| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Leth Jølck Holding ApS | 101,4% | -10.001 kr. | — | 5,4 | Kongens Lyngby |
| 2 | Ulverscroft Aps | 100,0% | 218.708 kr. | — | 6,6 | Kongens Lyngby |
| 3 | DC FINANS ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,6 | Virum |
| 4 | SOKRATES HOLDING ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,0 | Virum |
| 5 | DANSK KILDEVAND HOLDING ApS | 100,0% | — | — | 6,9 | Kongens Lyngby |
| 6 | CATCH THE WAVES ApS | 100,0% | — | — | 7,8 | Kongens Lyngby |
| 7 | EAGLE ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,8 | Virum |
| 8 | LLM ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,3 | Virum |
| 9 | ABR HOLDING ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,1 | Virum |
| 10 | Capella Crea & Design ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,7 | Virum |
| 11 | RIXMAN HOLDING ApS | 100,0% | -7.659 kr. | 1 | 6,1 | Virum |
| 12 | HEAK holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,2 | Kongens Lyngby |
| 13 | BILRIGET CAR SALES ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 8,2 | Klampenborg |
| 14 | FREDERIKSDALSVEJ HOLDING ApS | 100,0% | -275 kr. | — | 6,9 | Virum |
| 15 | SECURE GSF ApS | 100,0% | — | — | 7,1 | Kongens Lyngby |
| 16 | ULONG HOLDING ApS | 100,0% | — | — | 6,2 | Kgs.Lyngby |
| 17 | MUNKENS HOLDING ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,4 | Kgs. Lyngby |
| 18 | KARSTEN J. ANDERSEN HOLDING ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,2 | Kongens Lyngby |
| 19 | HSA86 ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,4 | Holte |
| 20 | GO QUOTY HOLDING ApS | 100,0% | — | — | 6,6 | Kongens Lyngby |
| 21 | Balca Holding ApS | 100,0% | — | — | 6,3 | Kgs. Lyngby |
| 22 | Guldbrandsen Holding ApS | 100,0% | -5.363 kr. | — | 6,3 | Virum |
| 23 | GA2 Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,1 | Kgs. Lyngby |
| 24 | HLCD Invest ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,0 | Virum |
| 25 | insilTox Holding ApS | 100,0% | — | — | 6,2 | Kgs. Lyngby |
| 26 | Andersen & Søn ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,6 | Virum |
| 27 | J.Dahl Holding ApS | 100,0% | — | — | 6,1 | Virum |
| 28 | 1XP Holding ApS | 100,0% | -8.727 kr. | — | 7,0 | Virum |
| 29 | H. Andreasen Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,9 | Kgs. Lyngby |
| 30 | IGI Capital ApS | 100,0% | — | — | 5,7 | Kongens Lyngby |
| 31 | NT Invest ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,1 | Virum |
| 32 | Parelli Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,9 | Virum |
| 33 | Tiny Invest ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,1 | Virum |
| 34 | Bie Holding 2017 ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,3 | Virum |
| 35 | Jobtipping Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,2 | Virum |
| 36 | KN World ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,8 | Kongens Lyngby |
| 37 | Geelsholm Medical ApS | 100,0% | — | — | 6,4 | Virum |
| 38 | C.J.N. Invest Holding ApS | 100,0% | -12.448 kr. | 1 | 5,3 | Virum |
| 39 | CT Venture Capital ApS | 100,0% | — | — | 6,5 | Kgs. Lyngby |
| 40 | WaterTech Holding ApS | 100,0% | -1.250 kr. | — | 6,1 | Virum |
| 41 | HJE Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,7 | Kgs. Lyngby |
| 42 | Fennimore ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,6 | Kgs. Lyngby |
| 43 | BSN Invest ApS | 100,0% | 220.749 kr. | — | 6,7 | Virum |
| 44 | Funch Experience ApS | 100,0% | -22.585 kr. | — | 6,2 | Virum |
| 45 | Boost 2 ApS | 100,0% | — | — | 5,6 | Kongens Lyngby |
| 46 | Alba Invest ApS | 100,0% | -36.335 kr. | 1 | 6,1 | Virum |
| 47 | Calabasas Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,3 | Virum |
| 48 | AEP Bolig+ I Komplementar ApS | 100,0% | 17.000 kr. | 1 | 6,4 | Kongens Lyngby |
| 49 | TL Holding Virum ApS | 100,0% | — | — | 5,5 | Virum |
| 50 | SSH Holding af 2019 ApS | 100,0% | — | — | 5,7 | Virum |
Ranglisten dækker alle 2.045 virksomheder inden for finansielle serviceydelser i lyngby-taarbæk sorteret efter soliditetsgrad. Topplaceret er Leth Jølck Holding ApS med 101,4%, efterfulgt af Ulverscroft Aps (100,0%) og DC FINANS ApS (100,0%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.