| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | BLUME REPRO HOLDING ApS | 100,0% | -3.337 kr. | — | 6,5 | Rørvig |
| 2 | EXANTE REVISION HOLDING ApS | 100,0% | -677 kr. | — | 6,6 | Asnæs |
| 3 | K.U.L. ApS | 100,0% | 175.530 kr. | — | 7,1 | Sjællands Odde |
| 4 | VANGSBO HOLDING ApS | 100,0% | — | — | 6,6 | Fårevejle |
| 5 | ZEUS HOUSING ApS | 100,0% | -1.301 kr. | — | 6,3 | Nykøbing Sj |
| 6 | Hørup Skovvej 14 ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,1 | Nykøbing Sj |
| 7 | Plantcarb Invest ApS | 100,0% | -1.763 kr. | — | 5,6 | Sjællands Odde |
| 8 | J. Sander Holding ApS | 100,0% | -14.049 kr. | — | 6,8 | Nykøbing Sj |
| 9 | Hartwig & Hartwig ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,3 | Fårevejle |
| 10 | NFK Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 4,7 | Højby |
| 11 | DGB Rørvig ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,1 | Rørvig |
| 12 | Heltens holding ApS | 100,0% | — | — | 6,5 | Grevinge |
| 13 | Invest Maler ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,3 | Grevinge |
| 14 | TASIU ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,5 | Nykøbing Sj |
| 15 | Selskabet af 28. feb. 2023 ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,0 | Nykøbing Sj |
| 16 | Viktor Aaskov Holding ApS | 100,0% | -2.045 kr. | — | 6,9 | Vig |
| 17 | KEESTED HOLDING ApS | 100,0% | -8.279 kr. | — | 5,7 | Asnæs |
| 18 | WB Holding - ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,4 | Hørve |
| 19 | Nando ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,1 | Nykøbing Sj |
| 20 | Kasper Hallberg Holding ApS | 100,0% | -2.816 kr. | — | 6,7 | Vig |
| 21 | DLJensen Holding ApS | 100,0% | — | — | 7,0 | Grevinge |
| 22 | KEN HOLDING 2 ApS | 100,0% | -16.277 kr. | — | 8,0 | Frederiksberg C |
| 23 | H2 ApS | 100,0% | -4.375 kr. | — | 7,9 | Asnæs |
| 24 | BOROWIK HOLDING ApS | 99,9% | 0 kr. | — | 6,6 | Grevinge |
| 25 | T. THAULOV HOLDING ApS | 99,9% | -12.693 kr. | — | 7,1 | Grevinge |
| 26 | EMFI HOLDING ApS | 99,9% | — | — | 7,1 | Nykøbing Sj |
| 27 | J. L. HOLDING NYKØBING SJ. ApS | 99,9% | -38.663 kr. | 2 | 7,4 | Nykøbing Sj |
| 28 | Novrman Holding ApS | 99,9% | -4.124 kr. | — | 7,5 | Fårevejle |
| 29 | Masnedø Holding KWL ApS | 99,9% | 12.877 kr. | — | 6,9 | Asnæs |
| 30 | Henrik Købke Holding ApS | 99,9% | -8.000 kr. | — | 6,5 | Nykøbing Sj |
| 31 | Ozol Holding ApS | 99,9% | -5.274 kr. | — | 6,8 | Rørvig |
| 32 | Lars Munk Jensen Holding ApS | 99,9% | -15.413 kr. | — | 6,9 | Grevinge |
| 33 | Kristian Munk Jensen Holding ApS | 99,9% | -15.436 kr. | — | 7,1 | Nørre Asmindrup |
| 34 | Nilsson Byg Holding ApS | 99,9% | -12.180 kr. | — | 7,5 | Vig |
| 35 | Masnedø Holding OO ApS | 99,9% | -60.725 kr. | — | 6,6 | Vig |
| 36 | Højbysø Holding ApS | 99,9% | -16.195 kr. | — | 7,0 | Højby |
| 37 | SD87 Holding ApS | 99,8% | -8.929 kr. | — | 5,7 | Holbæk |
| 38 | DOKU HOLDING ApS | 99,8% | -14.582 kr. | — | 7,0 | Højby |
| 39 | SOS HOLDING AF 2004 ApS | 99,8% | -4.125 kr. | — | 7,2 | Fårevejle |
| 40 | OTM NR. ASMINDRUP HOLDING ApS | 99,8% | -15.219 kr. | 1 | 6,1 | Nørre Asmindrup |
| 41 | JM NYKØBING SJ. HOLDING ApS | 99,8% | -23.809 kr. | 2 | 6,5 | Nykøbing Sj |
| 42 | Dragsholm Invest ApS | 99,8% | -45.788 kr. | — | 6,9 | Hørve |
| 43 | CHRISTIAN RASMUSSEN INVEST ApS | 99,8% | -70.054 kr. | — | 7,7 | Fårevejle |
| 44 | HUNDSTRUP HOLDING ApS | 99,8% | -18.699 kr. | — | 6,5 | Asnæs |
| 45 | CVH Holding ApS | 99,8% | 69.976 kr. | — | 7,2 | Nykøbing Sj |
| 46 | Boje Skytte Fårevejle ApS | 99,8% | -7.500 kr. | — | 6,9 | Fårevejle |
| 47 | OPJ HOLDING ApS | 99,8% | -71.171 kr. | 2 | 6,3 | Højby |
| 48 | SØREN FLEMMING JØRGENSEN HOLDING ApS | 99,8% | -7.250 kr. | — | 7,0 | Sjællands Odde |
| 49 | RUHR HOLDING ApS | 99,8% | -3.000 kr. | — | 6,5 | Asnæs |
| 50 | BRJ HOLDING 2012 ApS | 99,8% | -39.259 kr. | — | 6,4 | Nykøbing Sj |
Ranglisten dækker alle 544 virksomheder inden for finansielle serviceydelser i odsherred sorteret efter soliditetsgrad. Topplaceret er BLUME REPRO HOLDING ApS med 100,0%, efterfulgt af EXANTE REVISION HOLDING ApS (100,0%) og K.U.L. ApS (100,0%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.