| # | Virksomhed | Soliditetsgrad | Omsætning | Ansatte | Kreditscore | By |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | KNUD RASMUSSEN HOLDING ApS | 100,0% | -108.631 kr. | — | 6,4 | Køge |
| 2 | COOK DENMARK HOLDINGS ApS | 100,0% | -34.000 kr. | — | 7,4 | Bjæverskov |
| 3 | JONBO BYG OG BOLIG ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,3 | Køge |
| 4 | NIELS SVENDSEN HOLDING ApS | 100,0% | -6.608 kr. | — | 7,1 | Køge |
| 5 | CARE4UHOUSE HOLDING ApS | 100,0% | 2.869 kr. | — | 6,9 | Køge |
| 6 | Skovgaard Svane Holding ApS | 100,0% | — | — | 6,7 | Køge |
| 7 | Jonas Hermansen Holding ApS | 100,0% | — | — | 6,4 | Køge |
| 8 | NOVIX Holding ApS | 100,0% | — | — | 6,2 | Køge |
| 9 | Sander Holm Holding ApS | 100,0% | — | — | 5,8 | Lille Skensved |
| 10 | VFR Capital ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,8 | Herfølge |
| 11 | CCH 6 ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,9 | Køge |
| 12 | MESKO HOLDING ApS | 100,0% | -1.638 kr. | — | 6,5 | Lille Skensved |
| 13 | PRNEP Invest ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,1 | Køge |
| 14 | Cavaco Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,2 | Lille Skensved |
| 15 | Trampe Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,1 | Borup |
| 16 | Anpartsselskabet af 15.09.2017 | 100,0% | — | — | 6,9 | Køge |
| 17 | Føhns Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,0 | Tureby |
| 18 | Brejners Inv ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,1 | Ringsted |
| 19 | NP NIELSEN HOLDING ApS | 100,0% | — | — | 5,7 | Køge |
| 20 | CAJAK Holding ApS | 100,0% | — | — | 6,5 | Bjæverskov |
| 21 | CBMJ Holding ApS | 100,0% | — | — | 5,7 | Køge |
| 22 | Ari-holding ApS | 100,0% | — | — | 6,6 | Køge |
| 23 | CC Holding Køge ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,9 | Køge |
| 24 | Susi Hansen Holding ApS | 100,0% | 45.500 kr. | — | 6,7 | Lille Skensved |
| 25 | Polman ApS | 100,0% | — | — | 6,2 | Køge |
| 26 | K&V ITM Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,3 | Køge |
| 27 | MS30 Holding ApS | 100,0% | — | — | 5,8 | Køge |
| 28 | N2M Invest ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,5 | Borup |
| 29 | AMEVI Holding ApS | 100,0% | -7.702 kr. | — | 5,3 | Køge |
| 30 | 17 Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,0 | Køge |
| 31 | C. Blume Holding ApS | 100,0% | -2.760 kr. | — | 6,7 | Køge |
| 32 | Hald Holding ApS | 100,0% | — | — | 6,5 | Køge |
| 33 | K.Group.Invest ApS | 100,0% | — | — | 6,8 | Køge |
| 34 | Alfan Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,9 | Køge |
| 35 | AFlindt Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,9 | Køge |
| 36 | Flindt Ejendomme ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,9 | Køge |
| 37 | VKW Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,3 | Køge |
| 38 | Laurits B. Holding ApS | 100,0% | -1 kr. | — | 6,4 | Lille Skensved |
| 39 | Magnus B. Holding ApS | 100,0% | -1.001 kr. | — | 6,3 | Lille Skensved |
| 40 | Johanne B. Holding ApS | 100,0% | -1 kr. | — | 6,4 | Lille Skensved |
| 41 | Hertz-van Gelder Holding ApS | 100,0% | -4.456 kr. | — | 6,4 | Herfølge |
| 42 | Niklas Haagensen Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,1 | Køge |
| 43 | Tolho ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,9 | Borup |
| 44 | Boje Group ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,1 | Køge |
| 45 | FTHHolding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,0 | Køge |
| 46 | Jimmy Eis Holding ApS | 100,0% | -900 kr. | — | 6,6 | Bjæverskov |
| 47 | Ilja Lang Holding ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,9 | Lille Skensved |
| 48 | EWO Holding Aps | 100,0% | — | — | 6,3 | Køge |
| 49 | 4682 SGK ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 6,3 | Tureby |
| 50 | 4682 BN ApS | 100,0% | 0 kr. | — | 5,9 | Tureby |
Ranglisten dækker alle 1.451 virksomheder inden for finansielle serviceydelser i køge sorteret efter soliditetsgrad. Topplaceret er KNUD RASMUSSEN HOLDING ApS med 100,0%, efterfulgt af COOK DENMARK HOLDINGS ApS (100,0%) og JONBO BYG OG BOLIG ApS (100,0%).
Data stammer fra seneste tilgængelige årsregnskab hos Erhvervsstyrelsen via CVR-registeret og Regnskabsregisteret (XBRL). Ranglisten opdateres dagligt og genberegnes når nye årsrapporter publiceres — typisk 4–6 måneder efter regnskabsårets afslutning. Læs mere om metoden.