| # | Virksomhed | Egenkapital | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | JWJ Holding 2021 ApS | 981,5 mio. kr. | 1,4 mia. kr. | — | 8,7 | Støvring |
| 2 | Hydrema Holding A/S | 908,4 mio. kr. | -76.124 kr. | — | 8,9 | Støvring |
| 3 | Torben Enggaard Group ApS | 856,1 mio. kr. | 113,4 mio. kr. | 2 | 7,9 | Støvring |
| 4 | ASGAARD A/S | 669,7 mio. kr. | -447.932 kr. | 3 | 8,5 | Svenstrup J |
| 5 | REBILD FORSYNING HOLDING A/S | 667,1 mio. kr. | 0 kr. | — | 8,2 | Støvring |
| 6 | Ambercon Holding ApS | 325,2 mio. kr. | -17.481.000 kr. | 1 | 7,4 | Støvring |
| 7 | MEKOPRINT HOLDING A/S | 297,2 mio. kr. | 884,6 mio. kr. | — | 8,1 | Støvring |
| 8 | SAMEK ApS | 257,5 mio. kr. | 884,6 mio. kr. | — | 7,7 | Støvring |
| 9 | Hydro Invest A/S | 242,5 mio. kr. | 9,8 mio. kr. | 3 | 7,7 | Støvring |
| 10 | SAWO HOLDING A/S | 237,6 mio. kr. | 465,9 mio. kr. | — | 8,1 | Støvring |
| 11 | FC Sawo ApS | 237,2 mio. kr. | 465,9 mio. kr. | — | 7,6 | Støvring |
| 12 | EUH Volstrup Holding A/S | 206,1 mio. kr. | -90.887 kr. | — | 7,6 | Hobro |
| 13 | PHS Group ApS | 200,0 mio. kr. | -500 kr. | — | 7,4 | Støvring |
| 14 | ANI Holding A/S | 152,8 mio. kr. | -36.000 kr. | — | 7,6 | Nørager |
| 15 | RT HOLDING ApS | 152,0 mio. kr. | 2,4 mio. kr. | 1 | 7,5 | Støvring |
| 16 | Torben Nielsen Holding, Aalborg ApS | 119,7 mio. kr. | -206.029 kr. | — | 7,3 | Støvring |
| 17 | Dali Holding A/S | 114,3 mio. kr. | -16.000 kr. | — | 7,5 | Nørager |
| 18 | HLØ HOLDING ApS | 103,1 mio. kr. | 86,7 mio. kr. | — | 8,3 | Støvring |
| 19 | FC Cykelgear ApS | 98,5 mio. kr. | 29,8 mio. kr. | 2 | 5,5 | Terndrup |
| 20 | CONTEQ HOLDING ApS | 91,1 mio. kr. | -241.976 kr. | 2 | 6,4 | Skørping |
| 21 | Bundgaardsminde Holding ApS | 85,3 mio. kr. | -11.187 kr. | — | 7,1 | Støvring |
| 22 | FC Cykelgear Holding ApS | 84,4 mio. kr. | 29,6 mio. kr. | — | 6,8 | Terndrup |
| 23 | MADS HOUGAARD HOLDING ApS | 84,1 mio. kr. | -27.344 kr. | 1 | 6,4 | Støvring |
| 24 | GKCA Holding ApS | 80,3 mio. kr. | 40,6 mio. kr. | — | 8,1 | Støvring |
| 25 | RAKE Holding ApS | 76,8 mio. kr. | — | — | 7,3 | Støvring |
| 26 | J.K. HOLDING, NØRAGER ApS | 74,5 mio. kr. | — | — | 8,0 | Nørager |
| 27 | NYBORG JOHANSEN HOLDING ApS | 71,7 mio. kr. | -95.750 kr. | 1 | 6,5 | Skørping |
| 28 | J.K.K. ApS | 70,9 mio. kr. | -379.199 kr. | 2 | 6,2 | Nørager |
| 29 | Inductive Energy Holding ApS | 70,4 mio. kr. | 31,0 mio. kr. | — | 7,6 | Suldrup |
| 30 | NIDA HOLDING ApS | 69,5 mio. kr. | -184.988 kr. | 1 | 6,5 | Svenstrup J |
| 31 | PETER STENSGAARD JENSEN HOLDING ApS | 68,6 mio. kr. | -47.307 kr. | — | 7,4 | Støvring |
| 32 | ELCOLD HOLDING ApS | 67,0 mio. kr. | 37,7 mio. kr. | 1 | 6,9 | Nørager |
| 33 | H Holding 2024 ApS | 66,7 mio. kr. | -2.025 kr. | — | 6,6 | Støvring |
| 34 | P Holding 2024 ApS | 66,7 mio. kr. | -2.025 kr. | — | 6,6 | Støvring |
| 35 | S Holding 2024 ApS | 66,7 mio. kr. | -2.025 kr. | — | 6,6 | Støvring |
| 36 | RBML HOLDING ApS | 66,6 mio. kr. | 9,1 mio. kr. | — | 7,5 | Støvring |
| 37 | PER M. KRISTENSEN, HYLDAL, HOLDING ApS | 66,4 mio. kr. | -107.453 kr. | — | 7,2 | Suldrup |
| 38 | KK INVEST STØVRING ApS | 60,4 mio. kr. | -175.864 kr. | 2 | 6,3 | Støvring |
| 39 | LEVEL A HOLDING ApS | 58,1 mio. kr. | -9.815 kr. | — | 7,0 | Nørager |
| 40 | HKNUDSEN ApS | 57,7 mio. kr. | -187.970 kr. | 1 | 6,9 | Støvring |
| 41 | Mothsgaard Holding ApS | 55,7 mio. kr. | 0 kr. | — | 7,3 | Nørager |
| 42 | Ajuma Holding ApS | 55,3 mio. kr. | -145.351 kr. | 7 | 6,6 | Støvring |
| 43 | JESPER DREJER HOLDING ApS | 52,5 mio. kr. | -38.749 kr. | — | 7,7 | Støvring |
| 44 | MDN HOLDING ApS | 52,4 mio. kr. | -398.000 kr. | 2 | 6,9 | Støvring |
| 45 | NDA Invest ApS | 51,8 mio. kr. | -317.733 kr. | — | 7,5 | Svenstrup J |
| 46 | STX Holding ApS | 49,9 mio. kr. | -51.875 kr. | — | 6,9 | Støvring |
| 47 | Christensen Family Holding ApS | 48,0 mio. kr. | -15.390 kr. | — | 7,3 | Støvring |
| 48 | VAGN KRISTENSEN, STØVRING, HOLDING ApS | 47,0 mio. kr. | — | — | 7,2 | Støvring |
| 49 | ThsBM ApS | 46,6 mio. kr. | — | — | 7,2 | Støvring |
| 50 | DIREKTØR ERIK KAUFFELDTS FOND | 45,8 mio. kr. | — | 3 | 7,0 | Støvring |
Ranglisten dækker alle 739 virksomheder inden for finansielle serviceydelser i rebild sorteret efter egenkapital. Topplaceret er JWJ Holding 2021 ApS med 981,5 mio. kr., efterfulgt af Hydrema Holding A/S (908,4 mio. kr.) og Torben Enggaard Group ApS (856,1 mio. kr.).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.