| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | KRI HOLDING ApS | 11991,3% | 493.319 kr. | — | 8,2 | Kolding |
| 2 | Fairy Dust Holding ApS | 100,9% | -3.630 kr. | — | 4,9 | Kolding |
| 3 | HLLP ApS | 100,0% | -1.242 kr. | — | 6,0 | Kolding |
| 4 | A/S P. K. TRSP./FINANS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,9 | Kolding |
| 5 | DEN SELVEJENDE INSTITUTION TV-SYD'S FOND | 100,0% | — | — | 7,6 | Kolding |
| 6 | SØREN RIIS HOLDING ApS | 100,0% | 0 kr. | 1 | 6,1 | Kolding |
| 7 | LEXTOR HOLDING ApS | 100,0% | — | — | 7,4 | Kolding |
| 8 | ALLAN VINTHER, CHRISTIANSFELD ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,4 | Christiansfeld |
| 9 | LUND MADSEN HOLDING ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,1 | Kolding |
| 10 | KTN HOLDING ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,5 | Kolding |
| 11 | RENÉ MASTRUP HOLDING ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,3 | Kolding |
| 12 | BRUNHØJ HOLDING ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,8 | Egtved |
| 13 | mostorm holding ApS | 100,0% | -6.820 kr. | — | 7,0 | Kolding |
| 14 | DOBBELT A INVEST ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,4 | Kolding |
| 15 | MILA-TRADE HOLDING ApS | 100,0% | -5.278 kr. | — | 7,6 | Sønder Stenderup |
| 16 | BRAWN S.M.B.A. | 100,0% | -7.100 kr. | — | 4,0 | Christiansfeld |
| 17 | PLKH ApS | 100,0% | -1.619 kr. | — | 6,9 | Kolding |
| 18 | FL 2012 HOLDING ApS | 100,0% | — | — | 7,2 | Kolding |
| 19 | PESCADOR HOLDING ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,2 | Kolding |
| 20 | K/S EWII Invest I | 100,0% | — | — | 8,9 | Kolding |
| 21 | C.O.H Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,0 | Kolding |
| 22 | Topologi Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,6 | Kolding |
| 23 | Ampera Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,2 | Vamdrup |
| 24 | Hurup Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,6 | Christiansfeld |
| 25 | Hans Radsted ApS | 100,0% | — | — | 6,3 | Kolding |
| 26 | CANMA ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,5 | Kolding |
| 27 | AVOCA Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,4 | Kolding |
| 28 | Friis K. A/S | 100,0% | 0 kr. | — | 6,4 | Kolding |
| 29 | Fulton Invest ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,1 | Almind |
| 30 | KJN Invest ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,6 | Kolding |
| 31 | GLN-Nordic APS | 100,0% | — | — | 6,1 | Christiansfeld |
| 32 | CLWA Holding ApS | 100,0% | 21.450 kr. | 1 | 5,0 | Kolding |
| 33 | Fogtmann Johannson Holding ApS | 100,0% | — | — | 6,3 | Bjert |
| 34 | Rask Ventures ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,4 | Kolding |
| 35 | Per D. H. Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,5 | Kolding |
| 36 | Isabel Holding ApS | 100,0% | — | — | 6,5 | Kolding |
| 37 | MSL Business Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,7 | Kolding |
| 38 | CG Invest Taps ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 7,1 | Christiansfeld |
| 39 | Flemming Schou Holding ApS | 100,0% | -622 kr. | — | 6,2 | Vamdrup |
| 40 | Barut Holding ApS | 100,0% | — | — | 6,4 | Kolding |
| 41 | PESOMI HOLDING ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,7 | Kolding |
| 42 | Bind3rup Holding ApS | 100,0% | -1.348 kr. | — | 7,0 | Kolding |
| 43 | Tyvenitten Holding ApS | 100,0% | — | — | 6,1 | Kolding |
| 44 | Mana LH Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,1 | Kolding |
| 45 | Frok Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,7 | Kolding |
| 46 | DRN Holding, Kolding ApS | 100,0% | -20.491 kr. | — | 6,8 | Kolding |
| 47 | MOH 2020 Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,5 | Kolding |
| 48 | PBJ Inv ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,9 | Kolding |
| 49 | H.G. Invest Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,4 | Kolding |
| 50 | CUS Invest ApS | 100,0% | -13.365 kr. | — | 6,0 | Bjert |
Ranglisten dækker alle 2.450 virksomheder inden for finansielle serviceydelser i kolding sorteret efter soliditetsgrad. Topplaceret er KRI HOLDING ApS med 11991,3%, efterfulgt af Fairy Dust Holding ApS (100,9%) og HLLP ApS (100,0%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.