 1 ApS | 22,0 mio. kr. | -235.232 kr. | — | 8,2 | Rødovre |
| 8 | TIFO ApS | 18,1 mio. kr. | -128 kr. | — | 7,4 | Rødovre |
| 9 | BNM HOLDING ApS | 17,1 mio. kr. | 99,8 mio. kr. | — | 8,0 | Rødovre |
| 10 | BASA HOLDING A/S | 15,9 mio. kr. | 908,8 mio. kr. | — | 7,4 | Rødovre |
| 11 | MP Oliver Holding ApS | 15,7 mio. kr. | — | — | 8,0 | Rødovre |
| 12 | HK INVEST ApS | 15,7 mio. kr. | 63.001 kr. | — | 8,7 | Holmegaard |
| 13 | JA HOLDING 8 ApS | 15,5 mio. kr. | -20.499 kr. | — | 8,0 | Rødovre |
| 14 | TNM Invest ApS | 13,0 mio. kr. | -93.725 kr. | — | 8,0 | Rødovre |
| 15 | NÅR Holding ApS | 12,7 mio. kr. | 330,7 mio. kr. | — | 6,8 | Rødovre |
| 16 | T.T.N. HOLDING ApS | 10,9 mio. kr. | -8.900 kr. | — | 7,8 | Rødovre |
| 17 | MWK HOLDING ApS | 10,0 mio. kr. | -23.272 kr. | — | 7,7 | Rødovre |
| 18 | C.G. HOLDING 2013 ApS | 9,3 mio. kr. | -50.803 kr. | 1 | 6,7 | Rødovre |
| 19 | THERMEX HOLDING A/S | 8,5 mio. kr. | 38,1 mio. kr. | — | 8,3 | Rødovre |
| 20 | APM Equity ApS | 8,0 mio. kr. | -107.104 kr. | — | 8,0 | Rødovre |
| 21 | RC Knudsen Holding ApS | 7,8 mio. kr. | -15.700 kr. | — | 7,5 | Rødovre |
| 22 | MEJDAHL HOLDING ApS | 6,6 mio. kr. | 487.302 kr. | — | 8,2 | Rødovre |
| 23 | Kisve Holding ApS | 6,6 mio. kr. | -29.275 kr. | — | 7,4 | Rødovre |
| 24 | NEPA Holding ApS | 6,3 mio. kr. | 41,3 mio. kr. | — | 7,1 | Rødovre |
| 25 | HOLDING AF 12. FEBRUAR 2009 ApS | 6,2 mio. kr. | -73.349 kr. | — | 7,9 | Rødovre |
| 26 | ANKER HOLDING ApS | 6,1 mio. kr. | 13.356 kr. | 3 | 6,9 | Rødovre |
| 27 | WESTHEIMER HOLDING A/S | 6,0 mio. kr. | 291.981 kr. | — | 7,6 | Rødovre |
| 28 | FRIHEDEN GRUPPEN A/S | 6,0 mio. kr. | 20,1 mio. kr. | — | 7,6 | Rødovre |
| 29 | VICH 7817 ApS | 5,9 mio. kr. | 123,1 mio. kr. | — | 7,8 | Rødovre |
| 30 | JA HOLDING 5 ApS | 5,8 mio. kr. | -126.757 kr. | 4 | 7,3 | Rødovre |
| 31 | FAML Invest ApS | 5,7 mio. kr. | -7.355 kr. | — | 6,1 | Rødovre |
| 32 | TANRIVERDI HOLDING ApS | 5,6 mio. kr. | 396.356 kr. | — | 7,4 | Rødovre |
| 33 | P. MØNK HOLDING ApS | 5,1 mio. kr. | -53.624 kr. | — | 7,1 | Rødovre |
| 34 | LEHMANN HOLDING ApS | 5,0 mio. kr. | -93.529 kr. | 1 | 6,4 | Rødovre |
| 35 | Boll Holding Ordrup ApS | 4,8 mio. kr. | -16.112 kr. | — | 7,8 | Rødovre |
| 36 | JA HOLDING 9 ApS | 4,7 mio. kr. | -17.505 kr. | — | 6,7 | Rødovre |
| 37 | GIRAF HOLDING ApS | 4,4 mio. kr. | -9.740 kr. | — | 7,5 | Rødovre |
| 38 | JSLL Holding ApS | 4,2 mio. kr. | -75.277 kr. | — | 7,1 | Rødovre |
| 39 | WeInvest ApS | 4,2 mio. kr. | -15.935 kr. | — | 7,0 | Rødovre |
| 40 | JAN LETH SVENDSEN ApS | 4,2 mio. kr. | 0 kr. | — | 7,4 | Rødovre |
| 41 | T. S. BESBY HOLDING ApS | 4,2 mio. kr. | 0 kr. | — | 7,9 | Rødovre |
| 42 | FRL Holding 2021 ApS | 4,1 mio. kr. | -90.832 kr. | — | 6,3 | Rødovre |
| 43 | STOKHOLM FAMILIE HOLDING ApS | 4,1 mio. kr. | -20.420 kr. | — | 6,9 | Rødovre |
| 44 | Friis Meyer Holding ApS | 4,1 mio. kr. | -6.975 kr. | — | 7,4 | Rødovre |
| 45 | BJØRN HENNING SØRENSEN HOLDING ApS | 4,0 mio. kr. | -64.713 kr. | 2 | 6,7 | Rødovre |
| 46 | Kragh Holding ApS | 4,0 mio. kr. | -11.416 kr. | — | 7,6 | Rødovre |
| 47 | PM GROUP KØBENHAVN ApS | 3,9 mio. kr. | -41.356 kr. | — | 7,8 | Rødovre |
| 48 | PRIVATE HOLDING ApS | 3,9 mio. kr. | -82.190 kr. | 2 | 6,6 | Rødovre |
| 49 | NCP Investment ApS | 3,9 mio. kr. | -15.376 kr. | — | 6,3 | Rødovre |
| 50 | Kizil Elma Holding ApS | 3,9 mio. kr. | -17.442 kr. | — | 7,5 | Rødovre |
Ranglisten dækker alle 738 virksomheder inden for finansielle serviceydelser i rødovre sorteret efter resultat. Topplaceret er LG2006 HOLDING ApS med 219,3 mio. kr., efterfulgt af SUS 2013 ApS (61 mio. kr.) og House of Gen 1951 ApS (35,5 mio. kr.).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.