| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | HOFFMEYER DATA ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,5 | Torrig L |
| 2 | BANGS HAVE SELSKABET AF 1911 ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,0 | Bandholm |
| 3 | RZC INVEST ApS | 100,0% | -11.395 kr. | — | 6,5 | Nakskov |
| 4 | MRK INVEST ApS | 100,0% | -10.173 kr. | — | 6,4 | Nakskov |
| 5 | TM-GATE GROUP ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,7 | Horslunde |
| 6 | GTA Corporation ApS | 100,0% | — | — | 6,3 | Holeby |
| 7 | RM-UCAR Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,6 | Rødby |
| 8 | Pålsen Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,6 | Maribo |
| 9 | DAJU ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,5 | Fejø |
| 10 | KS Marine Holding Aps | 100,0% | -9.188 kr. | — | 6,6 | Nakskov |
| 11 | LAHIST Holding ApS | 100,0% | -10.477 kr. | — | 6,6 | Maribo |
| 12 | Delshad Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,9 | Maribo |
| 13 | Himmelstrup Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,9 | Nakskov |
| 14 | Nordic care ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,1 | Dannemare |
| 15 | JDLF Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,6 | Nakskov |
| 16 | Schelde Holding Maribo ApS | 100,0% | — | — | 7,5 | Maribo |
| 17 | LP FILTRATION ApS | 100,0% | -8.574 kr. | — | 6,8 | Nakskov |
| 18 | Pookee Spaans holding ApS | 100,0% | — | — | 6,3 | Maribo |
| 19 | ME INVEST AF 13/2 2008 ApS | 99,9% | -109.979 kr. | — | 7,8 | Nakskov |
| 20 | MICHAEL GADEGAARD HOLDING ApS | 99,9% | -10.000 kr. | — | 7,1 | Nakskov |
| 21 | Schultz Trading Aps | 99,9% | -19.706 kr. | — | 7,3 | Nakskov |
| 22 | AAGE MAAGENSEN HOLDING STATSAUTORISERET REVISIONSANPARTSSELSKAB | 99,9% | -15.179 kr. | — | 6,9 | Maribo |
| 23 | E.A. Holding Nakskov ApS | 99,9% | -788 kr. | — | 6,6 | Nakskov |
| 24 | TL HOLDING AF 2005 ApS | 99,9% | -13.028 kr. | — | 6,9 | Nakskov |
| 25 | JA HOLDING 2007 ApS | 99,9% | -33.074 kr. | — | 7,5 | Holeby |
| 26 | LAGOPUS ApS | 99,9% | -643.511 kr. | — | 7,4 | Fejø |
| 27 | BIRKET HOLDING 2 ApS | 99,9% | -6.000 kr. | — | 6,8 | Dannemare |
| 28 | ASH Holding Nakskov Aps | 99,9% | -4.906 kr. | — | 6,6 | Nakskov |
| 29 | JLK HOLDING 2008 ApS | 99,8% | -15.627 kr. | 1 | 6,1 | Nakskov |
| 30 | SLOTH JENSEN HOLDING ApS | 99,8% | 62.400 kr. | 1 | 7,2 | Maribo |
| 31 | F. L. 2022 ApS | 99,8% | -9.300 kr. | — | 6,4 | Maribo |
| 32 | Lykke Sommer Holding ApS | 99,8% | -13.250 kr. | — | 7,0 | Maribo |
| 33 | BM HOLDING 2006 ApS | 99,8% | -63.584 kr. | — | 7,7 | Bandholm |
| 34 | STEFFEN BAK HOLDING ApS | 99,8% | -31.158 kr. | — | 7,0 | Stokkemarke |
| 35 | LF Stillads Holding I ApS | 99,8% | -6.562 kr. | — | 7,5 | Maribo |
| 36 | AUTORISERET FYSIOTERAPEUT KARINA RASMUSSEN LANG HOLDING ApS | 99,8% | -6.625 kr. | — | 7,2 | Maribo |
| 37 | ABP1993 HOLDING ApS | 99,7% | -9.683 kr. | — | 7,4 | Maribo |
| 38 | Danni Olsen 2024 ApS | 99,7% | -16.657 kr. | — | 6,3 | Maribo |
| 39 | HØEGH & KIDS HOLDING ApS | 99,7% | -40.167 kr. | — | 6,9 | Nakskov |
| 40 | JLK Holding 2018 ApS | 99,7% | -9.185 kr. | — | 6,5 | Nakskov |
| 41 | PER FREDERIKSEN MARIBO HOLDING ApS | 99,7% | -16.337 kr. | — | 7,1 | Nakskov |
| 42 | AMCL HOLDING ApS | 99,7% | -127.614 kr. | — | 6,6 | Horslunde |
| 43 | FKKK Holding ApS | 99,7% | -8.303 kr. | — | 6,5 | Nakskov |
| 44 | BIRKET HOLDING 3 ApS | 99,7% | -6.000 kr. | — | 6,7 | Nakskov |
| 45 | T. GULLITS HOLDING ApS | 99,7% | -6.966 kr. | — | 6,6 | Rødby |
| 46 | Wittendorff Holding ApS | 99,7% | -7.301 kr. | — | 7,6 | Maribo |
| 47 | Pærremand Holding ApS | 99,6% | -9.804 kr. | — | 6,3 | Nakskov |
| 48 | TODO 2024 ApS | 99,6% | -18.906 kr. | — | 6,4 | Maribo |
| 49 | VANG-OLSEN EJENDOMME ApS | 99,6% | -11.063 kr. | — | 6,9 | Nakskov |
| 50 | TOM OLSEN HOLDING AF 2014 ApS | 99,6% | -21.408 kr. | — | 7,4 | Nakskov |
Ranglisten dækker alle 390 virksomheder inden for finansielle serviceydelser i lolland sorteret efter soliditetsgrad. Topplaceret er HOFFMEYER DATA ApS med 100,0%, efterfulgt af BANGS HAVE SELSKABET AF 1911 ApS (100,0%) og RZC INVEST ApS (100,0%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.