| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | HANS L. TARBENSEN A/S | 100,0% | — | — | 6,5 | Hvide Sande |
| 2 | POKOSOLO ApS | 100,0% | -8.497 kr. | — | 6,3 | Videbæk |
| 3 | CFC TØNDER HOLDING ApS | 100,0% | 621.103 kr. | — | 7,2 | Tarm |
| 4 | AWARE ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,3 | Skjern |
| 5 | SLK-Vest Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,8 | Lem St |
| 6 | LJB autoriseret fysioterapeut Holding ApS | 100,0% | -12.125 kr. | — | 6,1 | Hvide Sande |
| 7 | Stensig Holding ApS | 100,0% | -5.981 kr. | — | 5,8 | Skjern |
| 8 | H. Kokholm Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,2 | Ringkøbing |
| 9 | Køpke Invest ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,2 | Ringkøbing |
| 10 | SBHolding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,1 | Videbæk |
| 11 | Dørslund Holding ApS | 100,0% | — | — | 6,6 | Skjern |
| 12 | R. Haahr ApS | 100,0% | -10.000 kr. | — | 5,8 | Ringkøbing |
| 13 | Generalen Ltd. ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,6 | Skjern |
| 14 | TradeDesk Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,3 | Skødstrup |
| 15 | Sten B. Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,1 | Ringkøbing |
| 16 | Rasmus Skaaning Holding ApS | 100,0% | 107 kr. | — | 7,1 | Skjern |
| 17 | Rockefellor Holding ApS | 100,0% | -5.272 kr. | — | 6,4 | Hvide Sande |
| 18 | Jeppe Rysgaard Holding ApS | 100,0% | -6.982 kr. | — | 6,9 | Ringkøbing |
| 19 | Star SEO Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,0 | Skjern |
| 20 | Elowsson Holding ApS | 100,0% | -5.628 kr. | — | 6,9 | Skjern |
| 21 | Skoven Holding ApS | 100,0% | -13.170 kr. | — | 7,6 | Hvide Sande |
| 22 | Schacks Holding ApS | 100,0% | -2.172 kr. | — | 7,4 | Skjern |
| 23 | ME-Ringkøbing A/S | 100,0% | 22.221 kr. | 5 | 6,4 | Ringkøbing |
| 24 | RINDUM ApS | 100,0% | -8.800 kr. | — | 7,4 | Ringkøbing |
| 25 | CPB HOLDING ApS | 100,0% | — | — | 7,3 | Hemmet |
| 26 | STAUNING WHISKY HOLDING ApS | 100,0% | -30.410 kr. | — | 7,6 | Skjern |
| 27 | OLE CHRISTENSEN HOLDING, VIDEBÆK ApS | 100,0% | -4.626 kr. | — | 7,3 | Videbæk |
| 28 | BAV HOLDING ApS | 100,0% | -26.783 kr. | 1 | 7,5 | Lem St |
| 29 | JJHP HOLDING ApS | 100,0% | -44.219 kr. | — | 8,0 | Ringkøbing |
| 30 | EV Metal Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 8,0 | Ringkøbing |
| 31 | Torben Poulsen Holding ApS | 100,0% | -22.119 kr. | — | 7,7 | Lem St |
| 32 | KBK Holding Tarm ApS | 100,0% | -5.938 kr. | — | 6,8 | Tarm |
| 33 | HFA Holding 2019 ApS | 100,0% | -19.406 kr. | — | 7,3 | Ringkøbing |
| 34 | EDDY MORTENSEN HOLDING ApS | 100,0% | -25.532 kr. | — | 6,9 | Tarm |
| 35 | SEJERGAARD HOLDING ApS | 100,0% | -10.151 kr. | — | 7,6 | Spjald |
| 36 | EHM Tarm Holding ApS | 100,0% | -34.433 kr. | — | 7,1 | Tarm |
| 37 | G.K. HOLDING RINGKØBING ApS | 100,0% | -27.249 kr. | — | 7,6 | Ringkøbing |
| 38 | GBG HOLDING ApS | 100,0% | 0 kr. | 1 | 5,7 | Tarm |
| 39 | FHB ApS | 100,0% | -5.750 kr. | — | 6,0 | Ringkøbing |
| 40 | Rahbek.M Holding ApS | 100,0% | -15.000 kr. | — | 7,2 | Lem St |
| 41 | EKJ Invest I ApS | 100,0% | -2.515 kr. | — | 6,0 | Ringkøbing |
| 42 | Familieselskabet LJ Holding ApS | 100,0% | -12.494 kr. | — | 6,5 | Hvide Sande |
| 43 | Familieselskabet JL Holding ApS | 100,0% | -11.869 kr. | — | 6,6 | Hvide Sande |
| 44 | JLJ Holding, Højmark ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,7 | Lem St |
| 45 | INMA Invest ApS | 100,0% | — | — | 7,3 | Ringkøbing |
| 46 | OLJOCA HOLDING ApS | 100,0% | -33.464 kr. | — | 7,6 | Lem St |
| 47 | A. Andbæk Holding ApS | 100,0% | -7.577 kr. | — | 6,7 | Skjern |
| 48 | Familieselskabet VV Holding ApS | 100,0% | -11.869 kr. | — | 6,6 | Hvide Sande |
| 49 | BAV Holding II ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,3 | Lem St |
| 50 | S.K. HOLDING RINGKØBING ApS | 99,9% | -13.241 kr. | — | 7,5 | Ringkøbing |
Ranglisten dækker alle 1.193 virksomheder inden for finansielle serviceydelser i ringkøbing-skjern sorteret efter soliditetsgrad. Topplaceret er HANS L. TARBENSEN A/S med 100,0%, efterfulgt af POKOSOLO ApS (100,0%) og CFC TØNDER HOLDING ApS (100,0%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.