| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | OK Holding 24 ApS | 100,0% | -6.920 kr. | — | 7,4 | Læsø |
| 2 | J&A INVEST ApS | 99,9% | -18.809 kr. | 1 | 4,9 | Læsø |
| 3 | OLE LARSEN LÆSØ HOLDING ApS | 99,8% | -11.250 kr. | — | 7,0 | Læsø |
| 4 | THOMSEN HOLDING LÆSØ ApS. | 99,7% | -11.875 kr. | — | 7,3 | Læsø |
| 5 | CARL HØRBY OLSEN HOLDING ApS | 99,7% | 0 kr. | — | 6,7 | Læsø |
| 6 | LS HOLDING TIBIRKE ApS | 99,4% | — | — | 7,6 | Læsø |
| 7 | Mathias C. Olsen Holding ApS | 99,4% | 26.281 kr. | — | 6,7 | Læsø |
| 8 | LÆSØ FISKEINDUSTRI HOLDING A/S | 98,8% | -18.324 kr. | — | 6,8 | Læsø |
| 9 | MAHO 1 ApS | 98,5% | -9.360 kr. | — | 6,9 | Læsø |
| 10 | Lars Thuren Holding ApS | 98,4% | -6.850 kr. | — | 6,9 | Læsø |
| 11 | KIM CHRISTIANSEN, LÆSØ HOLDING ApS | 98,3% | -599 kr. | — | 7,1 | Læsø |
| 12 | IB WORRE HOLDING ApS | 98,2% | -44.472 kr. | — | 6,4 | Læsø |
| 13 | LÆSØ FISKEINDUSTRI'S FOND | 97,7% | — | — | 7,1 | Læsø |
| 14 | LÆSØ FONDEN | 97,5% | -66.975 kr. | — | 6,8 | Læsø |
| 15 | FN 104 Holding ApS | 97,1% | — | — | 6,7 | Læsø |
| 16 | FRU PURK ApS | 96,8% | 8.222 kr. | — | 7,7 | Læsø |
| 17 | NIKLAS CHRISTIANSEN, LÆSØ HOLDING ApS | 96,2% | -4.216 kr. | — | 7,0 | Læsø |
| 18 | Nildcast Holding ApS | 93,2% | 59.927 kr. | — | 6,7 | Læsø |
| 19 | ØSTERBY HAVNS VODBINDERI ApS | 92,5% | -12.684 kr. | — | 6,2 | Læsø |
| 20 | Læsø Golf Resort Holding ApS | 91,7% | -11.790 kr. | — | 7,3 | Læsø |
| 21 | LINEA HOLDING ApS | 90,2% | -120.141 kr. | 1 | 6,3 | Læsø |
| 22 | Storhaven Holding ApS | 87,5% | -5.000 kr. | — | 6,5 | Læsø |
| 23 | HENRIK LARSEN, LÆSØ ApS | 69,9% | 156.471 kr. | — | 6,6 | Læsø |
| 24 | Jens Worm Krogsgaard Holding - Alment Praktiserende Læge ApS | 39,8% | -19.846 kr. | — | 5,6 | Læsø |
| 25 | CARL HØRBY OLSEN FORMUEFORVALTNING ApS | 6,7% | -11.938 kr. | 1 | 3,9 | Læsø |
| 26 | Andrea Klitbo Holding ApS | -258,0% | — | — | 5,1 | Læsø |
26 af 26 | ||||||
Ranglisten dækker alle 26 virksomheder inden for finansielle serviceydelser i læsø sorteret efter soliditetsgrad. Topplaceret er OK Holding 24 ApS med 100,0%, efterfulgt af J&A INVEST ApS (99,9%) og OLE LARSEN LÆSØ HOLDING ApS (99,8%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.