| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | TaeroeNielsen Holding ApS | 100,8% | 0 kr. | — | 6,0 | Kirke Hyllinge |
| 2 | TTT 2007 ApS | 100,0% | -30.763 kr. | — | 5,9 | Lejre |
| 3 | J.M.HARTMANN HOLDING ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,0 | Roskilde |
| 4 | KJAMO INVEST ApS | 100,0% | — | — | 6,3 | Kirke Hyllinge |
| 5 | JANJA HOLDING ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,7 | Kirke Hyllinge |
| 6 | SOCIETAS ApS | 100,0% | -2.512 kr. | — | 6,7 | Kirke Hyllinge |
| 7 | MEDIEPOL ApS | 100,0% | -3.265 kr. | — | 6,7 | Lejre |
| 8 | HENRIK HEBELTOFT HOLDING ApS | 100,0% | -4.315 kr. | — | 6,4 | Lejre |
| 9 | Right Human Relations ApS | 100,0% | — | — | 6,7 | Kirke Hyllinge |
| 10 | Turner ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,0 | Roskilde |
| 11 | Tverå Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,1 | Roskilde |
| 12 | P. Dickow Holding ApS | 100,0% | 179.126 kr. | — | 6,5 | Lejre |
| 13 | Henvest Holding ApS | 100,0% | — | — | 5,5 | Kirke Hyllinge |
| 14 | Lasse Vallø Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,6 | Hvalsø |
| 15 | Buesø Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,4 | Roskilde |
| 16 | JVL-Holding ApS | 100,0% | -42.150 kr. | — | 6,8 | Hvalsø |
| 17 | Empire Cycling Holding ApS | 100,0% | — | — | 6,6 | Roskilde |
| 18 | KBoelsmand Holding ApS | 100,0% | -9.130 kr. | — | 6,6 | Kirke Såby |
| 19 | JRB ApS | 100,0% | -2.438 kr. | — | 6,1 | Kirke Hyllinge |
| 20 | Trojahn Holding ApS | 100,0% | -1.501 kr. | — | 6,9 | Lejre |
| 21 | Holbeck Holding ApS | 100,0% | — | — | 5,8 | Lejre |
| 22 | AThoms ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,1 | Kirke Hyllinge |
| 23 | Mads Kinnerup Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,5 | Roskilde |
| 24 | HOLDINGSELSKAB LN APS | 100,0% | — | — | 6,3 | Kirke Såby |
| 25 | K J Friberg Holding ApS | 100,0% | — | — | 5,9 | Kirke Såby |
| 26 | Hvilebjerggaard Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,3 | Roskilde |
| 27 | White Berry Holding ApS | 100,0% | — | — | 6,5 | Hvalsø |
| 28 | A & N Holding ApS | 100,0% | -7.158 kr. | — | 6,0 | Roskilde |
| 29 | Sekkelund Larsen Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,7 | Roskilde |
| 30 | TØR Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,9 | Kirke Hyllinge |
| 31 | Enden af Regnbuen ApS | 100,0% | -1.356 kr. | — | 7,2 | Hvalsø |
| 32 | Jwiencken Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,0 | Kirke Hyllinge |
| 33 | VLOZ Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,1 | Kirke Hyllinge |
| 34 | B.K. Jensen Holding ApS | 100,0% | — | — | 6,7 | Roskilde |
| 35 | JN HOLDING BRAMSNÆS ApS | 100,0% | 195.090 kr. | — | 7,7 | Kirke Hyllinge |
| 36 | Mejlgaard Jr. Holding ApS | 100,0% | -3.000 kr. | — | 6,9 | Kirke Hyllinge |
| 37 | Ny HD Holding ApS | 100,0% | -4.000 kr. | — | 7,5 | Roskilde |
| 38 | RIKKE HOLDING ApS | 99,9% | -8.625 kr. | — | 6,8 | Kirke Hyllinge |
| 39 | SICA HOLDING ApS | 99,9% | — | — | 6,4 | Hvalsø |
| 40 | T.T.SCHNIPPER HOLDING ApS | 99,9% | -68.948 kr. | — | 7,4 | Kirke Hyllinge |
| 41 | LARSEN2010 HOLDING ApS | 99,9% | -1.250 kr. | — | 7,0 | Lejre |
| 42 | Heelsberg Holding ApS | 99,9% | -7.502 kr. | — | 7,1 | Kirke Såby |
| 43 | K Sørensen Holding ApS | 99,9% | -7.503 kr. | — | 7,1 | Kirke Såby |
| 44 | MARELL HOLDING ApS | 99,9% | -24.307 kr. | — | 7,4 | Lejre |
| 45 | HELOMA ApS | 99,9% | -94.793 kr. | — | 6,8 | Kirke Hyllinge |
| 46 | ABFS Invest ApS | 99,9% | -25.015 kr. | — | 6,5 | Roskilde |
| 47 | Erik Brøker Holding ApS | 99,9% | -8.750 kr. | — | 6,7 | Kirke Hyllinge |
| 48 | Carsten Rasmussen Holding 2021 ApS | 99,9% | -73.588 kr. | — | 6,9 | Lejre |
| 49 | ANPARTSSELSKABET LANDNAM | 99,9% | -22.680 kr. | — | 7,2 | Lejre |
| 50 | Peter Brøker Holding ApS | 99,9% | -8.750 kr. | — | 6,7 | Kirke Hyllinge |
Ranglisten dækker alle 599 virksomheder inden for finansielle serviceydelser i lejre sorteret efter soliditetsgrad. Topplaceret er TaeroeNielsen Holding ApS med 100,8%, efterfulgt af TTT 2007 ApS (100,0%) og J.M.HARTMANN HOLDING ApS (100,0%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.