| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | GLOBAL NEWTECH HOLDING ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,4 | Tranekær |
| 2 | LEMNISCATE HOLDING ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,5 | Tranekær |
| 3 | TAIGA ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,2 | Tranekær |
| 4 | SVC Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,4 | Humble |
| 5 | Læderholm Holding ApS | 100,0% | -345 kr. | — | 6,2 | Rudkøbing |
| 6 | LUNDEGAARD HOLDING ApS | 99,9% | -11.524 kr. | — | 6,9 | Rudkøbing |
| 7 | TTJ Broløkken Aps | 99,9% | -3.088 kr. | — | 7,1 | Rudkøbing |
| 8 | Oluffa 1 ApS | 99,9% | -90.094 kr. | — | 7,2 | Rudkøbing |
| 9 | TM LANGELAND HOLDING A/S | 99,9% | -6.302 kr. | — | 7,5 | Tranekær |
| 10 | Familien Eriksen Holding ApS | 99,8% | -129.997 kr. | — | 7,0 | Rudkøbing |
| 11 | TJFD Holding ApS | 99,8% | — | — | 7,6 | Humble |
| 12 | GP-HOLDING ApS | 99,8% | -60.956 kr. | — | 6,9 | Tranekær |
| 13 | ANITA GRUNDAHL HOLDING ApS | 99,8% | -10.609 kr. | — | 6,8 | Rudkøbing |
| 14 | TORBEN AMBO RASMUSSEN ApS | 99,7% | -7.000 kr. | — | 6,4 | Tranekær |
| 15 | Human Active Technology Holding ApS | 99,7% | — | — | 7,0 | Rudkøbing |
| 16 | Oluffa 2 ApS | 99,7% | -24.500 kr. | — | 7,0 | Rudkøbing |
| 17 | LARS ALETH-THOMSEN HOLDING ApS | 99,7% | — | — | 7,2 | Tranekær |
| 18 | LONG ISLAND HOLDING 1 ApS | 99,5% | -256.615 kr. | 1 | 7,1 | Rudkøbing |
| 19 | ERIK FARMERS HYBEN VITAL HOLDING ApS | 99,5% | -22.186 kr. | — | 8,1 | Tranekær |
| 20 | Grevskabet Brahesminde ApS | 99,5% | -87.431 kr. | 1 | 4,8 | Rudkøbing |
| 21 | CHRIGA ApS | 99,4% | 0 kr. | — | 7,7 | Rudkøbing |
| 22 | ELSTAR HOLDING ApS | 99,4% | -10.235 kr. | — | 6,9 | Rudkøbing |
| 23 | BUSINESS & JOY ApS | 99,3% | 0 kr. | — | 8,8 | Humble |
| 24 | ACNL HOLDING ApS | 99,3% | — | — | 7,1 | Humble |
| 25 | PG Facade Holding ApS | 99,3% | — | — | 6,3 | Rudkøbing |
| 26 | TTS HOLDING ApS | 99,2% | -12.000 kr. | — | 7,3 | Humble |
| 27 | TJ 12 ApS | 99,2% | -2.495 kr. | — | 5,6 | Tranekær |
| 28 | HELSNED HOLDING ApS | 99,1% | -1.615 kr. | — | 6,7 | Humble |
| 29 | JANSK INVEST ApS | 99,0% | -10.728 kr. | — | 6,2 | Rudkøbing |
| 30 | EFJ Holding ApS | 98,9% | -5.670 kr. | — | 7,3 | Tranekær |
| 31 | JENSEN OG BOMAN HOLDING ApS | 98,8% | -54.236 kr. | 1 | 5,4 | Rudkøbing |
| 32 | STEVNESKOVEN HOLDING ApS | 98,7% | -13.604 kr. | — | 6,6 | Humble |
| 33 | GABOTHERM A/S | 98,7% | -6.563 kr. | — | 6,7 | Tranekær |
| 34 | CR INVEST SKIVE ApS | 98,6% | -12.997 kr. | 0 | 6,0 | Rudkøbing |
| 35 | KGV Holding ApS | 98,4% | -18.064 kr. | — | 7,5 | Tranekær |
| 36 | OLE MOGENSEN HOLDING ApS | 98,3% | — | — | 6,4 | Humble |
| 37 | ENERGIGRUPPEN ApS | 98,3% | -21.556 kr. | — | 6,4 | Rudkøbing |
| 38 | VSC INVEST ApS | 98,2% | 0 kr. | — | 7,2 | Rudkøbing |
| 39 | HE HOLDING BAGENKOP ApS | 98,1% | 10.653 kr. | 1 | 5,7 | Bagenkop |
| 40 | Continator Holding ApS | 98,0% | 42.580 kr. | 2 | 5,9 | Tranekær |
| 41 | FM Holding Langeland ApS | 98,0% | -11.253 kr. | — | 6,5 | Rudkøbing |
| 42 | HUSET HOLDING ApS | 97,9% | 0 kr. | — | 7,7 | Rudkøbing |
| 43 | Vitas Holding ApS | 97,8% | -30.177 kr. | — | 6,6 | Tranekær |
| 44 | EHBH ApS | 97,6% | -9.066 kr. | — | 6,6 | Rudkøbing |
| 45 | Vintage Hansen Holding ApS | 97,6% | -7.583 kr. | — | 6,2 | Rudkøbing |
| 46 | H.L. TRYKTRÆ HOLDING ApS | 97,6% | -33.640 kr. | 1 | 5,5 | Rudkøbing |
| 47 | KLITGÅRD HOLDING ApS | 97,5% | — | — | 7,3 | Rudkøbing |
| 48 | WESSEL HOLDING ApS | 97,5% | -8.629 kr. | — | 6,8 | Humble |
| 49 | LEIF BECK ApS | 97,3% | -57.592 kr. | — | 6,1 | Rudkøbing |
| 50 | F.Q.T HOLDING ApS | 97,3% | -126.559 kr. | 2 | 6,2 | Rudkøbing |
Ranglisten dækker alle 152 virksomheder inden for finansielle serviceydelser i langeland sorteret efter soliditetsgrad. Topplaceret er GLOBAL NEWTECH HOLDING ApS med 100,0%, efterfulgt af LEMNISCATE HOLDING ApS (100,0%) og TAIGA ApS (100,0%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.